Reklāma

Latvijā no 1. janvāra pirkumu veikšanai internetā būs nepieciešama stingrā autentifikācija

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Esošā situācija pasaulē šogad īpaši sekmējusi e-komercijas attīstību, un pašreiz iepirkšanās internetā vairs nav izvēle, bet nepieciešamība. Vienlaikus līdz ar vispārējo tendenci pirkumus biežāk veikt tiešsaistē, arvien aktuālāks top jautājums par pircēju finanšu un datu drošību. Tāpēc jau no nākamā gada 1. janvāra tirgotājiem internetā būs jānodrošina dubultā drošība jeb stingrā autentifikācija, kas attieksies uz lielu daļu pirkumu, ko klients veic ar norēķinu karti.

Par jaunajiem noteikumiem informējusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija, kas norāda, ka tirgotājiem internetā turpmāk būs rūpīgāk jāpārliecinās, vai pircējs patiešām ir tas cilvēks, par ko uzdodas, un tikai pēc tam banka ļaus veikt darījumu. Šie noteikumi ļaus efektīvāk izvairīties no apkrāpšanas un zagtu karšu izmantošanas.

Kas attiecas uz pašu samaksas procesu, pircējam būs jāievada ne tikai bankas kartes dati, bet maksājums jāapstiprina arī ar kādu no internetbankas pieejas risinājumiem, piemēram, Smart-iD. Iepērkoties internetā, esmu ievērojusi, ka liela daļa tirgotāju šādu pieeju  izmanto jau labu laiku.

Vienlaikus ne visiem pirkumiem stingrā autentifikācija varētu tikt piemērota. Jaunie noteikumi lielākoties attieksies uz maksājumiem virs 30 eiro. Šāda pati kārtība būs aktuāla arī tad, ja klients veic vairākus līdz 30 eiro vērtus pirkumus pēc kārtas, kuru kopsumma pārsniedz 100 eiro vai arī piecas reizes pēc kārtas iepērkas par nelielu naudas summu. Izņēmums būs regulārie, ikmēneša maksājumi par kādu abonētu pakalpojumu utml. Šādos gadījumos no klienta tikai pirmajā reizē tiks prasīta stingrā autentifikācija un nākamajos maksājumos tā vairs nebūs obligāta.

Taču, ja tirgotājs nespēs nodrošināt dubulto drošību jeb stingro autentifikāciju, tad maksājums tiks noraidīts – arī tad, ja pircējs pie konkrētā tirgotāja iepircies jau iepriekš.

AvotsLSM.lv
Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis

Godīgi sakot, nav laba sajūta, ja ievadot tikai kartes datus, kuri labi redzami uz tās, no tava konta var noskaitīt naudu, izskatās pārāk vienkārši.

1852

jau tagad prasa papildus apstiprināt tx ar bankas izsniegtajiem/izstrādātajiem drošības līdzekļiem….

Skābene

Tad jau ar steigu jāskrien izmantot visas priekšapmakas kartes un Narvesenā iegādātās Premium Plus dāvanukartes, jo šīm kartēm nav iespējams izmantot pieminētos bankas rīkus. Arī pats esmu izmantojis šādas kartes, lai veiktu pirkumus no iepriekš nepārbaudītām interneta tirdzniecības vietām. Bet ja paskatās, kā ar kartēm apietas ASV, tad šāda autentifikācija ir jau sen nepieciešama. Floridā ierasta lieta bija atstāt karti ķīlā, kamēr pildi degvielu. Un pēc kāda laika pamani, ka sāk pazust pa dolāram no kartes, jo kāds faķīrs ir pierakstījis kartes datus, bet nevari saprast kur tieši, jo visos DUS līdzīga sistēma un arī kafejnīcā aiznest karti prom no… Read more »

wils

Priekš šaubīgiem internetveikaliem sen ir izgudrotas virtuālās kartes, tāpēc nav uz Narvesen jāskrien

Krotow

ASV vēl kartes ar magnētisko joslu lieto :) Attiecīgi nokopēt un pēc tam “lietot” kaut kur Bangladešā vai Indonēzijā nav problēma. EMV (čipkartes un “pīkstināmās” kartes) viņiem tikai tagad pa īstam sāk iegriezties.

SS...

Nevajag iepirkties veikalos ar priekšapmaksu, tad šādu problēmu nebūs !

Skābene

Nu ok, kad dabūsi šādu dāvanu karti, varēsi uzspraust to uz nagliņas! ;)

SS...

Filtrē, skābene savu runu ! Es komentēju rakstu, nevis tavu tizlo komeentāru !

Skābene

Tu komentē rakstu, es tavu komentāru! Viss pa godīgo! Necepies!

Jack Mort

Premium Plus kartēm darbojas 3D Secure jau labi sen.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: