web analytics

Īlons Masks samaksās 100 miljonus dolāru tam, kurš piedāvās labāko oglekļa savākšanas tehnoloģiju

Attēls: Inc.Magazine

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...

“Tesla” dibinātājs un vadītājs, kā arī pasaulē bagātākais cilvēks Īlons Masks (Elon Musk) saviem sekotājiem “Twitter” izteicis piedāvājumu – padalīties ar labāko oglekļa uztveršanas tehnoloģiju un saņemt par to naudas balvu 100 miljonu ASV dolāru vērtībā, kas, visticamāk, nodrošinās bezrūpīgu turpmāko dzīvi.

Protams, ka atbildes uz šo tvītu ripo kā no pārpilnības raga un šobrīd sasniedz jau 27 tūkstošus. Starp piedāvātajiem variantiem atrodams arī tik vienkāršs risinājums kā sastādīt vairāk koku, kas galīgi nebūs īstais. Tikai tas, kurš Maskam pačukstēs, kas ir tā labākā oglekļa savākšanas tehnoloģija, arī saņems iespaidīgo naudas balvu. Tās izsniegšanā piesaistīts fonds “Xprize” – bezpeļņas organizācija, kas rīko publiskus konkursus, lai veicinātu tehnoloģiju attīstību. Plašāk par šo piedāvājumu Masks sola pastāstīt nākamnedēļ.

Oglekļa savākšana un uzglabāšana ir mēģinājums samazināt CO2 emisijas, kas ir būtisks  klimata pārmaiņu cēlonis. Piemēram, naftas pārstrādes rūpnīcā emitētais oglekļa dioksīds tiek uztverts tā rašanās vietā un pēc tam uzglabāts, lai mēģinātu novērst kaitīgo blakusproduktu rašanos.

19 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
19 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis

Jāražo vairāk gāzēto dzērienu un jāeksportē uz Marsu! :)

Inese

Visiem pārstāt pirst

Metjū

Labākā oglekļa uztveršanas tehnoloģija ir veselais saprāts.Diemžēl Maskam to iedot tāpat vien nevar.Nav japiesienas vispār co2 tie ir dabiskie zemes cikli kurus nevar cilvēki ietekmēt.

Peters Leo

Dabisks ir viss kuru mēs gribam uzskatīt par dabisku :D

Reinis Rozitis

>  tie ir dabiskie zemes cikli 

Kur teikts, ka runa ir par Zemi?

Raimonds

Forest

Bela Bela

Varbūt jāpēta CO2, lai uzzinātu, ka tam ir arī dažāda kvalitāte, viss nav viens daudzums. Tas ir no saprāta atkarīgs. CO2 gan jau būtu jāšķiro un tad būtu vismaz 2 pārstrādes procesa metodes. Tas tā, ievadam.

Elektriķis

Vai par šķirošanu varētu pastāstīt ko vairāk, turpinājumam?

Reishary

Visdrīzāk SpaceX meklē risinājumu kā savākt CO2, lai varētu ražot raķešu degvielu uz Marsa. Tādā veidā tie varēs aizsūtīt raķetes atpakaļ uz zemi.

Elektriķis

Oriģinālajā tekstā rakstīts “carbon capture”. “Carbon” ir ogleklis (C), nevis oglekļa dioksīds (CO2) kā rakstīts atreferējumā. Vai varbūt vārds “carbon” tagad ir saīsinājums CO2?
Bet ja kāds no CO2 spēs iegūt C, kas var būt gan grafīts, gan dimants un O2, kas ir noderīga gāze, būs dižāks par alķīmiķiem. Viņi gribēja svinu (Pb) pārvērst par zeltu (Au).

digitalk

oriģinālajā tekstā arī rakstīts, ka process “Carbon capture and storage (CCS)” attiecas tieši uz izmestā CO2 samazināšanu rūpniecībā.

Elektriķis

Es par Īlona tvītu…

digitalk

oriģinālais raksts arī par Īlona tvītu. pagaidīsim, ko pats Īlons teiks par savu tvītu ;)

Salvus

Ir jau izdomāts. Bila vakcīnas nogalinās miljonus. Un ja nav cilvēks tad nevajag neko ražot priekš viņa, kas rada co2

Kristaps Skutelis

Kādām pasakām vēl tici?

Vakcīna

Kad izlasīsi https://www.facebook.com/vakcinrealitate/ tad Tu Kristap pasakām par labajām vakcīnām vairs neticēsi.

Kristaps Skutelis

Ha ha ha ha ha ha haaaaaa, kāpēc, lai es tērētu laiku uz tiem slima suņa murgu līmeņa tekstiem? :D :D

Skābene

Lai sāk apmežot tuksnešus un audzēt aļģes! :

digitalk

jebkurš ūdens patēriņu palielinošs plāns nav ilgtspējīgs un palielina CO2 izmešus, tuksnešus vari aizmirst. tas pats ir ar mežu neizplānotu stādīšanu — tā tikai attālina neizbēgamo CO2 nonākšanu atpakaļ atmosfērā, kad koki sadegs vai sapūs.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: