Reklāma

Latvijā darbu sācis bezpilota gaisa kuģu e-pakalpojumu portāls

Jaunākie raksti

Microsoft Surface Go 3 planšetdatora apskats (video)

Šovasar mēs iepazināmies ar Microsoft Surface Go 2, ko ražotājs dēvē par pašu mazāko (portablāko) Surface divi vienā tipa...

“MikroTik” plāno ziedot 20 miljonus eiro Bērnu slimnīcai

Nesen ziņojām, ka "MikroTik" (SIA Mikrotīkls) kļuvis par pirmo Latvijas privāto uzņēmumu, kam izdevies pārlekt miljarda eiro vērtībai. Tas...

“Baltcom” iegādājas “Microlines” un nostiprina pozīcijas Latvijas austrumu reģionā

Telekomunikāciju uzņēmums “Baltcom” ir paplašinājis savu darbību Latvijas austrumu reģionā, noslēdzot darījumu par telekomunikāciju uzņēmumu grupas “Microlines” iegādi. “Microlines”...

Vēl šogad gaidāmi salokāmie viedtālruņi no Oppo un Huawei

Parasti decembrī vairs netiek izziņoti lieli viedtālruņu jaunumi, bet šogad tiek gaidīts, ka Oppo un Huawei varētu vēl izziņot...

Pirmo reizi pēdējo gadu laikā samazinājušies cilvēku tēriņi “melnās piektdienas” atlaižu laikā

Ienākusi pirmā informācija par to, cik daudz naudas šī gada "melnās piektdienas" (angliski Black Friday) iepirkšanās bumā ir tērējuši...

Ar šodienu, 5. janvāri, bezpilota gaisa kuģu sistēmu ekspluatanti un tālvadības piloti aicināti attālināti reģistrēties valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) jaunajā bezpilota gaisa kuģu jeb dronu e-pakalpojumu portālā e.caa.lv. Portāls ļaus klientiem ērtāk iesniegt dokumentus, būs iespēja nokārtot pārbaudījumus attālināti, kā arī vienuviet būs pieejamas izsniegtās atļaujas.

Dronu lietotājiem, kuri pilotē vairāk nekā 250 gramus smagu dronu, jāreģistrējas CAA bezpilota gaisa kuģu e-pakalpojumu portālā. Reģistrācija obligāta arī tiem lietotājiem, kuru izmantotā drona masa ir mazāka par 250 gramiem, bet tas nodrošina video vai foto uzņemšanu. Bezpilota gaisa kuģu sistēmu ekspluatantiem (lietotājiem, kuru vārdā tiek veikts lidojums) drons jāmarķē ar reģistrācijas numuru, kas tiks saņemts e-pakalpojumu portālā pēc veiksmīgas reģistrācijas.

To nosaka spēkā stājušies grozījumi likumā “Par aviāciju”, kas grozīti atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem par bezpilota gaisa kuģiem. Jaunais regulējums attiecas uz visiem bezpilota gaisa kuģu lietotājiem, neatkarīgi no veikto lidojumu mērķa vai bezpilota gaisa kuģa masas un izmēra (t.sk. rotaļlietām).

E-pakalpojumu portālā e.caa.lv būs iespēja izvēlēties, vai reģistrēties par bezpilota gaisa kuģu tālvadības pilotu un/vai ekspluatantu, tajā skaitā juridiskām personām, kuras veic lidojumus ar vienu vai vairākiem bezpilota gaisa kuģiem. Iesniedzot visu nepieciešamo informāciju, sistēma piešķirs numuru, kas būs nepieciešams, lai nokārtotu nepieciešamās tālvadības pilotu pārbaudes.

Prasība reģistrēties attiecas arī uz tiem bezpilota gaisa kuģu sistēmu ekspluatantiem, kuri saņēmuši paaugstināta riska bezpilota gaisa kuģu lidojumu atļaujas, kurās norādīti numuri (LVA-UEASE#### un LVA-RP####), kas neatbilst jaunā regulējuma prasībām.

Tālvadības pilotiem, kuri pārbaudes ir nokārtojuši atbilstoši nacionālā regulējuma prasībām un lidojumus veic bezpilota gaisa kuģa sistēmas ekspluatantam izsniegtās paaugstināta riska bezpilota gaisa kuģu lidojumu atļaujas ietvaros, lēmumi par sekmīgi nokārtotām pārbaudēm tāpat kā izsniegtās ilgtermiņa atļaujas ir derīgas līdz 2021. gada 1. jūlijam un ir atzītas tikai Latvijas teritorijā.

Plašāk par jauno Eiropas līmeņa regulējumu var lasīt informatīvajā mājas lapā uas.caa.lv.

Lai iepazīstinātu ar jauno Eiropas regulējumu un informētu par obligāto reģistrāciju, piektdien, 8. janvārī plkst. 10.00 CAA rīkos tiešsaistes semināru. Pieslēgties semināram varēs CAA sociālos kontos, YouTube kanālā un mājas lapā uas.caa.lv. Pēc semināra tā ieraksts būs pieejams CAA YouTube kanālā.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis
05.01.2021 17:52

Tas jau kļūst interesanti – arī dažus gramus smags lidaparāts, kuram piestiprināta foto kamera, ir jāreģistrē…
Iedomājos piereģistrēt savu Mavic Mini, ieejot caur internetbanku. Nesanāca ievadīt e-pastu, lidošu nelegāli!

Krotow
05.01.2021 18:01
Reply to  Elektriķis

Ne…s, pat mazais FPV murķis ar kolektormotoriem sver ap 30 gramiem. Kurā militārajā vai izlūkdienestā tu strādā? Un tad tev diez vai ir jāreģistrējas tādā necilā vietā kā E-pakalpojumu portāls.

Elektriķis
05.01.2021 18:04
Reply to  Krotow

Bērnībā drusku biju lidmodelists. Ir tāda supervieglā klase, apvilkta ar zīdpapīru, ar gumijas motoru :)

Normis
05.01.2021 18:42

Mazdrusciņ esmu pārsteigts par tehnisko realizācijas pusi. Biju domājis, ka sistēma būs veidota tādās vadlīnijās kā šī lapa https://uas.caa.lv/ adaptīvs dizains u.c.
Rodas tāds iespaids, ka nav piešķirts finansējums šim projektam.
Vēlētos jau, lai sistēma būtu ērta un lietojama no telefona ar, ne tikai no datora.

Lauris
05.01.2021 23:56

Piedevām esmu pilntiesīgs drona pilots,ar nokārtotām tiesībām vadīt dronu. Tas viss iegūts caa. Tam vajadzētu uzrādīties sistēmā autorizējoties,bet nekā,sāc visu no baltas lapas. Nenopietni kaut kā.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: