Reklāma

Kāpēc jaunajos MacBook Air atšķiras grafiskās jaudas specifikācija

Jaunākie raksti

Īlons Masks: “Tesla” cilvēkveidīgais robots ir uzņēmuma prioritāte 2022. gadā

Pērnā gada augustā "Tesla" prezentēja ideju, ko daudzi nebija gaidījuši - cilvēkveidīgs robots "Tesla Bot". To darbinās mākslīgais intelekts,...

Nissan apstiprina, ka “Micra” pēctecis Eiropā būs pilnībā elektrisks

Japāņu autoražotājs Nissan prezentēs jauno elektrisko auto, kas Eiropā aizvietos līdzšinējo "Micra" modeli. Paredzēts, ka jaunā mašīna izmantos Renault-Nissan-Mitsubishi...

Google salokāmo viedtālruni tomēr varētu saukt par Pixel Notepad

Parādījusies jauna informācija par Google plānoto pirmo salokāmu viedtālruni, jo iepriekš tika baumots, ka to varētu saukt Pixel Fold,...

Labas ziņas – Nvidia tomēr nepirks Arm

Nvidia kopš 2020. gada meta lokus ap Arm iegādi, bet nu jau gandrīz pavisam droši zināms, ka šis darījums...

“Meta” lolotā digitālā valūta “Diem”, visticamāk, tomēr neieraudzīs dienasgaismu

Pirms vairāk nekā diviem gadiem "Facebook" (tagad "Meta") paziņoja, ka strādā pie savas kriptovalūtas. Sākotnēji to sauca par "Libra",...

10. novembra vakarā Apple prezentēja savu pirmo datora procesoru M1 un atjaunotus Mac datorus, un acīgākie jau būs paspējuši pamanīt, ka MacBook Air ir pieejamas divas versijas ar atšķirīgu grafiskā procesa jaudu, kaut arī tiem teorētiski būtu jābūt identiskiem.

Jaunais M1 procesors saņems astoņus centrālos kodolus, bet tāpat tajā būs integrēti arī astoņi grafiskajās jaudas kodoli, taču lētākais MacBook Air savā specifikācijā saņems septiņus kodolus. Arī man, ieraugot šos ciparus, tas likās interesanti un pat nedaudz aizdomīgi, taču tas patiesībā ir saistīts ar procesora ražošanu.

Ražojot ļoti mazas komponentes, kāds ir M1 čips, un darbojoties nanometru līmenī nav iespējams radīt pilnīgi perfektu darba vidi un detaļu, kas veido piesārņojumu un ietekmē šī procesora kvalitāti, atsķirojot nedaudz zemākas kvalitātes preces. Kā viens no blakusefektiem varētu būt pārkaršana, kad tas tiek nodarbināts ar augstām slodzēm, taču pie zemākas noslodzes tas joprojām darbojas normāli. Tāpēc Apple ir izvēlējies nedaudz zemākas klases M1 procesorus piedāvāt lētākajā MacBook Air, kā arī tas nozīmē, ka tie netiek izmesti ārā un nelietoti.

Līdzīgi dara arī citi procesoru ražotāji – piemēram, Intel Core i9, i7, i5 un i3 procesori savu dzīvi iesāk no viena materiāla, taču tiek sadalīti produktos atkarībā no kvalitātes. Vairāk par šo chip binning procesu vari izlasīt šeit.

Avots9TO5Mac
Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
13.11.2020 12:02

Čipu ražošanā “binning” ir jau sen apgūta lieta. “Lielo” čipu ražošana ir dārga, sarežģīta un mazo brāķu procents procesoriem un video čipiem, kur kāds no kodoliem nedarbojas vai ir nestabils, gadās ļoti bieži. Apple nav izņēmums. Interesanti, vai nestrādājošos kodolus varēs atbloķēt. Ar Intel procesoriem dažam labam esot izdevies.

Krotow
13.11.2020 18:28

Pimkārt atvainojos – tie bija nevis Intel, bet AMD procesori. Konkrēti AMD Athlon II/Phenom II. 8 gadi pagājuši, sāk aizmirsties :)

Piemēram instrukcija, kā dualcore AMD Phenom II X2 545 pārtaisīt par quadcore AMD Phenom II X4 B45 (FYI: atverot var kapču paprasīt).

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: