web analytics

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo pretinieku, kas nu jau sāk nedaudz atgādināt mūsu lielā austrumu kaimiņa centienus. Tiek ziņots, ka ASV melnajā sarakstā iekļāvušas vēl deviņus uzņēmumus, kuru starpā ir arī Xiaomi.

Xiaomi šobrīd uzskatāms par 3. lielāko viedtālruņu ražotāju pasaulē, kas gan nav liedzis ASV tomēr uzskatīt, ka Xiaomi ir saistība ar Ķīnas militāristiem.

Xiaomi iekļaušana melnajā sarakstā pagaidām nozīmē to, ka investoriem ASV nāksies pārdot savas Xiaomi akcijas līdz novembrim un ASV uzņēmumi vairs nedrīkstēs sadarboties ar Xiaomi. Pēc šī paziņojuma Xiaomi akcijas zaudēja 7.54% no savas tā brīža vērtības. Te gan jānorāda, ka Xiaomi tā arī nekad oficiāli ASV nav centušies pārdot savus viedtālruņus, lai arī par šo Xiaomi vēlmi baumots daudz un dikti.

Huawei par iespējamu saistību ar Ķīnas valdību atrodas tā dēvētajā Entity List jau kopš 2019. gada maija. Kopš tā laika Huawei tā arī nav izdevies izlaist jaunus viedtālruņus ar Google servisiem un pieeju Play veikalam. Huawei pūlas uzpildīt savu lietotņu veikalu ar jēdzīgu saturu, kā arī no ražotāja tuvāko mēnešu laikā tiek gaidīts Huawei P50 Pro, kas tiks pie Harmony OS.

26 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
26 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis

Faktiski tā ir bezcerīga cīņa ar sekām. Dzīšanās pēc lētām mantām mūs visus ir padarījusi atkarīgus no Ķīnas. Tagad esam viņu rokās. Ne velti viņu valdība uzņēma kursu uz iekšējo tirgu, tad varēsim lūgties lai viņi kaut ko mums arī saražo, jo mūsu industrija ir pārmetusies uz Ķīnas piegādātājiem.

Krotow

Nav taču aizliegts piesēdināt pie konveijera ASV un Rietumeiropas sociālistus. Par Āzijas algām, protams.

Elektriķis

Nesēžās vis šie, labāk sēž uz bezdarbnieku pabalsta. Protams ir cerības, ka Āzijā pacelsies algu līmenis, bet visticamāk tad būs jāsaraujās Rietumiem. Varbūt mēs paliksim turpat kur esam.

Krotow

Hohmai var ieviest darba esamības reģistrāciju jaunu dzelžu pirkšanai (jā, stulbums, taču kad jau…). Un visus, kuri sēž uz pabalstiem, pēc elektronikas sūtīt uz “latgalīti”.

Rudolfs

Ne jau darba spēka izmaksām šeit ir problēma. Visa industrija, kas ir apkārt elektronikas ražošanai, gandrīz vairāk neeksistē rietumos. Vismaz ne tādos apjomos.

Jānis

Vienu tālruni Huawei tomēr izdevās izlaist ar Google servisiem
https://m.gsmarena.com/huawei_p30_pro_new_edition-10219.php

Kristaps Skutelis

Tas neskaitās, jo tas nav jauns telefons izlaišanas brīdī, bet esoša modeļa variants.

Edgars Rozentals

Domājams miegainā džo administrācija atcels daudz ko.
Protams vēršanās pret Ķīnu ir adekvāta.
Ķīna uztur koncentrācijas nometnes uiguriem ir pat bijušas ziņas ka šie vergi tiek nodarbināti pasaules brendu ražotnēs.

Skābene

Un Gvantanamo koncentrācijas nometne ir izklaides parks, kurā cilvēki brīvprātīgi dzīvo bez tiesas un sprieduma? Visas tās lielvaras dara ko grib, jo neviens viņiem neko nevar padarīt un viņi uzšķauda starptautiskajām tiesībām!

digitalk

tieši tāpēc citas lielvaras sper preventīvus un atbildes soļus, kā šoreiz pret Ķīnu.

Skābene

Pēc tādas loģikas jau sen vajadzēja aizliegt jebkādas ASV tehnoloģijas ES tirgū, kad klajā nāca Angelas Merkeles noklausīšanās skandāls, kurā atklājās, ka noklausīšanās notika ar ASV ražotām iekārtām! :)

Visi visus noklausās, izspiego un HUAWEI vai XIAOMI jau nav tie īstie vainīgie! Vienkārši spiegošana tiek izmantota kā iegansts ekonomiskajiem kariņiem. Ja jau piesaka Ekonomisko karu Ķīnai, tad nevajag vērt savas rūpnīcas tur vaļā! Bet tirgus liels un gribās nokost savu daļu no Ķīnas pīrāga! :)

digitalk

kur tu ieraudzīji kļūdu loģikā? Ķīna pārāk lecās, tāpēc ASV izmanto jebkurus ieganstus, lai čakarētu viņiem biznesu. tieši tas ko tu rakstīji par “dara ko grib”.

Skābene

Visi lielie lecās! :D
Bet man nepatīk, ja 2 valstu kariņš atstāj iespaidu uz manu patērētāja izvēli, ņemot vērā, ka es nedzīvoju nevienā no 2 pieminētajām valstīm!

1210

kad lielie kaujas, mazie berzē zilumus)

Kristofers

“ASV uzņēmumi vairs nedrīkstēs sadarboties ar Xiaomi.”
Tā kā Google ir ASV uzņēmums, varam sagaidīt, ka Google Play un Google servisi vairs nebūs jaunajos Xiaomi tālruņos.

Skābene

Es jau gaidu, kad Trampa administrācija pasludinās FB un Twiteri par ķīnas un krievu sabiedrotajiem! :D

wils

Pat ja aizies tik tālu, ka Xiaomi vairs nevarēs savu MIUI komplektēt ar Google servisiem, pieļauju, ka brends Redmi tiks atdalīts no Xiaomi (līdzīgi kā Honor no Xuawei), lai saglabātu pieeju Google servisiem.

Mobo jūzeris

Konkurenti nevienam nav vajadzīgi. Redziet pie kā noved varskāre! Labi ka open source lēnām virzās uz lietojamu softu telefoniem.

Zigdevs

Nepatīkama tendence.
Nu negribu es pārmaksāt par tālruņa iespējām, kuras es neizmantoju, līdz ar to nevēlos iegādāties “dārgo galu”.
Xiaomi tālruņi jau 5. gadus labi kalpoja ikdienā.
Tagad būs jāsāk skatīties uz citiem variantiem.

Aldis Laukevics

Pilnigi piekritu. Nu nevajag man ikdiena Apple. Tad kas bus talak ? Apple + Samsungs un viss?

wils

Neredzu problēmu. Pirmkārt, jau pavisam drīz Honor atgūs Google servisus. Otrkārt, kas liedz visekstrēmākā gadījumā, no Xiaomi nodalīt Redmi? Un vēl tak paliek Realme, Nokia, OnePlus utt.

ZeroCool

Super! Mi varētu atbrīvot no googles manu tagadējo tālruni, lai man pašam nav jāmuļājas…

Krotow

Un arī no Smart-ID.

wils

Kas liedz uzlikt Ķīnas MIUI versiju un baudīt bezgugli? Max. pusstunda (ieskaitot visa rom downloādi)

ZeroCool

Vairāk skatos /e/ (jeb e Foundation) virzienā…

wils

Tur jau bez dārgā Shamesung neiztikt, ja nav daudz brīva laika.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: