Pandēmija pēdējā gada laikā īpaši smagi skārusi tūrisma nozari, taču sākot ar 2021. gada maiju lielākajiem Titānika faniem būs iespēja baudīt astoņu dienu piedzīvojumu, atrodoties šī ikoniskā kuģa pašā tuvumā. Starp citu, šim ceļojumam pieteikties var jau šobrīd.

Titāniku savā paspārnē 1912. gada aprīlī paņēma ledusaukstais Atlantijas okeāns. 1985. gadā to nu jau drupu veidolā atklāja pētnieks Roberts Ballards (Robert Ballard). Līdz šim kuģi klātienē apmeklējuši simtiem cilvēku, ieskaitot 1997. gada drāmas “Titāniks” filmēšanas komandu. Tikmēr nākamajos gados no maija līdz septembrim Vašingtonā bāzēts uzņēmums “OceanGate Expeditions” ļoti ierobežotam cilvēku skaitam ļaus šo okeāna dzīlēs dusošo milzi apciemot.

Reklāma

OceanGate ekspedīciju prezidents Stoktons Rašs (Stockton Rush) sadarbojies ar kompānijām “NASA” un “Boeing”, lai izstrādātu un uzbūvētu oglekļa šķiedras zemūdeni ar zīmīgu nosaukumu “Titan”. Zemūdenē iebūvēts vairāk nekā 53 cm diametrā liels logs, kas pasažieriem ļaus vērot notiekošo ārpusē. Maksimālais dziļums, kādā šis transportīdzeklis var ienirt, ir nedaudz vairāk par 4 kilometriem. Tas ir līdzīgs dziļums, kādā iegrimis pats Titāniks. Būtiski, ka zemūdene var uzņemt ne vairāk par pieciem cilvēkiem – pilotu, zinātnieku un trīs pasažierus jeb “misijas speciālistus”, kuri katrs samaksājuši 125 000 USD par astoņu dienu piedzīvojumu. Jā, tieši no tik lielas summas nāksies šķirties, ja vēlies dzīvē ieraudzīt to, kas palicis pāri no reiz diženā Titānika.

Zemūdene “Titāns”. Avots: OceanGate Expeditions

Vienlaikus šo ekskursiju mērķis nebūs tikai tūristu izklaidēšana, bet arī pētniecība. OceanGate ekspedīciju prezidents Rašs cer izpētīt, kā Titāniks laika gaitā sabrūk, un dokumentēt tūkstošiem artefaktu, kas pārsvarā ir kuģa drupas. Tāpat viņš cer piefiksēt dažus no 300 radību veidiem, kas Titāniku uzskata par savām mājām. Izmantojot lāzera skenerus un hidrolokatoru, plānots arī izveidot detalizētu 3D modeli, kas ietvers to, kas palicis pāri no kuģa un tam apkārt esošos gruvešus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
1134

Caur zemūdenes “logu” vai tv “logu” – nu tā sev starpība.
Tik nu ceļs līdz vrakam, jūras gaiss un tādas lietas.

Janvāris Ziema

Ar grimstoša Titānika bērnu slidkalniņu vairs nepietiek!

trel

Meanwhile prāmja Estonia atdusas vieta ir noslepenota un tur cenšas nepieļaut ieniršanu un jebkāda veida kuģa dokumentēšanu.

digitalk

vai tad to valdībām nepieprasīja tieši bojā gājušo radinieki? kad nomirs tuvāko radinieku paaudze, gan jau pamazām atļaus, jo tā paliks tikai par vēstures faktu.

Kristaps Pūtelis

Grūti teikt, kas pieprasīja, bet spriežot pēc jau pieminētās dokumentālās filmas, ir arī tuvinieki, kuri gribētu, lai izpēta, kāds bija grimšanas iemesls…

KKTK

Nē, noslepenoja Zviedru un Igauņu valdības.

Sesks

Labākajās padomju tradīcijās : darbaļaudi pieprasa cenu paaugstināšanu !

digitalk

kā tai padomijas anekdotē:

— kāpēc veikalā nav melno ikru?
— pieprasījuma nav.
— kā nav?!?
— nu pastāviet pie letes, vai tad kāds prasa?