web analytics

Masks: SpaceX uz Marsu dosies līdz 2022. gadam, cilvēki – nākamo sešu gadu laikā

Jaunākie raksti

Izziņoti Kursors.lv lasītāju iecienītākie tehnoloģiju ražotāji (2020)

Uh, 2020. gads bija ļoti interesants! Pavasarī viss apstājās, bet atsevišķas nozares jau dažu turpmāko mēnešu laikā bija ne...

“Alphabet” pieliek punktu ambiciozajam interneta balonu projektam “Loon”

"Google māteskompānija "Alphabet" paziņojusi, ka pēc deviņu gadu darbības nolemj likvidēt projektu "Loon". Tas savu atpazīstamību ieguvis, pateicoties milzīgiem,...

Mobilā lietotne “Bodyguard” lietotāju pasargās no naida runas sociālajos tīklos

Uz sevi tēmēti naidīgi komentāri vai kāds cits līdzīgs saturs nav tā patīkamākā lieta, ko lasīt sociālajos tīklos. Taču...

“Volkswagen” vadītājs izziņo “Trinity” projektu, kas revolucionizēs kompāniju

"Volkswagen" vadītājs Herberts Dīzs paziņojis, ka autoražotājs strādās pie projekta "Trinity", kura gala rezultāts būs jauns "Volkswagen" elektroauto piedāvājuma...

Aicina interesentus uz “Ceļvedis tava viedā biznesa izveidei” bezmaksas meistarklasēm tiešsaistē

Attīstot Latvijas dziļo tehnoloģiju jeb “deep tech” jomu, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), zinātnes komercializācijas platforma “Commercialization Reactor”...

SpaceX radītājs Īlons Masks (Elon Musk) atklājis, ka tuvāko divu gadu laikā uz Marsu plāno nosūtīt pirmo SpaceX kosmosa kuģi. Tikmēr pirmie cilvēki uz Sarkano planētu varētu doties no 2024. līdz 2026. gadam.

Masks skaidro, ka braucieni uz Marsu nav atkarīgi tikai no gatavības pakāpes, bet arī no Marsa orbītas jeb abu planētu tuvuma. Reizi divos gados Marss un Zeme atrodas vistuvāk viena otrai, kā tas bija šī gada sākumā. Tāpēc nākamreiz kas tāds notiks 2022., 2024., 2026. gadā un tā tālāk.

SpaceX boss ir diezgan pārliecināts, ka pēc sešiem gadiem cilvēkiem būs iespēja ceļot uz Marsu. Veiksmes un izdošanās gadījumā pirmie cilvēki tur varētu nokļūt pat pēc četriem gadiem. Tikmēr tuvāko divu gadu laikā SpaceX uz Sarkano planētu plāno nosūtīt bezpilota transportlīdzekli. Savā paziņojumā Masks arī uzsver, ka kosmosa tehnoloģiju radīšanā koncentrējas uz to, lai Marsu varētu apmeklēt uzreiz liels skaits cilvēku.

Tāpat Īlons Masks izteicās, ka tuvāko divu līdz trīs gadu laikā plāno pats iemēģināt SpaceX kosmosa kuģi “Starship” – transportlīdzekli, kas uz Marsu varētu nogādāt uzreiz 100 cilvēkus. Jāpiebilst, ka līdz šim lielākais Starship testa lidojums paredzēts jau šonedēļ.

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

principā Masku šobrīd var salīdzināt ar Fordu, kuram bija vīzija un kurš uzcirta auto konvejierražošanu. visādi uzmetējbusinesmeņi aļa Džobs pat klāt nestāv, lai arī cik tur aizgrauztā kompānija nebūtu vērta.

Kristaps

Sapņi paliek sapņi….
Vai tad Brensons un Masks netaisījās jau 2020 gadā nodrošināt kosmiskos lidojumus, brīvi pieejamus visiem interesentiem?!??? Un 2025 vai 30 gadā dzīvošanu uz marsa….
Kaut kā neredz…. Ja vien bankā tev nav vismaz 10 nulles aiz cipara, tad biļeti nedabūt….

Reinis Rozitis

Kaut kā nedaudz tracina cilvēki, kuru arguments ir, ja kāds viņiem tramvaja biļetes vietā nav nodrošinājis solīto lidojumu stratosfērā, tad uzreiz ir kaut kādi sapņi (analogi kā Rogozins ar savu “batutu”)..

Pūķis (Crew Dragon) pie ISS piešķepselējās, kā bija solīts .. tur gads/mēneši uz priekšu vai atpakaļ nav nozīmes.

Gan jau Starships aizlidos tur kur Īlonam iegribēsies (kaut vai principa pēc)..

digitalk

Virgin ir puskoka lēcēji, Brensons pamatā muld (Džobsa tipa businesmenis), nu un fonā viņa kompānija kaut ko dara. nu uzleks nedaudz augstāk par stratosfēru tūristiem par prieku. kāda jēga? nopelnīs piķi, tehniskajam progresam nulle pienesuma?

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: