200 ASV dolāri (ap 170 eiro) ir nauda, par ko gluži sakarīgas ziemas riepas savam auto nenopirksi. Tomēr tā varētu būt pietiekoši liela summa, lai piekļūtu Maskavas sejas atpazīšanas sistēmā esošajiem datiem. Thomson Reuters Foundation paziņojis par gadījumu, kad digitālo tiesību aktīviste Anna Kuzņecova iegādājusies piekļuvi Maskavas plašajai sejas atpazīšanas sistēmai vien par 16 000 rubļu (ap 200 USD).

Pēc tam, kad redzējusi Telegram esošo reklāmu par pakalpojumu, kas sniedz piekļuvi sejas atpazīšanas sistēmas saturam, Kuzņecova nolēmusi to pārbaudīt un pārskaitījusi naudu pārdevējam, līdzi dodot arī savu attēlu. Divas dienas vēlāk sieviete saņēma plašu ziņojumu par savām ikdienas gaitām iepriekšējā mēnesī. Šie materiāli acīmredzot ņemti tieši no policijas rīcībā esošās sistēmas.

Reklāma

Maskavas sejas atpazīšanas sistēma, kas aptver vairāk nekā 100 000 kameru visā pilsētā, ir paredzēta tikai tiesībaizsardzībai. Tāpēc nav skaidrs, kā pārdevējs varēja nodrošināt šādu pakalpojumu un pie tam kuram katram interesentam. Šis gadījums arī raisījis bažas par noziedzības iespējamo izplatību – sākot ar vajāšanu, zādzībām un beidzot ar slepkavībām – ja jau tik vienkārši iespējams piekļūt šādiem materiāliem.

Zināms, ka pēc šī incidenta aizturēti divi policijas virsnieki, taču izmeklēšana vēl turpinās. Par pašu pakalpojuma sniedzēju, šķiet, informācijas nav – iespējams, nozudis ar galiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Eggy Mega

A kāds sakars ar uzlaušanu?

deni2s

Datu nozagšana, nesankcionēta datu izplatīšana, par uzlaušanu nekas neliecina.

1039

Ievadīja dienesta konta paroli un savāca datus.

Eggy Mega

Pie tam no raxta izriet, ka 200 usd ir tirgus pārdošanas cena datiem par konkrētu personāžu, kam nav saistības ar iespējamās uzlaušanas izmaksām.

Staburadze

Un kā sakars dotajam tekstam ar bildi no Neobeats programmas SUPER INTELLIGENCE ???

https://sellfy.com/neobeats-store/p/super-intelligence/

Aigars Axx

Ar bildi nekas nav kārtībā.
Ja man nepatīk gludeklis, tad es ražotājam vai pārdevējam tā arī pasaku – gludeklis ir mēsls! Tas nenozīmē, ka man obligāti jānorāda kā tieši uzlabot tehnoloģiju vai jādalās ar idejām. Par to pienākas atalgojums.
Tāpat nevienam nav tavā vietā jāmeklē bildes. Toties par neatbilstību var izteikties jebkurš.

Kristaps Skutelis

Jā, protams, bet gudri izrunāties internetā tu vari. Bilde ir okei un bilde paliks tāda, kāda ir pievienota šim rakstam. Bet nākamreiz, kad gribēsi komentēt, padomā par to, lai no šāda komentāra ir kaut kāda jēga.

digitalk

manuprāt, bilde ir atbilstoša, lai arī varēja piemeklēt labāku.
bet kā sastāv ar autortiesībām? tā ir generic bilde no kāda stoka? ;)

digitalk

tad jau sanāk, ka @Staburadze un @Aigars Axx tukši pļūtī, jo bilde nemaz nepieder Neobeats. labāku gan var sameklēt, bet diez vai vajag.