Reklāma

Īpaša aplikācija tālrunī ļaus pierādīt, ka esi vakcinējies pret Covid-19

Jaunākie raksti

Huawei FreeBuds 4i bezvadu austiņu apskats

Šogad manās testēt kārajās ausīs pabijušas Samsung Galaxy Buds Pro un RHA TrueControl ANC, bet citi apskatnieki savus dzirdes...

Tiešsaistes pasākumā informēs par IT darba un studiju iespējām Liepājā

Trešdien, 28. aprīlī plkst. 16:00 Liepājā pārstāvētais Latvijas IT uzņēmums “TestDevLab” aicina piedalīties tiešsaistes pasākumā, kurā kopā ar Liepājas...

Zinātnieki pēta videospēli, ar ko varētu atgūties pēc COVID-19 radītajiem koncentrēšanās traucējumiem

Zinātnieku rokās nonākusi īpaša videospēle, kuru varētu izmantot kā recepšu "medikamentu" tiem cilvēkiem, kuriem pēc koronavīrusa saslimšanas ir problēmas...

“Amazon” savus interneta satelītus orbītā plāno nogādāt ar “Atlas V” raķetēm

Īlons Masks ar savu uzņēmumu "SpaceX" noteikti nav vienīgais, kura mērķis ir ar satelītu palīdzību Zemes iedzīvotājiem sniegt ātrgaitas...

Vēlies BMW M divīzijas strīpas uz viedtālruņa? Ar iQOO tā nebūs problēma!

iQOO 7 Legend, kas ir zīmola ātrākais viedtālrunis, tiks pie BMW M Motorsport trīskrāsu strīpām un "Fascination Meets Innovation"...

Gada beigās Latvijā tāpat kā daudzās citās Eiropas valstīs tika piegādātas pirmās Covid-19 vakcīnas. Vakcīnas specifika paredz, ka jāpotējas divreiz ar zināmu laika intervālu. Būtisks izaicinājums saistīts ar to, kā izsekot, kurš iedzīvotājs saņēmis poti, kurš divas un kuram vēl vakcinēšanās tikai priekšā. Lai to efektīvāk izdarītu, ASV Sabiedrības veselības departaments sadarbībā ar jaunuzņēmumu “Healthvana”, radījis lietotni, kas Google vai Apple digitālajos makos ļaus uzglabāt lietotāja vakcinācijas datus.

Šādā veidā lietotāji saņems laicīgu atgādinājumu par to, kad jāierodas saņemt otrā vakcīnas deva. Tāpat risinājums ļoti palīdzēs situācijās, kad, piemēram, aviosabiedrības, skolas vai kāds cits prasīs pierādījumus, ka cilvēks ir vakcinēts pret Covid-19. Šādas informācijas glabāšana telefonā varētu būt diezgan ērta, un vajadzības gadījumā nav jāzvana ne ārstam, ne jārakājas papīru kalnos, lai šos datus atrastu.

Viena no pirmajām pilsētām, kur jaunā aplikācija tiks izmantota, ir Losandželosa, kas jau saņēmusi pirmās 82 875 Covid-19 vakcīnas devas. Tā kā Losandželosa ar vairāk nekā 10 miljoniem iedzīvotāju ir viens no lielākajiem apgabaliem ASV, tiklīdz vakcinācijas process paātrināsies, izsekošana, kurš ir un kurš nav saņēmis poti, kļūs par nopietnu problēmu. Tā kā cīņā pret Covid-19 vienlīdz svarīga ir abu vakcīnas devu saņemšana, aplikācija varētu sniegt būtisku atbalstu tajā, ka liela daļa iedzīvotāju atkārtoto poti saņem laicīgi.

Pagaidām vēl īsti nav skaidrs, kad lietotne/pakalpojums būs pieejams vai kā tieši tas darbosies. Vienlaikus jāatzīmē, ka šis nav “Healthvana” vienīgais projekts. Uzņēmums līdz šim izstrādājis kontaktu izsekošanas lietotni tiem pašiem Losandželosas iedzīvotājiem, kā arī pacientu portālu testu uzskaitei un citus ar Covid-19 saistītus risinājumus.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Einis

O…. tad jau darbs hakeriem. Pa 5 EUR varēs tirgot info, ka nopotējies.

LAN

Labi ka mums ir visvarenā E-veselība! Ceram arī uz E-veselības lietotni! 👍😄

Skābene

e-veselība ir būvēta uz 2000šo gadu tehnoloģijām un morāli novecojusi jau tās palaišanas dienā, daudz vienkāršāk būtu to visu nonest un un būvēt pa jaunu, bet to neviens neļaus darīt, ņemot vērā, tos miljonus, kas ir iegrūsti un ES fondu līdzekļus.

excel

Super,ļoti patīk potēties.nevaru sagaidīt kad mums būs aplikācija un varēšu lepoties un visiem rādīt cik es moderns.Žēl ka tikai 2 reiz gadā jāpotējas,es gribētu reizi mēnesī.Paldies googlei baigi krutie ka šitā izdomā cool>

Usinss

Pēc idejas lidsabiedrībai nav pilnīgi nekādu tiesību zināt manu veselības/slimības vēsturi. Tā būs cilvēku šķirošana. Neesmu pret vakcināciju, pats potējos, bērnus potēju, bet nevar kaut kāds kantoris man prasīt manus medicīnas datus. Tā ir sensitīva informācija un Eiropas datu regula liedz to pieprasīt , ja tā nav vitāli svarīga pakalpojuma sniegšanai. Un ja tiks vakcinēti tie maģiskie 70%, tad tiks sasniegta kolektīvā imunitāte kā arī kāpēc tad viņi tagad pārvadā jebkuru, bet pēkšņi sāks šķirot cilvēkus? Kāpēc neprasa vakcīnu pret tuberkulozi, masalām un g4ipu? Samērā nāvējošas slimības.

Krotow

Par potes esamību pret tuberkulozi, masalām, bakām un difteriju iebraucot uz robežas derētu paprasīt. Mūsdienās antivaxxeru ņemšanās dēļ šīs slimības šur tur rietumos sāk atgriezties un ar letālām sekām.

LAN

Vismaz starpkontinentālos pārlidojumos tas varētu būt diezgan loģiski, lai varētu apkarot slimības.

Skābene

Ir valstis, kur prasa potēšanas pasi.

Ivars

Kuras ir tās valstis, kas prasa potēšanās pasi? Ir prasīts pierādīt vakcināciju pret dzelteno drudzi, bet tā, ka potēšanās pasi – neesmu redzējis :)

Fedja

Piemēram, Latvija.

Vakcinācijas noteikumu 42.punkts.

Ivars

Mans jautājums bija par to, kuras ir tās valstis, kurās ieceļojot ir jāuzrāda potēšanās pase. Nevis kur vispār ir potēšanās pase. Tiešām no konteksta to nevarēja saprast?
Btw, Latvijā ir 2 dažādas potēšanās pases. Viena ir dzeltenā – starptautiskā, otra ir zaļgani balta – vietējā.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: