Reklāma

“Tele2” šogad uzstādīs 5G bāzes stacijas vēl 13 Latvijas pilsētās un to tuvumā

Jaunākie raksti

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Latviešu radītais e-velo amfībija–kemperis “Z-TRITON” piesaista 150 000 eiro un dosies sevi parādīt Eiropai

Nevarētu teikt, ka latvietim trūkst inovatīva un radoša domāšana. Patiesībā inovācijas un unikāli risinājumi atrodami itin bieži. Viens no...

Nodarbinātības valsts aģentūra darba meklētājiem un nodarbinātajiem apmaksās tiešsaistes apmācības

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsākusi jaunu mācību pilotprojektu "Nākotnes prasmju iniciatīva". Tā ir iespēja gan darba meklētājiem, gan nodarbinātajiem...

Fitbit jaunā viedpulksteņu iespēja cīnīsies pret krākšanu

Google paspārnē esošais Fitbit uzsācis cīņu pret mūžam svarīgo tēmu - krākšanu. Protams, tas jau nebūtu Fitbit, ja viss...

Dizaina veidošanas serviss Canva sasniedz 40 miljardu dolāru vērtību

Uzņēmums un digitālais serviss Canva piesaistījis jaunas 200 miljonu dolāru lielas investīcijas, tādējādi sasniedzot 40 miljardu dolāru vērtību, kas...

Mobilo sakaru operators “Tele2”, turpinot pakāpenisku 5G tīkla izvēršanu Latvijā, šogad plāno 5G stacijas uzstādīt vēl 13 Latvijas pilsētās: Ventspilī, Salaspilī, Baložos, Liepājā, Cēsīs, Kuldīgā, Mārupē, Ogrē, Jēkabpilī, Saldū, Talsos, Carnikavā un Olainē. Tāpat 5G pārklājums tiks paplašināts vietās, kur jau šobrīd tas bija pieejams – Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā un Valmierā.

“Aizvadītajā pusotrā gadā mēs 5G bāzes stacijas uzstādījām septiņās Latvijas pilsētās un šogad mūsu plānos ir 5G tīklu jau izvērst līdz tādam līmenim, lai šīs tehnoloģijas bāzes stacijas atrastos jau 20 Latvijas pilsētās vai to tuvumā,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. “5G tehnoloģijas ieviešanā mēs sadarbojamies ar tehnoloģiju kompāniju “Nokia”, kura palīdz mums arī pamattīkla modernizācijas darbos, kas ir pēdējo gadu vērienīgākais projekts Latvijā ar mērķi nodrošināt izcilu datu pārraides un balss zvanu kvalitāti.”

Kā atzīst uzņēmumā, šobrīd plāns ir vienmērīgi izvērst 5G tīklu visos Latvijas reģionos, lai nākotnē tā attīstība visā Latvijas teritorijā notiktu daudz straujāk. Vienlaicīgi 5G tīkla paplašināšana notiek, izvērtējot arī 4G tīkla noslodzi konkrētajā vietā, jo 5G tehnoloģija var atslogot 4G tīklu, kas šobrīd un arī vēl tuvākajā nākotnē būs galvenā tehnoloģija mobilo sakaru nodrošināšanā.

“Ņemot vērā, ka mobilo datu patēriņš 2020. gadā mūsu tīklā pieauga par aptuveni 60%, mēs lieliski saprotam, ka ir nopietni jāstrādā pie tīkla jaudas un pārklājuma stiprināšanas. Tieši tādēļ arī šogad mums ir paredzētas vairāku miljonu eiro lielas investīcijas tīkla infrastruktūras attīstībā,” atzīst Valdis Vancovičs.

“Tele2” jau iepriekš ziņoja, ka, lai uzlabotu 2G, 3G un 4G tīklu darbību, šogad tiks palielināta kapacitāte aptuveni 200 bāzes stacijām un uzbūvētas 40 jaunas.“Tele2” 5G stacijas šobrīd jau darbojas Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Siguldā un Salacgrīvā.

Reklāma

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Kurš tieši 5g tips tiek ieviests? Tas kuram ir 10x lielāki ātrumi un jāstāv blakus tornim, vai tas ar 20% ātruma uzlabojumu kurš manā skatījumā pa lielam tas pats 4g/lte vien ir?

Cik noprotu, virszemes TV vēl sēž vecajās frekvencēs, tāpēc 1500 MHz ir aizņemts. 700 MHz spektrs nav izsolīts, tāpat arī 1500 MHz, tātad paliek 3.4-3.8 GHz, kas jau izmantots prezentētajās testa stacijās.

Diez cik ilgi Gaismas sūdeklis spēs šim vēl pretoties?
Prieks, ka beidzot arī citās pilsētās kaut pa vienai stacijai uzstāda, lai cilvēki var paspēt kaut reizi pamēģināt 5G pirms ir pienācis laiks jau pirkt nākamo 5G telefonu.

21666cbaea670c2bbdd3dfabccd5266f.jpg

prieks arī būs, ka ar veselību tev un taviem tuvajiem sūdīgi būs?

Kaut vienu zinātnisku pētījumu, kurā secināts, ka 5G ir kaitīgs uzrādi lūdzu. Tiešām kaut vienu, bet zinātnisku, nevis Youtube plānprātiņus….

Ar visu 4G ātrums 20-30 Mbps, bet būtu jābūt krietni vairak.

cik būtu jābūt? skatos, viņu lapā ir tarifu plāna aprakstā minēts garantētais apjoms, bet ne ātrums.
sadaļā “4g ātruma līderis” arī nekas netiek solīts – tikai minēts “pieder arī mobilā interneta ātruma rekords Latvijā – 150 Mbit/s.” neprecizējot vai tas ir aplouds, dounlods vai abi sasummēti un reizināti ar 5. nu un, es reiz uzlēcu 2m augstumā, bet vairāk tā nevaru)

atkal customer fantasy, tāpat kā gadījumā ar iphona “garantēto ātrumu” ?
cilvēki, lasiet pakalpojumu aprakstus un līgumus ko parakstat , lai nebūtu jāviļas un inetā jāžēlojas ka jums kaut ko iedeva par maz.

Paskaties 4g nodrošināto ātrumu, ne to ko sola. Arī ar 3G var 20 izspiest.

Jautājums vai tiešām noslodze tik liela, ka vairāk par tiem 20-30 nevar visiem klientiem nodrošināt.

around 100Mbps
4G offers maximum real-world download speeds up to around 100Mbps, making it over 20 times faster than 3G. Theoretical maximum 4G speeds are significantly higher at 300Mbps, although such speeds are only achievable in controlled laboratory environments. 5G is far faster still.

Up to un vidējais ātrums noteiktā vietā, noteiktā laikā ir dažādas lietas. Un garantētais ātrums ir vēl kas cits.

T2 juristi saņem naudu par to, lai līgumi nesatur olas, aiz kurām tu varētu sagrābt uzņēmumu.

Tā jau ir.

Zelta zive ir nenormāli dārgs sūds. Tāpat 3G visvairāk darbojas attālinātās mācībās. Savienojums pazūd, skaņa raustās. Vairāk par vienu ierīci arī nevar pavilkt. Ļoti šaura josla, brīžiem atpaliek pa sekundi.

Un tāda augšupielāde vispār gandrīz neeksistē.

https://www.zeltazivtina.lv/zzinternets/datu-parraides-atrums/

64 Kbps ir garantētais ātrums. Pārējais – kā paveicās. Ar jaunākiem telefoniem var veikties labāk. Tie, kuriem vēl ir vecie Huawei 4G USB modēmi, lielais ātrums būs tikai pirmajā minūtē pēc pieslēgšanās. Pēc pirmās minūtes – tikai sakaros ar Tele2 mājas lapu ;)

Bites 5G internets Krastmalā sākas un beidzas pie RTU ēkas, izslavētais pārklājums nav atrodams.

raksts no Tele2, kur un kāpēc jābūt Bitei?

Reklāma
Reklāma
Reklāma