Reklāma

“Tesla” nopērk bitkoinus 1.5 miljardu dolāru vērtībā un piedāvās ar šo kriptovalūtu apmaksāt savus auto

Jaunākie raksti

Google ierobežo Google reklāmas iespējas Android ierīču mērķauditorijas atlasē

Mobilo tālruņu lietotnes pastāvīgi apkopo datus par saviem lietotājiem. Uzņēmums Google ir paziņojis par dažām jaunām funkcijām, kas ļaus...

AOC Q27V4EA monitora apskats – beidzot kaut kas darbam un atpūtai budžeta klasē

Lai nebūtu tā, ka te apskatām tikai pašus trakākos un dārgākos gadžetus, speciāli palūdzu mums atsūtītu kaut ko jēdzīgu...

Corning jaunais Gorilla Glass sargās viedtālruņu kameru objektīvus

Corning izziņojis jauna tipa aizsargstiklus, kas paredzēti tieši viedtālruņu kameru sargāšanai no skrāpējumiem. Vienlaikus jaunie Gorilla Glass with DX...

Sākot no 2022. gada visi iPhone modeļi būs aprīkoti ar 5G savienojumu

Apple, kā ierasts, bija principā kā pēdējais lielais viedtālruņu ražotājs, kas savās ierīcēs sāka piedāvāt 5G savienojumu. Kā ziņo...

Plastiskās mikroshēmas varētu ļaut internetam pieslēgt jebkuru produktu

Mūsdienās mēs visu laiku ikdienā dzirdam terminu mikroshēmas, kas ir iebūvētas dažādās lielākās un mazākās elektronikas ierīcēs, taču tagad...

Ikviens, kurš “Twitter” seko Īlonam Maskam, droši vien jau pamanījis viņa apbrīnu pret kriptovalūtām, īpaši “Bitcoin” un “Dogecoin”, kuru vērtība, īpaši pateicoties “Tesla” un SpaceX” bosa visai regulārajiem tvītiem, augusi patiešām strauji. Reizē viņa tvīti ir raisījuši pārmetumu vētru par savu sekotāju mudināšanu pirkt absolūti bezvērtīgus šitkoinus.

Nu izskatās, ka šī patikšana pāraugusi no vārdiem pie reāliem darbiem. Proti, “Tesla” šodien, 8. februārī, paziņojusi, ka iegādājusies bitkoinus 1.5 miljardu ASV dolāru vērtībā. Pateicoties šim solim, “Bitcoin” sasniegusi visu laiku augstāko vērtību jeb 43 000 USD par vienu bitkoinu šī raksta tapšanas brīdī.

Kompānija norāda, ka šī gada janvārī atjaunojusi savu ieguldījumu politiku, kas tagad nodrošina lielāku elastību. Tas nozīmē, ka daļu naudas “Tesla” var ieguldīt noteiktos alternatīvos rezerves aktīvos, piemēram, digitālos aktīvos (programmējama nauda), zeltā u.c. Saskaņā ar šo politiku “Tesla” ieguldījusi 1.5 miljardus USD “Bitcoin”, kas, pēc kompānijas teiktā, būšot ilgtermiņa ieguldījums. Līdzīgi iespējams iegādāties arī citus digitālos aktīvus, un nav svarīgi, vai tā būs īstermiņa vai ilgtermiņa investīcija.

Papildus tam “Tesla” arī paziņojusi, ka tuvākajā nākotnē sāks pieņemt “Bitcoin” kā maksājuma līdzekli par kompānijas produktiem.

Reklāma

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Līdzjūtība nocoineriem…

Cerams šim piemēram sekos arī citas korporācijas, kuras mazak signalizēs woke vērtības, bet vairāk virzīs progresu!

Domāju, ka Īlons jau sen ir pamanījis, kā aitas reaģē uz viņa čivināšanu. Ja par biržu ietekmēšanu ar tvītiem var dabūt brāzienu, tad kriptovalūtu tirgu neviens neuzrauga un ir ļoti viegli sašūpot tirgu.
Protams, laimīgs tas, kurš nopirka bitkoinus pirms Teslas, tagad var sists gaisā par labu ciparu. Tik jāatceras, ka tad, kad Tesla notirgos savus Bitkoinus, cena nogāzīsies kā lavīna no Alpu kalniem.

Nevis nogāzīsies, bet nokritīs atpakaļ par 1.5B. Nekāds “gāziens” ar šo apjomu nesanāks :) Pirms ziņas BTC cena pēc vāja vīkenda bija 38k, tagad ir 43k. Pat bez šīs ziņas BTC cena šodien būtu 40k+, atsākoties darba nedēļai :)

masks kā ekscentrisks cilvēks varētu nepārdot teslauto par feikajiem dolāriem un eiro, tikai par īstajiem btc.
apple sekotu pusgada laikā, un drīz pēc tam arī rimi pievienotos.

Vai arī dabūs krāgā tirgus uzraugus.

Es nopirku alu

Neko nejēdzu no finanšu gājieniem, bet, ieraugot šādas ziņas, kuras aiziet līdz pat LTV, saprotu ka mērķis ir sasniegts: publicitāte. Cilvēks “parastais”, kuram aizķērušieslieki vecie USD vai EUR, ir stimuls ieķert Teslu :)

“Tesla” ieguldījusi 1.5 miljardus USD “Bitcoin”
tātad drīz Tesla akcijas zaudēs vērtību :-)
kam ir Tesla akcijas ātri jāpārdod.

Atceros laikus, kad Bitkoins maksāja 800 lati gabalā. Toreiz spriedām, ka nav jēgas pirkt un iesaldēt piķi

Nu tīri loģiski. Tākā naudas drukājamās mašīnas darbojas pilnās sparā, uzņēmumi meklē iespēju ieguldīties un nepazaudēt kapitālu. Vai šī likme būs pareiza – rādīs laiks.

No tāda viedokļa pareizāk būtu bijis ieguldīt covid vakcīnās un ieguldījumus diversificēt, otru pusi naudas ieguldot apbedīšanas biznesā! :)

Fixi vareja uzlikt visu naudu uz Bitkoinu 32ooo > 38ooo

Un tikpat fixi palikt ar kaudzi nevajadzīgas drazas. Plus ar baisiem rēķiniem par elektrību un finansu uzraugiem krāgā :P

Kāpēc lai būtu milzīgi elektrības rēķini un finansu uzraugi krāgā par to, ka nopērc BTC?

Bitcoin racēji ļoti plaši lieto gan zaļo enerģiju, gan elektrību, kas citādi nekur netiek izmantota. Pīters Tīls ir piem. investējis uzņēmumā, kas darbošoties Teksasā kā grid stabilizatori, tērējot elektrības pārpalikumus un tēmējot uz kWh cenu zem 2 centiem. Jo tas bizness darbojas tā, ka, jo lētāka kWh cena, jo lielāka peļņa. Bet atšķirībā no citiem biznesiem, fermas var nolikt kaut nekurienes vidū, ja vien tur ir kaut kā dabūjams Internets.

Reklāma
Reklāma
Reklāma