Reklāma

Intel izziņo četras jaunas procesoru sērijas

Jaunākie raksti

Nothing Phone (1) apskats – parunāsim par neko!

Ilgi domāju, kā lai latvisko angļu vārdu "Hype", tad metu kaunu pie malas un ļāvos Google tulkotājam. Ažiotāža. Patiešām...

Tesla kārtējās problēmas ar varasiestādēm par Autopilot sistēmas mārketingu

Elektroauto ražotājs Tesla kārtējoreiz iekūlies nepatikšanās ar varasiestādēm par to, kā tiek reklamēta "Autopilot" sistēma - šoreiz Tesla ir...

Samsung varētu oficiāli atbrīvoties no “Z” burta lietošanas salokāmo tālruņu nosaukumus

Esam tikai dienas attālumā no tā, kad tikss izziņoti nākamās paaudzes Samsung salokāmie viedtālruņi un sagaidāms, ka to nosaukumu vairs...

NIO bateriju maiņas stacijas tiks ražotas Ungārijā

Ķīniešu elektroauto ražotājs NIO turpina paplašināšanos Eiropas tirgū un tagad uzņēmums ziņo, ka Eiropā tiks saliktas NIO elektroauto bateriju...

McLaren tagad piedāvās 450 dolāru vērtus sporta apavus

Auto zīmols McLaren cer pavērt jaunus biznesa un mārketinga apvāršņus, piedāvājot sporta apavus, kurus rotās uzņēmuma vārds. Jaunais skriešanas apavu...

Virtuālā CES 2021 pasākuma norises laikā Intel izziņojis veselas četras jaunas procesoru sērijas biznesa lietotājiem, izglītības iestādēm, klēpjdatoriem un arī spēlēm paredzētajiem klēpjdatoriem.

Intel 11. paaudzes Intel Core vPro platforma piedāvās biznesa lietotājiem augstāko veiktspēju un vienlaikus arī drošības risinājumus. Intel jaunie Core vPro procesori paredzēti plāniem un viegliem, bet jaudīgiem klēpjdatoriem. Core vPro tiks pie Intel Hardware Shield drošības risinājumiem, kā arī šie procesori saņems mākslīgā intelekta atbalstu cīņai pret izspiedējvīrusiem un dažādiem citiem uzbrukumiem.

Attēls: techpowerup.com

Intel 11. paaudzes Intel Core vPro procesori beidzot būs ražoti Intel 10-nanometru (nm) SuperFin tehnoloģijā, tie nāks kopā ar Intel Iris Xe video apakšsistēmu un Intel Wi-Fi 6/6E (Gig+). Tiek arī solīts, ka Core vPro procesori nodrošinās par 23% ātrāku produktivitātes lietotņu darbināšanu, to skaitā ir arī Office 365.

Attēls: techpowerup.com

Spēļu entuziastiem būs pieejami Intel 11. paaudzes Core H sērijas procesori, kas paredzēti klēpjdatoriem. Intel 11. paaudzes Core H sērijas procesori gan pagaidām tiks ražoti 16 nm tehnoloģiskajā procesā, bet tie piedāvās līdz 5.0 GHz Turbo režīmā. Spēlēm paredzēti klēpjdatori ar Intel 11. paaudzes Core H sērijas procesoriem būs pieejami no Acer, ASUS, MSI, Vaio un citiem ražotājiem.

Attēls: techpowerup.com

Intel arī nodemonstrēja Alder Lake nākamās paaudzes procesorus, kas gan pie pircējiem nonāks ne ātrāk par gada otro pusi. Alder Lake procesori arī tiks ražoti 10 nm SuperFin tehnoloģijā.

Attēls: techpowerup.com

Attēls: techpowerup.com

Savukārt, jaunie 14 nm tehnoloģijā izstrādātie Intel Rocket Lake paaudzes procesori galddatoriem pārdošanā nonāks jau tuvāko pāris mēnešu laikā. Tāpat arī sisēmplašu ražotāji šajās dienās izziņo savas Intel 500 sērijas sistēmplates. Ar šo kombināciju Intel vēlas atgriezties geiminga jomas virsotnē, kur tagad diezgan agresīvi ir uzkāpis AMD ar savu veiktspējas un cenas ziņā pievilcīgo Ryzen 9 5900X procesoru.

Avotsguru3d

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
usinss
12.01.2021 11:32

Tāpēc nevēlos redzēt INTEL savos datoroes. Viņu iebūvētā OS CPU dara ko grib un neviens nezin ko un kad pārsūta (neskaitot ja rūpīgi monitorē datortīklu). Intel jebkurā momentā var atslēgt /izbegt CPU dzīvi. Datoram tikai jāpieslēdzas internetam. Bija man viens tāds PC, kuru pārdeva kā refubished un uzņēmums netīšam atzīmēja, ka dators zagts. Viss, man dators nobloķējās līz pielsēdzu internetam. Protams, sazinoties ar uzņēmumu, pēc nedēļas viss tika sakārtots, bet tik un tā, WTF!?

1210
12.01.2021 11:46
Reply to  usinss

imho tu sajauci kopā siltu un apaļu, vaina ir nevis pašā intel procī bet uzinstalētā intel management engine + uzņēmuma konfigā.
protams, tās lietas vajadzēja noraut nost pirms pārdošanas, un pēc idejas, vispār pārinstalēt kompi, pērkot lietotu.

Kursors.lv
12.01.2021 11:48
Reply to  1210

Jā, šim ir maz sakara ar Intel kā tādu.

Krotow
12.01.2021 12:11
Reply to  usinss

Tam nav nekāda sakara ar procesoru. Ir Intel veidots Management Engine softs ar BIOS iešūtiem klienta identifikatoriem. Korporatīvajā vidē to ļoti mīl, jo tas palīdz turēt kārtībā uzskaiti. Kad pirki datoru, tas bija jāņem vērā un jāprasa pirms pārdošanas atslēgt ME lietas.

Krotow
12.01.2021 12:08

Lai arī kā Intel mārketings stieptos, joprojām tā pati 14nm bāze, tikai procesora frekvence aizgriezta mākoņos. Beigās iznāk neefektīvs un rijīgs telpas sildītājs. Nekas cits Intel neatliks kā pāriet uz 5nm bāzi (jo 7nm viņi jau ir nogulējuši). Un sākt attiekties pret SOHO klientiem kā pret cilvēkiem, iedodot arī dektopu procesoriem adekvātas cenas, nevis parasto +25 virs AMD cenām, jo Intel (seko dīvainas pirkstu kustības).

Reklāma