Reklāma

Apple patents varētu ļaut izveidot melni matētu MacBook datoru

Jaunākie raksti

Mercedes sadarbosies ar Stellantis bateriju ražošanā elektroauto

Vācu autoražotājs Mercedes paziņojis, ka tas kļūs par Stellantis koncerna un "Total Energies" partneri uzņēmumā "Automotive Cells Company", kas...

Bitkoinu ieguve ik gadu rada ap 37 000 tonnu e-atkritumu

Nav nekāds noslēpums, ka kriptovalūtu ieguve nodara būtisku kaitējumu videi. Patērētais elektroenerģijas apjoms aiziet kosmiskos ciparos, radot ievērojamu siltumnīcefekta...

YouTube Premium lietotāji var lejuplādēt video

YouTube testa režīmā palaidis iespēju lejupielādēt video no interneta pārlūkprogrammas, kas līdz šim bija pieejams tikai mobilajā lietotnē, taču...

Amazon atļauj pieteikties darbā tiem cilvēkiem, kuri to zaudēja marihuānas lietošanas dēļ

Uzņēmums Amazon ir oficiāli paziņojis, ka atļaus atkal pieteikties darbā tiem darbiniekiem, kuri to iepriekš zaudējuši narkotiku testu pārbaudes...

Fitbit Versa 3 viedpulksteņa apskats

Šī gada sākumā Google pabeidza Fitbit iegādi, kas bija sava veida signāls tam, ka Google sāks daudz nopietnāk piedomāt...

Daudzu Apple fanu lūgšanas pēc melna MacBook datora drīzumā varētu tikt uzklausītas, jo uzņēmums iesniedzis patentu, lai radītu melnas krāsas pārklājumu dažādām elektroniskajām ierīcēm.

Līdz šim tuvākais, kas ticis panākts melnajai krāsai ir bijusi tumši pelēka krāsa, piemēram, Apple Watch pulksteņu korpusi, kuri ir tumši pelēki un matēti, taču jaunā apstrādes tehnoloģija ļautu izveidot pilnībā melnu un matētu pārklājumu. Jā, ir iespējams iegūt spīdīgu melno krāsu, taču tas nav tas, pēc kā cilvēki lūkojas. Šobrīd MacBook datori ir pieejami vai nu gaiši, vai tumši pelēkos toņos, no kuriem pirmais jau ir kļuvis par šo datoru firmas zīmi.

Apple izgudrojums ir saistīts ar anodēta slāņa ārējās virsmas kodināšanas paņēmienu, lai izveidotu gaismu absorbējošus elementus, kas absorbē visu redzamo gaismu, kas notiek uz ārējās virsmas. Turklāt neatkarīgi no redzamās gaismas, kas netiek uztverta uz virsmas, tā tiek izkliedēta uz citām ārējām virsmām. Rezultātā tiek sasniegts šis matētas virsmas efekts vai arī tikai nedaudz spīdīga virsma.

Protams, šis ir tikai patents, un varbūt realitātē pilnībā melns MacBook portatīvais dators nebūs tik acij tīkams kā to patīk iztēloties šobrīd. Tāpēc šobrīd ir jāiztiek vai nu ar kādiem vāciņiem vai speciālām uzlīmēm.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Šo izlasīju 3x, bet tik un tā nesapratu:

 Turklāt neatkarīgi no redzamās gaismas, kas netiek uztverta uz virsmas, tā tiek izkliedēta uz citām ārējām virsmām

Saprotamāk būtu pateikts šādi:
”redzamā gaisma, kas netiek absorbēta uz virsmas, tā tiek izkliedēta, radot melni matēto efektu”

Ok, bet ko nozīmē “izkliedēta”, vai tas nozīmē atstarota? Man skolā mācīja ka ir tāds teorētisks absolūti melnais ķermenis, kurš visu gaismu absorbē, pārvēršot to siltumenerģijā. Ja kaut kas tiek atstarots, tad tas vairs nav absolūti melns. Par kādām “citām ārējām virsmām” ir stāsts?
Laikam tomēr vajag oriģinālo tekstu…

Patentā ir parādīta virsma, kas ir veidota no tādām kā mikro cilindriskām porām, kuru iekšpuse ir kā spoguļi un izkliedē gaismu cilindra iekšpusē. Nez kas notiks ar virsmu, ja pirksti to nosmērēs?
Ir manītas daudz pievilcīgas matētas virsmas ierīcēm, kuras ir skaistas līdz brīdim, ka tām pieskaras, un tad to nospiedumu vairs nedabūt nost.

Visa gaisma no lampas mājās pret datoru tiks izkliedēta un atgriezīsies atpakaļ lampā un tā turpinās vēl degt pat, kad to izslēgs 😄

Oi es šodien tiešu lasīju nelielu ieskatu par pilnīgi melnām fīlēm, ja ar tām izklātu dārza baseinu :D
Cerams links strādās: https://www.facebook.com/IFLScience/posts/4248396605181318

Links strādā. Labs jokdaris, teksts ir jautrs!
Pieņemu ka kāds arī noticēs rakstītajam. Mana ticība apstājās pie apgalvojuma ka sildīs arī UV starojums…tas tomēr netiek cauri ūdenim.
Par Agra komentāru iesmēju vēl vairāk, tiešām patika :D

matēts melnais ir forši skatlogā.
piem. matēti pilnībā melnie veļļuki ātri apnīk, melnā vakarkleita nepagūst apnikt tikai tāpēc, ka to neredz katru dienu.

mjā, nāk laiki kad eplam nāksies izdabāt lai nezaudētu pircēju, taisīs pat ķīniešu trubām raksturīgajās vairāktoņu krāsās.
agrāk varēja atstāt vienu portu, jo tā bija gana labi, eplaprāt)

joprojām nevaru saprast kā montēt 4k video uz tik maziņas atmiņas un kastītes (kā saka reklāmā}

Reklāma
Reklāma
Reklāma