Reklāma

Apple patents varētu ļaut izveidot melni matētu MacBook datoru

Jaunākie raksti

Īlons Masks atkal izsaka piedāvājumu iegādāties “Twitter”

Šajā pavasarī un vasarā gan ikviens Īlona Maska fans, gan nīdējs varēja sekot līdzi viņa juceklīgajiem lēmumiem saistībā ar...

Hyperice Hypervolt 2 masāžas pistoles apskats

Hyperice Hypervolt 2 ir masāžas pistole, kas ir viens no pašmasāžas veidiem. Šāda masāžas pistole ļauj mājās paveikt to...

Parādījušās jaunāko Nvidia GeForce RTX 4090 videokaršu cenas Eiropā

Septembra otrajā pusē Nvidia izziņoja jaunu jaudīgāko videokaršu sēriju RTX 4090, un tagad iespējams novērtēt to cenu Eiropas tirgum,...

OnePlus uzsāk piedāvāt lētu Nord Watch ar 30 dienu darbības laiku

OnePlus sācis pārdot Nord Watch, kas ir jauns viedpulkstenis ar 30 dienu darbības laiku un zemu cenu, bet vēl...

Tesla labo rekordus, 3. ceturksnī piegādājot 343 tūkstošus auto

Elektroauto ražotājs Tesla ziņo par kārtējiem piegādes rekordiem - šā gada 3. ceturkšņa laikā Tesla klientiem piegādāja 343 tūkstošus...

Daudzu Apple fanu lūgšanas pēc melna MacBook datora drīzumā varētu tikt uzklausītas, jo uzņēmums iesniedzis patentu, lai radītu melnas krāsas pārklājumu dažādām elektroniskajām ierīcēm.

Līdz šim tuvākais, kas ticis panākts melnajai krāsai ir bijusi tumši pelēka krāsa, piemēram, Apple Watch pulksteņu korpusi, kuri ir tumši pelēki un matēti, taču jaunā apstrādes tehnoloģija ļautu izveidot pilnībā melnu un matētu pārklājumu. Jā, ir iespējams iegūt spīdīgu melno krāsu, taču tas nav tas, pēc kā cilvēki lūkojas. Šobrīd MacBook datori ir pieejami vai nu gaiši, vai tumši pelēkos toņos, no kuriem pirmais jau ir kļuvis par šo datoru firmas zīmi.

Apple izgudrojums ir saistīts ar anodēta slāņa ārējās virsmas kodināšanas paņēmienu, lai izveidotu gaismu absorbējošus elementus, kas absorbē visu redzamo gaismu, kas notiek uz ārējās virsmas. Turklāt neatkarīgi no redzamās gaismas, kas netiek uztverta uz virsmas, tā tiek izkliedēta uz citām ārējām virsmām. Rezultātā tiek sasniegts šis matētas virsmas efekts vai arī tikai nedaudz spīdīga virsma.

Protams, šis ir tikai patents, un varbūt realitātē pilnībā melns MacBook portatīvais dators nebūs tik acij tīkams kā to patīk iztēloties šobrīd. Tāpēc šobrīd ir jāiztiek vai nu ar kādiem vāciņiem vai speciālām uzlīmēm.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis
08.12.2020 11:39

Šo izlasīju 3x, bet tik un tā nesapratu:

 Turklāt neatkarīgi no redzamās gaismas, kas netiek uztverta uz virsmas, tā tiek izkliedēta uz citām ārējām virsmām

Ikars
08.12.2020 12:20
Reply to  Elektriķis

Saprotamāk būtu pateikts šādi:
”redzamā gaisma, kas netiek absorbēta uz virsmas, tā tiek izkliedēta, radot melni matēto efektu”

Elektriķis
08.12.2020 13:00
Reply to  Ikars

Ok, bet ko nozīmē “izkliedēta”, vai tas nozīmē atstarota? Man skolā mācīja ka ir tāds teorētisks absolūti melnais ķermenis, kurš visu gaismu absorbē, pārvēršot to siltumenerģijā. Ja kaut kas tiek atstarots, tad tas vairs nav absolūti melns. Par kādām “citām ārējām virsmām” ir stāsts?
Laikam tomēr vajag oriģinālo tekstu…

Ikars
08.12.2020 14:08
Reply to  Elektriķis

Patentā ir parādīta virsma, kas ir veidota no tādām kā mikro cilindriskām porām, kuru iekšpuse ir kā spoguļi un izkliedē gaismu cilindra iekšpusē. Nez kas notiks ar virsmu, ja pirksti to nosmērēs?
Ir manītas daudz pievilcīgas matētas virsmas ierīcēm, kuras ir skaistas līdz brīdim, ka tām pieskaras, un tad to nospiedumu vairs nedabūt nost.

Agris
08.12.2020 14:08
Reply to  Elektriķis

Visa gaisma no lampas mājās pret datoru tiks izkliedēta un atgriezīsies atpakaļ lampā un tā turpinās vēl degt pat, kad to izslēgs 😄

KKTK
08.12.2020 18:07
Reply to  Elektriķis

Oi es šodien tiešu lasīju nelielu ieskatu par pilnīgi melnām fīlēm, ja ar tām izklātu dārza baseinu :D
Cerams links strādās: https://www.facebook.com/IFLScience/posts/4248396605181318

Elektriķis
08.12.2020 18:42
Reply to  KKTK

Links strādā. Labs jokdaris, teksts ir jautrs!
Pieņemu ka kāds arī noticēs rakstītajam. Mana ticība apstājās pie apgalvojuma ka sildīs arī UV starojums…tas tomēr netiek cauri ūdenim.
Par Agra komentāru iesmēju vēl vairāk, tiešām patika :D

1852
08.12.2020 15:03

matēts melnais ir forši skatlogā.
piem. matēti pilnībā melnie veļļuki ātri apnīk, melnā vakarkleita nepagūst apnikt tikai tāpēc, ka to neredz katru dienu.

mjā, nāk laiki kad eplam nāksies izdabāt lai nezaudētu pircēju, taisīs pat ķīniešu trubām raksturīgajās vairāktoņu krāsās.
agrāk varēja atstāt vienu portu, jo tā bija gana labi, eplaprāt)

no name
08.12.2020 23:26

joprojām nevaru saprast kā montēt 4k video uz tik maziņas atmiņas un kastītes (kā saka reklāmā}

Reklāma