Reklāma

Global Game Jam Latvijas hakatonā izstrādātas 15 jaunas videospēles

Jaunākie raksti

Kriptovalūtu tirdzniecības platforma “Coinbase” kļuvusi par publisku kompāniju

Kriptovalūtu tirdzniecības platforma "Coinbase" vakar, 14. aprīlī, oficiāli kļuva par publisku kompāniju. Uzņēmuma akcijas ar apzīmējumu "COIN" tagad kotējas...

Prezentēti Audi Q4 e-tron un Q4 Sportback e-tron elektroauto

14. aprīlī Audi Progresa svinību dienā zīmols prezentēja savus pirmos kompaktā izmēra SUV modeļus – Audi Q4 e-tron un...

“Adidas” kopā ar “Lego” izstrādājuši atraktīvus skriešanas apavus

Kompānija "Adidas", vēloties savā sporta apavu klāstā ienest vēl kādas svaigas vēsmas, izveidojusi sadarbību ar nevienu citu kā "Lego",...

Sony izziņojis jaunos Xperia 1 III un Xperia 5 III viedtālruņus

Jaunais Sony Xperia 1 III un Xperia 5 III ietver īpašas fotografēšanas funkcijas un iepazīstina ar pasaulē pirmo maināmo...

Latvijas IT uzņēmums D8 Corporation investēs 2 miljonus eiro, lai veicinātu pakalpojumu eksportu uz Tuvajiem Austrumiem

Finanšu programmatūras izstrādātājs un ieviesējs D8 Corporation finanšu tehnoloģiju produktos un jauna pārdošanas un servisa biroja izveidē Tuvajos Austrumos...

Kā interesanti, lietderīgi un jautri pavadīt brīvdienas? Izaicinot sevi, iegūstot jaunus draugus, apgūstot jaunas iemaņas? Jāpiedalās Global Game Jam 2021 (GGJ) – pasākumā, kura dalībnieki 48 stundu laikā, sadarbojoties tiešsaistē, izstrādā jaunas video, virtuālās realitātes vai galda spēles par uzdoto tēmu.

Pagājušajās brīvdienās visā pasaulē, protams, arī Latvijā vienlaikus notika GGJ 2021. Šī gada tēma – “Pazaudēts un atrasts”.

Dalībai Global Game Jam Online Latvia pavisam reģistrējās 63 dalībnieki, no kuriem aktīvi piedalījās 54. Dalībnieki sadalījās 15 komandās, no kurām 2 bija solo komandas – pa vienam dalībniekam. Piedalījās gan profesionāļi, gan amatieri.

Kas ir spēļu izstrādes entuziasti? Mākslinieki, mūziķi, kodētāji, dizaineri, rakstnieki, producenti, studenti un citu profesiju cilvēki, kurus vieno interese pavadīt drudžainu nedēļas nogali, veidojot spēles burtiski no nulles.

Interesanti, ka viena no komandām, kas jau otro gadu piedalās GGJ ir starptautiska – tās dalībnieki ir studenti no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Igaunijas.

Savukārt citi dalībnieki piedalījās pirmo reizi un ieguva lielisku pieredzi. Kā teica Latvijas hakatona organizators un vadītājs Jānis Skuja: “Jaunajiem dalībniekiem jau prieks no tā vien, ka viņu māksla kustas.” Jo radīt spēli nozīmē uzzīmēt vidi un tēlus, likt tiem reaģēt uz skriptiem, atdzīvoties, veikt mērķtiecīgas darbības un sasniegt nosprausto mērķi.

48 stundu laikā Latvijas GGJ dalībnieki izveidoja 15 jaunas spēles. Ar spēli šajā gadījumā saprotam pilnu spēles darbības ciklu ar rezultātu.

Īpaši iesācējiem būtiska ir mentoru jeb konsultantu palīdzība. Šogad iesaistījās 4 mentori, kurus palīdzēja piesaistīt arī viens no pasākuma atbalstītājiem – Latvijas Tehnoloģiskais centrs projekta Baltic Explorer ietvaros.

Mentori, kas atbalstīja Latvijas spēļu izstrādes entuziastus:

  • Ēriks Līsmanis – Unity3d, Latvija,
  • Jānis Bukovskis – UX, Latvija,
  • Pavel Goloskokovic – Programming, Game Design, Serbija,
  • Joonas Muhonen – Design, Production, Art, Somija.

Global Game Jam Online Latvia jau 8 reizi izpildīja savu mērķi, un sniedza spēļu izstrādātājiem iedvesmu turpināt veidot spēles, veicināja sadarbību starp spēļu izstrādātājiem un jau kārtējo reizi pierādīja, ka iesniegto spēļu kvalitāte tikai aug.

Pirmais Global Game Jam® tika organizēts 2010.gadā, bet Latvija tajā piedalās kopš 2013. gada. Šogad pirmo reizi pasākumu organizē Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Tehnoloģisko centru.

Lai veicinātu Baltijas spēļu klāstera izveidi un attīstību, kopš 2020.gada aprīļa Latvijas Tehnoloģiskais centrs ir Baltic Explorer projekta partneris. Visi spēļu industrijas pārstāvji aicināti piedalīties.

Reklāma

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars

Uzspēlējām dažas Latvijas un Lietuvas spēles https://www.youtube.com/watch?v=dXaotCoNWC4

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: