Uzņēmums Apple paziņojis par izmaiņām savā App Store biznesa modelī, samazinot komisijas maksas tiem izstrādātājiem, kuru ieguvumi no pirkumiem lietotnēs būs līdz vienam miljonam dolāru.

Jaunās komisijas maksas apjoms tagad būs 15%, salīdzinot ar iepriekšējiem 30%, un tā stāsies spēkā jau no 2021. gada 1. janvārā, balstoties uz 2020. gada apgrozījuma apjomu. Tāpat šie 15% attieksies uz izstrādātājiem, kuri publicēs savas pirmās lietotnes. Ja gada laikā apgrozījums pārsniegs vienu miljonu dolāru, tad automātiski tiks attiecināta 30% komisijas maksa, kas pāries arī nākamajā gadā.

Reklāma

Apple norāda, ka ne visiem standarta maksātājiem būs nepieciešams šķirties no šiem 30%, jo tiem izstrādātājiem, kuri izmanto automātisko abonementa atjaunošanās modeli, varēs maksāt 15% no katra lietotāja maksājuma. Tāpat mazo biznesu programma izstrādātājiem varēs pienākties katru gadu un netiks noteikti nekādi ierobežojumi no izstrādes viedokļa, jo būs pieejami visi Apple resursi, piemēram, programma Swift. Pēc uzņēmuma teiktā, šīs izmaiņas pozitīvi ietekmēs ļoti lielu skaitu izstrādātāju.

Šis ir atzīstams solis no Apple puses saistībā ar nesenajiem notikumiem, kad no App Store tika izņemtas visas Epic Games spēles, tai skaitā, Fortnite, jo abām pusēm bija nesaskaņas tieši par šo lielo komisijas maksu. Savu neapmierinātību jau paspējušas paust tādas lietotnes kā Spotify, kuras ieņēmumi noteikti nav tikai viena miljona dolāru apmērā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
REALAIS

Skaisti viņi stāsta. Aizmirsa pieminēt, ka šāda tipa aplikāciju izstrādātāji sastāda ap 5% no app store ieņēmumiem. Tā kā reāli piešķirot 15% uz papīra, reāli zaudēs ap 2-2,5%.

Jānis

Pats tikko izdomāji par tiem 5%?

REALAIS

Nē. Tas ir no sakarīga avota. LTT Techlinked.