Latvijas elektroautomobiļu ātrās uzlādes staciju tīklu “e-mobi” papildinās vēl 40 jaunas stacijas. Turpinot sistēmas attīstību, 12. novembrī darbu sāk 21 jauna stacija, bet līdz mēneša beigām tiks atklāti pārējie 19 uzlādes punkti, līdz ar to valstī kopumā būs jau 112 ātrās uzlādes stacijas.

Jaunatvērtās stacijas ir izvietotas reģionālo ceļu tīklā un apdzīvotās vietās. Līdz šim visnoslogotākās bijušas Rīgas un Pierīgas uzlādes stacijas, tāpēc galvaspilsētā un tās apkārtnē līdz novembra beigām būs vēl 12 ātrās uzlādes punkti. Papildus jaunas stacijas tiks atklātas arī lielajās Latvijas pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Jelgavā un Daugavpilī. Tāpat uzlādes punkti izvietoti Rūjienā, Kolkā, Pāvilostā, Aucē un Subatē.

Reklāma

Šīs jaunās stacijas izbūvētas, turpinot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projektu “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana”. Kā skaidro projekta virzītāji, šī ir otrās kārtas pirmā daļa. Darbs pie elektromobiļu uzlādes staciju tīkla tiks turpināts, un līdz 2021.gada beigām Latvijā būtu jābūt jau 139 ātrās uzlādes punktiem.

Šogad aizsākām veikt elektroauto 1000km testus, kuru gaitā ar vairāk nekā 10 dažādiem elektroauto tika mērots 1000km garš testa maršruts, lai pārbaudītu, kā tie uzlādējas, uzlādējas un kādu komforta līmeni piedāvā. Izlasi rakstus un noskaties video!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Agris

Ātrās uzlādes tīklu..
Tiešām to vēl var saukt par ātro uzlādes tīklu?

Kristaps Skutelis

Jā, protams. Kāpēc ne?

Eggy Mega

Laikam pareizāk būtu “ātrās uzlādes staciju tīklu”

Kristaps Skutelis

Come on, kādus vēl matus atradīsi, kurus paskaldīt? :D

1039

ātrā uzlāde vai ātrais tīkls?

LAN

https://tezaurs.lv/t%C4%ABkls
4.Līniju un iekārtu kopums, kas nepieciešams enerģijas transportēšanai un sakaru nodrošināšanai.

1039

nujā nujā. veikalu vai DUS tīkls arī savā starpā neko nepārvada, tīkls tur tikai tāds, ka pārklāj karti.

Ierosinu boikotēt visus uzņēmumus, kas savus mazumtirdzniecības tirdzniecības punktus aplami sauc par tīklu. Klau, rīt ir brīva diena, ejam pieķēdēties pie kādas uzlādes stacijas. Tu izdrukā tēzauru, es paņemšu tēju termosā. Ja būs ļoti auksti, varam iet uz tuvāko lielveikalu izglītot cilvēkus, cik aplami ir to visu saukt par tīklu.

Krotow

Labi, līdz degvielas uzpildēs staciju skaitam vēl tālu, taču kaut kas tomēr notiek. Derētu arī pielikt 11/22 kW uzlādes stacijas veikalu stāvvietās.

Arčiņš

Ļoti pozitīva ziņa . Līdz ar otrās kārtas pabeigšanu 2021 gadā , varbūt beidzot Timrots būs spējīgs aizbraukt uz Liepāju ar el auto. Par ID3 viņš izteicās diezgan pozitīvi.

LAN

Izskatās, ka esi baigais optimists. Arī labākās lietas nesader kopā ar muļķību.
Ganjau aizmirsīs uzlādēt vai arī būs citi brīnumi.