web analytics

Uzņēmums “Nēsos” rada īpašas bezvadu austiņas, kas palīdz ārstēt hroniskas slimības

Jaunākie raksti

“Twitter” lietotāji varētu tikt pie iespējas atsaukt savus tvītus

Mikroblogošanas vietne "Twitter" drīzumā varētu piedāvāt jaunu funkciju, kas attiecas tieši uz tvītošanu. Proti, šobrīd tiek testēta "Undo Send"...

Alphabet strādā pie valkājamas ierīces, kas skaļā vidē pastiprinās noteiktas skaņas

Uzņēmums Alphabet, kas Google mātes kompānija, strādā pie īpašas valkājamās ierīces, kuras mērķis ir uztvert noteiktas skaņas skaļā vidē,...

“Honda Legend” kļuvusi par pasaulē pirmo mašīnu ar sertificētām “Level 3” autonomās braukšanas spējām

"Honda" prezentējusi Japānas tirgum paredzētu sedanu "Legend", taču šis modelis ievērojams ar to, ka tas kļuvis par pasaulē pirmo...

Tet uzsāk darbu pie nākotnes interneta ar 10 reižu lielāku ātrumu

Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet sācis darbu pie vēl nebijuša ātruma mājas interneta tīkla izveides. Tas līdz pat klienta...

ASUS ROG Strix GeForce RTX 3060 OC videokartes apskats

Nvidia janvāra vidū izziņoja jaunāko videokarti GeForce RTX 30 sērijā – GeForce RTX 3060. Jaunā GeForce RTX 3060 ir...

Kompānija “Nēsos” radījusi ierīci, kas izskata ziņā neko daudz neatšķiras no parastajām bezvadu austiņām, taču veic pilnīgi citas funkcijas. Šīs austiņas neatskaņo mūziku, bet tā vietā rada elektriskos impulsus un domātas slimību ārstēšanai.

Nosūtot elektriskos impulsus nervam ārējā auss daļā, ierīce ielaužas smadzeņu nervu lokos un tādā veidā ārstē, piemēram, reimatoīdo artrītu. Artrīts ir viena no kaitēm, ar ko šī ierīce potenciāli varētu tikt galā. Šādā pašā veidā “Nēsos” austiņas varētu ārstēt virkni citu  hronisku, kā arī neiroloģisku un psihisku slimību. Pagaidām gan risinājums atrodas vēl sākuma stadijā un tiek testēts klīniskajos pētījumos.

Aizvadītajā mēnesī “Nēsos” prezentēja pirmā klīniskā pētījuma rezultātus. Šajā izpētē piedalījās 30 cilvēki, kuriem konstatēts reimatoīdais artrīts un kuriem trīs mēnešu garumā vairākas minūtes dienā bija jālieto šīs bezvadu austiņas. Pētījuma beigās pusei dalībnieku tika novērots ievērojams progress slimības ārstēšanā, dažiem pat fiksēti uzlabojumi par 70%.

Lai sniegtu vēlamo rezultātu, ierīce pieskaras un nosūta eletriskos impulsus īpašam nervam auss ārpusē, kas savieno smadzenes ar galvenajiem ķermeņa orgāniem. Šis nervs jau iepriekš plaši pētīts, zinātniekiem cenšoties to dažādi pielāgot, lai ārstētu visu veidu slimības, tostarp migrēnu, insultu, sirds mazspēju, depresiju un iekaisumus.

Šobrīd “Nēsos” jau uzsācis nākamo pētījumu ar lielāku cilvēku skaitu. Tā ietvaros tiks salīdzināta ierīces ietekme uz cilvēkiem ar reimatoīdo artrītu un kontroles grupu. Līdztekus uzņēmums arī pārbauda risinājuma ietekmi uz cilvēkiem ar migrēnu un pēcdzemdību depresiju.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Mason Williams

Austiņām ir negaidīts efekts, esmu ļoti pārsteigta par to lietošanu. shell shockers unblocked

Krotow

Izskatās pēc reklāmas kādā no uteņu un lēto lupatu tirgoņu reklāmlapelēm, kuras bez piekrišanas izmētā pa daudzstāvu māju pastkastēm.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: