Web Analytics
More
  Reklāma

  Hyundai prezentē atjaunoto Kona Electric

  Jaunākie raksti

  Uzņēmums Hyundai Motor ir ieviesis vairākus jauninājumus populārajā pilnībā elektriskajā subkompaktajā apvidus automobilī Hyundai Kona Electric. Uzlabojumi ir veikti dizaina, tehnoloģiju un praktiskuma jomās.

  Pateicoties jaudīgajai elektriskās piedziņas sistēmai, lielajai nobraukuma rezervei un stilīgajam apvidus auto izskatam, kopš Hyundai Kona Electric laišanas tirgū 2018. gadā pieprasījums pēc šī modeļa Eiropā ir pārspējis visas cerības. Tikai divu gadu laikā ir pārdoti vairāk nekā 120 000 eksemplāri, no tiem vairāk nekā 53 000 Eiropā.

  Martā Hyundai uzsāka Kona Electric ražošanu savā rūpnīcā Čehijā – Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Tas ļaus klientiem saņemt savus kārotos jaunos elektroautomobiļus būtiski ātrāk. Līdz ar jaunā Kona Electric laišanu klajā visas Latvijā importētās Kona elektriskās versijas būs ražotas Čehijā.

  Jaunais Kona Electric ir saņēmis drosmīgus dizaina atjauninājumus, kas tam piešķir jaunu, mūsdienīgu izskatu, kā arī drošības uzlabojumus un modernu tehnoloģiju paketi, kurā ietilpst, piemēram, Bluelink® viedtālruņa lietotne.

  Hyundai Kona Electric ir pieejamas divas versijas ar dažādiem akumulatoriem: 39,2 kWh (136 ZS/100 kW) un 64 kWh (204 ZS/150 kW). Ar lielāko akumulatoru automobilis paātrinās līdz 100 km/h 7,9 sekundēs, bet ar mazāko 9,9 sekundēs. Maksimālais ātrums ir attiecīgi 167 km/h un 155 km/h. Abām versijām ir 395 Nm griezes moments.

  Kona Electric ir viena no labākajām nobraukuma rezervēm starp visiem tirgū pieejamajiem elektroautomobiļiem – versija ar lielāko akumulatoru var nobraukt līdz 660 km pilsētā un 484 km kombinētajā ciklā. Ar 39,2 kWh akumulatoru šie skaitļi ir attiecīgi 435 km un 305 km. Dati ir norādīti saskaņā ar WLTP mērījumu metodi.

  Ar 100 kW līdzstrāvas ātro lādētāju litija jonu polimēru akumulatora uzlāde no 10% līdz 80% aizņem tikai aptuveni 47 minūtes. Kona Electric atsevišķi ir pieejams 10,5 kW trīsfāžu iebūvētais lādētājs, kas ļauj veikt uzlādi ievērojami ātrāk, izmantojot publiskās trīsfāžu maiņstrāvas uzlādes stacijas vai atbilstošu personīgo uzlādes punktu mājās. Īpašniekiem ir arī iespēja uzlādēt savu automobili no atbilstošas standarta mājas elektrības rozetes, izmantojot ICCB (kabelī integrētā vadības bloka) kabeli.

  Vienkāršs un elegants dizains, kas simbolizē tīru elektrisko mobilitāti

  Automobiļa priekšpusei ar jauno noslēgto režģi ir minimālistisks un tīrs dizains. Šo mūsdienīgo izskatu pastiprina jaunie LED dienas gaitas lukturi, kas izceļ automobiļa platumu. Jaunie priekšējie lukturi ar izteiksmīgāku formu sniedzas līdz automobiļa sāniem. Tehnoloģiski modernajos priekšējo lukturos tagad ir iebūvēti daudzšķautņu reflektori (MFR). Priekšējie lukturi sniedzas līdz pat riteņu arku uzlikām virsbūves krāsā un piešķir jaunajam Kona Electric unikālu un izsmalcinātu izskatu. Vertikālās gaisa atveres riteņu arku uzliku priekšpusē uzlabo aerodinamiku un būtiski samazina turbulenci priekšējo riteņu zonā. Savukārt funkcionālo gaisa ieplūdes atveri apakšējā buferī vizuāli izceļ horizontālas matētas joslas, kas padara automobili vēl pamanāmāku

  Arī aizmugures buferī ir akcenta joslas, kas pilnveido automobiļa kopējo tēlu, savukārt jaunie, horizontāli izstieptie lukturi atbalso priekšpuses precīzo dizainu.

  Jaunais Kona Electric ir par 24 milimetriem garāks nekā iepriekšējā versija. Tam ir pieejams jaunu virsbūves krāsu klāsts, tostarp varianti ar divtoņu jumtu.

  Uzlabots interjers ar progresīvām tehnoloģijām

  Kona Electric pirmo reizi ir aprīkots ar 10,25 collu digitālo instrumentu bloku, savukārt papildu aprīkojumā ir pieejams 10,25 collu audio-navigācijas ekrāns, kas jau ir pazīstams no iepriekšējās versijas. Audio-navigācijas iekārta piedāvā multivides un komforta funkcijas, piemēram, Bluelink, Hyundai LIVE pakalpojumi, kā arī Apple CarPlay un Android Auto.

  Jaunā Kona Electric pircējiem ir pieejams jaunākais Bluelink papildinājums, kas ļauj vadīt automobili, izmantojot viedtālruni vai balss komandas, lai brauciens būtu ērtāks un patīkamāks. Lietotne attēlo automobiļa nobraukuma rezervi un akumulatora stāvokli, kā arī uzlādes laiku, kad tas ir pievienots publiskajiem vai privātajiem uzlādes punktiem. Lietotājiem ir piekļuve padziļinātai akumulatora pārvaldības sistēmai, kas ļauj izvēlēties grafikam vai budžetam piemērotāko uzlādes laiku, izmantojot vislētāko elektroenerģijas tarifu.

  Uzlādes tālvadība ļauj jaunā Kona Electric īpašniekiem sākt un pārtraukt uzlādi, vienkārši nospiežot pogu Bluelink lietotnē viedtālrunī. Gada vēsākajos mēnešos klimata kontroles tālvadība ļauj lietotājiem iestatīt automobiļa salona elektrisko uzstādīšanu noteiktā laikā, kad tas ir pieslēgts ārējam elektroenerģijas avotam. Šī funkcija ne tikai sniedz augstāku komforta līmeni braucējiem, bet arī ietaupa akumulatora enerģiju, kas citādi būtu jāpatērē, lai uzsildītu automobili jau braukšanas laikā.

  Visjaunākajā Bluelink papildinājumā ietilpst jaunas un pilnveidotas savienojamības funkcijas papildu ērtībai. Lietotāja profils nodrošina plašākas personalizēšanas iespējas, un to ir iespējams pārsūtīt uz citiem Hyundai automobiļiem, kas arī atbalsta šo funkciju. “Pēdējās jūdzes” navigācija ar Bluelink lietotnes palīdzību palīdz lietotājiem atrast ceļu līdz pašam galamērķim pat pēc automobiļa atstāšanas stāvvietā, izmantojot vai nu papildinātu realitāti, vai Google kartes. Savienotā maršruta izstrāde izmanto faktisko un vēsturisko GPS noteikto informāciju par ātrumu, kas tiek saglabāta serverī un atjaunota reizi mēnesī, lai prognozētu satiksmes intensitāti ik pēc piecām minūtēm. Tas ļauj precīzāk prognozēt satiksmi un ierašanās laiku galamērķī un uzticamāk pārrēķināt maršrutu. Tiešsaistes stāvvietu informācija piedāvā reāllaika informāciju par tuvumā esošo stāvvietu atrašanās vietu un cenām. Papildus tam jaunākajā Bluelink papildinājumā ir iekļauta brīva teksta meklēšana, kas ļauj lietotājiem ievadīt adreses un interesējošās vietas.

  Labākās drošības funkcijas klasē

  Rūpējoties par sirdsmieru, jaunais Kona Electric piedāvā visaugstākā līmeņa Hyundai drošības komplektāciju. Hyundai SmartSense piedāvā vispusīgas, klasē labākās aktīvās drošības un vadītāja palīgsistēmas, un jaunais Kona Electric tagad ir aprīkots vēl bagātīgāk nekā iepriekšējais modelis.

  Jaunajā Kona Electric pieejamās uzlabotās Hyundai SmartSense funkcijas ir aizmugures šķērsvirziena satiksmes sadursmes novēršanas palīgsistēma (RCCA) un aklās zonas sadursmes novēršanas palīgsistēma (BCA), kas ne tikai brīdina vadītāju, bet arī iedarbina bremzes, kad tas ir nepieciešams. RCCA novērš sadursmes, braucot atpakaļgaitā – automobiļa sensori konstatē, ja no abiem sāniem tuvojas transportlīdzekļi, un, ja nepieciešams, iedarbina bremzes. Savukārt BCA iedarbina automobiļa diferenciāļa bremzes, lai izvairītos no sadursmes, ja aizmugures stūra tuvumā tiek konstatēts cits transportlīdzeklis, kad vadītājs gatavojas pārkārtoties citā joslā.

  Vēl viena jauna funkcija šajā modelī ir brīdinājums par priekšā esošā transportlīdzekļa izkustēšanos (LVDA), kas pabrīdina vadītāju, ja tas pietiekami ātri nereaģē, kad priekšā esošais transportlīdzeklis sāk braukt. Starp drošības jauninājumiem ir arī drošas izkāpšanas brīdinājums (SEW) un aizmugurējo pasažieru brīdinājums (RSA). SEW brīdina pasažierus, ja izkāpt no automobiļa tobrīd nav droši. RSA ir durvju kontroles funkcija, kas konstatē, vai pirms izbraukšanas ir bijušas atvērtas aizmugures durvis. Pēc brauciena automobilis brīdina vadītāju, ja, atverot durvis, kāds vai kaut kas ir palicis aizmugures sēdekli.

  Turklāt jaunajam Kona Electric ir pieejama arī eCall funkcija, kas automātiski sazinās ar avārijas dienestiem, ja nostrādā drošības spilveni vai tiek nospiesta eCall poga.

  Jaunais KONA Electric būs pieejams pārdošanā no 01.02.2021. ar cenu, sākot no 31 990 € (Hyundai Kona Electric 39 kWh 136 ZS Fresh MY21).

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma