web analytics

Itālija liek Apple maksāt 10 miljonus eiro par maldinošu iPhone ūdensizturību

Jaunākie raksti

DPD Latvija brīdina par krāpniekiem, kas mēģina izkrāpt norēķinu karšu datus

DPD Latvija vērš uzmanību uz jaunu krāpniecības shēmu un brīdina par krāpniekiem, kas uzņēmuma vārdā mēģina izkrāpt iedzīvotāju norēķinu...

Revolut laiž klajā iegādes risinājumu Latvijas uzņēmumiem

Īstenojot savu mērķi nodrošināt iespēju visus uzņēmumiem būtiskos aspektus pārvaldīt vienuviet, Revolut Business šodien paziņoja par jaunā iegādes risinājuma...

Kursors.lv izmēģina Shipzee servisu – Apple MagSafe lādētājs pēc pusotra mēneša gaidīšanas

Novembra beigās, kad Amerikā atzīmē Pateicības dienu un norisinās “Melnās piektdienas” jeb Black Friday atlaižu un iepirkšanās trakums, Latvijā sevi ar...

Xiaomi Mi Band 6 varētu tikt pie GPS, SpO2 sensora un Amazon Alexa atbalsta

Tīmeklī uzieta gaidāmās Xiaomi Mi Band 6 fitnesa aproces programmatūra, kas norāda uz vairākiem ilgi gaidītiem uzlabojumiem. Parasti Xiaomi...

Volkswagen pārsniedz Eiropas CO2 emisiju mērķus un Baltijā kļūst par elektroauto tirgus līderi

Saskaņā ar sākotnējiem datiem Volkswagen pasažieru automašīnu segmentā radījis par aptuveni sešiem miljoniem gramu mazāk CO2 nekā to pieprasa...

Itālijas konkurenci kontrolējošā iestāde ir uzlikusi 10 miljonu eiro sodu uzņēmumam Apple, jo, pēc viņu domām, tas melo par iPhone viedtālruņu ūdensizturību.

Sākot ar iPhone 7 modeli, kas tika izlaists 2016. gadā, Apple viedtālruņi ir saņēmuši ūdens aizsardzību, kas jaunākajos iPhone 12 modeļos ir IP68 sertifikācijas līmenī. Tas nozīmē, ka telefonam ir aizsardzība pret kritienu ūdenī līdz sešu metru dziļumam un 30 minūšu ilgai peldei tajā, taču tas nenozīmē, ka telefonus ieteicams lietot zem ūdens. Uz to norāda arī Apple, jo kompānija nesniedz garantijas pakalpojums, ja iPhone bojājumi ir saistīti ar mitruma iekļūšanu tajā.

Itāļi attiecīgi norādījuši, ka šāda ūdensizturība ir iegūta ļoti precīzos laboratoriskajos testos, kas ir pavisam pretēji ar reālu telefona iekrišanu ūdenī. Tāpat neapmierinātība pausta par šiem garantijas nosacījumiem. Apple pagaidām nav sniegusi savu atbildi Itālijai par šiem pārmetumiem un piešķirto sodu, kas tāds nieks kompānijai vien ir.

Kāda ir jūsu līdzšinējā pieredze ar viedtālruņu izturību pret ūdeni un mitrumu?

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
1334

šķiet, ka pie tagadējā cilvēku izglītības līmeņa ir kļūdaini norādīt tās ip klases, jo cilvēki (kāds mans paziņa arī izmēģināja) nolemj, ka telefons iztur snorkelēšanu jūrā (sālsūdens), niršanu baseinā (“hlorēts”) utt. un ir milzīga starpība starp ķīmiski neitrālu ūdeni un tos, kas mums ir apkārt dzīvē. šeit laikam pareizāk rīkojas piem. xiaomi – pasaka, ka ir šļakatu drošs, lietus laikā var atbildēt, bet neko negarantējam un cilvēki tos nebāž ūdenī. nirt ar telefonu manā grāmatā ir līdzīgi kā ar ikdienas auto braukt amatieru sačos – auto tiešām izturēs kādu laiku, tikai – cik ilgu? dažam tas būs ļoti īss laiks.… Read more »

CooL

Neaizmirsti arī uzcenojumu ābolam par itkā ūdensizturību.

Krotow

Tie, kuri nirst, parasti tomēr telefonu līdz neņem. Daudz biežāk kādam telefons vienkārši iekrīt jūrā. Pirms pāris gadiem draugiem neuzmanoties Vidusjūrā ieplunkšķēja Note 8. Taču esot uzreiz zem krāna noskalojuši un rīsos izžāvējuši. Kādu brīdi pa laikam izleca paziņojums par slapjumu USB ligzdā. Taču pēc tam pazuda un izpeldinātais aparāts joprojām darbojas.

Čiekurs

Ir redzēti vairāki gadījumi, kur lightning portā sālsūdens uzmet “zaļo” un nekontakta dēļ šķietami jāmaina spraudnis. To protams var notīrīt, bet nu cik ilgi?
Ar type-c varētu būt līdzīgi, bet nav novērots.
Jāpiebilst, ka Lightning portam nav redzēts paziņojums par mitrumu tajā, kas slapjā laikā nereti man gadās ar Type-C.

Rūdis

Note10 testēts ūdenī vairākārt un nekādu problēmu, tiesa tas gan ezerā.
Bet pabijis tur vairākas reizes un nekādu problēmu, no sākuma meta paziņojumu par mitrumu typ-c portā, jo liku pie lādētāja. Pēc pāris stundām bija izkaltis un varēja lādēt.
Sālsūdeni un baseinos gan neesmu mēģinājis.
Manuprāt, ja viedtālrunis ir ūdensdrošs, tad tam viennozīmīgi jāvar izturēt spriedze zem ūdens, ne teiksim, tā kā es to dariju (foto video), bet tīri iekrītot ūdenī nekam nevajadzētu notikt.

Suns

Gan ar Galaxy S9, gan šobrīd OnePlus8Pro fotogrāfēju un filmēju savus bērnus basēnā – nav bijušas nekādas problēmas – jāļauj tikai ūdenim iztvaikot no Type-C pirms liek lādēt.
Sālsūdens ir pavisam cits stāsts!!!

Ansis

“Šlakatu drošs” – tas ir IP54. IP86 jāvar iet baseinā. Godīgām ūdensdrošām lietām pasaka, ka hlorēts/sāļš ūdens ir jānoskalo ar tīru ūdeni un viss.

Suns

Nu jā, sods mazāks, kā Apple apgroza 1,5 h …

Juris Akmens

Nu ar Sony arī ir gadījies padzīvot pa ūdeni viss kārtībā.

Aigars Axx

Kāda starpība, sāls vai hlors? Izturība vai nu ir ,vai arī nav. Ja sāk norādīt kko par ūdens paveidu, tad tas nozīmē, ka jau sākotnēji ir zināms, ka ūdens tiek iekšā un nekādas aizsardzības nav. Tik vien ka tīrs ūdens nevada elektrību, izgarojot neatstāj nosēdumus, utt. Tādējādi rodas ilūzija, ka ir ūdens noturība.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: