Reklāma

Apple piedāvā 500 dolāru dienas bonusu darbiniekiem, kuri ceļo uz Ķīnu

Jaunākie raksti

Latvijā izveidota jauna IT apmācību organizācija “TDL School”

Augstākās izglītības un IT profesionāļi Latvijā izveidojuši jaunu IT izglītības organizāciju “TDL School”, kuras mērķis būs klātienes un tiešsaistes...

Xiaomi Black Shark 4 spēlēm paredzētā viedtālruņa apskats

Xiaomi marta beigās papildināja viedtālruņu klāstu ar diviem Black Shark 4 sērijas viedtālruņiem – Black Shark 4 un Black...

Microsoft tikai jūlijā no Windows izvāks Adobe Flash

Adobe jau pagājušajā gadā apstiprināja, ka nu tiešām ir pienācis Flash gals – Flash Player vairs netiek uzturēts un...

“SpaceX” atklāj detaļas par plānoto “Starship” pirmo orbitālo lidojumu

Tie, kuri sekoja līdzi pēdējam "SpaceX" raķetes "Starship" prototipa "SN15" testam, bija liecinieki tam, ka pirmo reizi iznākums bija...

ASUS TUF sērijas klēpjdatori saņem GeForce RTX 3060 un Intel 11. paaudzes procesorus

ASUS TUF sērijas klēpjdatori pazīstami ar izturīgiem korpusiem un augstas atsvaidzes ekrāniem. Tiek ziņots, ka ASUS TUF sērijas klēpjdatori...

Koronavīrusa pandēmija šobrīd ir ierobežojusi gan privātos, gan ar biznesu saistītos ceļojumus, tomēr kompānijai Apple ir nepieciešams, lai daļa ASV strādājošo darbinieku dotos darba vīzītē uz Ķīnu. Un lai motivētu darbiniekus, kompānija papildus maksā līdz pat 500 dolāriem dienā.

Apple darbiniekiem, kuri šobrīd no Amerikas dodas uz Ķīnu, ir jāievēro pašizolācija, taču tā nenotiek augstas klases viesnīcās, bet gan Ķīnas valdības norādītajās vietās, kas ir salīdzinoši zemas kvalitātes. Tas nozīmē, ka nav iespējams doties ekskursijās, saņemt ēdiena piegādi un pat izmazgāt drēbes. Tāpēc, lai motivētu un atalgotu brīvprātīgi devušos darbiniekus, kuriem šobrīd Ķīnā ir jāuzturas vismaz sešas nedēļas, tiek piedāvata kompensācija 500 dolāru apmērā, kas kopumā var sasniegt 21 000 dolārus.

Tiesa, nav precīzi minēts cik patiesi nozīmīgi un nepieciešami ir šie darbinieku ceļojumi, taču tie ir saistīti gan ar ražošanas pārraudzīšanu, gan arī attiecību veidošanu ar partneri Foxconn. Šādi biznesa komandējumi laikā, kad lielās kompānijas atsakās no darba ofisā, savā ziņā liekas nevajadzīga izšķērdība.

Avots9TO5Mac
Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
1039

Henrij, kāda izšķērdība? Viena lieta ir koderi štatos, kas var sēdēt mājāsun kuru darbu var pārraudzīt un kontrolēt un cita lieta ražošanas uzraugi, kam ir fiziski jāparādās rūpnīcās, jākomunicē ar ķīniešiem saskaņā ar to priekšstatiem par sadarbību, jāved dāvanas foxcona vadībai (atkal saskaņā ar ķīniešu tradīcijām) un jāmēģina savām acīm ieraudzīt kādu pārkāpumu (pašsaprotami). Sadarbība ar ķīniešiem nav darbs kursoram, tur ir jātur roka uz pulsa un nevar atslābt.
Acīmredzot, šai būšanai uz vietas ir būtiska nozīme, un eplam nauda ir, un lādētāju pircēji piemetīs, ja vajadzēs. Kad ir jāgriež šāda mēroga zobrati, tā dienasnauda ir nepamanāmas kripatas.

Yo!

Man celošana vienmēr saistījusies ar privātu izklaidi, taču rakstā minētais vairāk izklausās pēc komandēujma, ne ceļojuma.

Krotow

Ķīnas gadījumā tā nav izklaide ar meitenēm un šmigu jūras malā uz firmas rēķina. Tur nākās lauzties ar sovoka biznesa ētiku Ķīnas mērcē kur ja otrs nav uzmests, diena veltīgi nodzīvota. Un jākontrolē padotie, kuri tai pašā sovoka stilā mīl ieekonomēt un vienkārši darīt šķērsām. T.i, nekāda medusmaize nav. Tāpēc šādas piemaksas par kaitīgu darbu ir normālas.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: