web analytics

Ķīna palaidusi kosmosā pirmo 6G satelītu

Attēla avots: Lifewire

Jaunākie raksti

Biznesa nepārtrauktības plāns: Kas jāzina uzņēmējiem?

Jau vairāk nekā gadu pasaule dzīvo līdz šim nepieredzētos apstākļos, un Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi arī uzņēmējdarbību. 2020. gadā...

Ar ko īpaša ir videospēle “Valheim” un kāpēc tā kļuvusi tik populāra?

Es neteiktu, ka esmu kvēlākā videospēļu fane un ka šādi visbiežāk pavadu savu brīvo laiku. Tomēr reiz pa reizei...

OnePlus un Hasselblad uzsāk ilgtermiņa sadarbību, lai izstrādātu nākamās paaudzes flagmaņu viedtālruņu kameras

Globālais tehnoloģiju zīmols OnePlus šodien oficiāli paziņojis par trīs gadu sadarbību ar leģendāro kameru ražotāju Hasselblad, lai kopīgi izstrādātu...

“Ford F-150” jau pēc dažiem tūkstošiem kilometru ir problēmas ar rūsu auto apakšā

Rūsa nav patīkama lieta, to nevēlamies ieraudzīt nevienai mašīnai, taču tā ar laiku neizbēgami parādīsies, ja dzīvojat teritorijās, kurās...

Kompānijai “Tesla” ir sava sociālā platforma

Ja vēlies uzzināt visu par un ap "Tesla", bez Īlona Maska regulārajiem tvītiem tagad ir pieejama jauna sociālā platforma...

Kamēr daudzviet pasaulē 5G tīkls vēl drīzāk kā tāds nepiedzīvots brīnums, kam pagaidām tāda īsta pielietojuma vēl neredz, fokusā parādās jau nākamā – 6G paaudze. Ar mērķi pārbaudīt jaunas radiofrekvenču spektra joslas, kas tiks izmantotas nākotnes tīklu darbināšanai, Ķīna kosmosā palaidusi pasaulē pirmo 6G satelītu.

6G tehnoloģijas izstrāde šobrīd atrodas ļoti agrīnā stadijā, un joprojām nav skaidrs, kādas tīkla tehnoloģijas veidos standartu komerciālai lietošanai. Tieši tāpēc diezgan loģiski, ka šis satelīts saturēs ļoti maz ar 6G saistītu tehnoloģiju.

Vienlaikus, pasteidzoties notikumiem pa priekšu, jau pastāv vienprātība, ka 6G tīkls sniegs būtiskus uzlabojumus ātruma, jaudas un latentuma ziņā. Šīs īpašības ļautu pārvarēt līdzšinējos ierobežojumus, piemēram, krietni paplašinātu mobilo ierīču apstrādes spējas. Tāpat 6G dotu iespēju sajust tehnoloģijas visā pilnībā, ļaujot ar katru šūniņu iegremdēties paplašinātajā realitātē. Jaunums būtu arī iespēja radīt cilvēka auguma hologrammas, digitālos dvīņus un citus brīnumus.

Digitālā dvīņa koncepts

Sagaidāms, ka 6G tīkli darbosies ar terahercu (THz) spektru, kas nodrošinās ievērojamus ātruma un jaudas uzlabojumus. Paredzams, ka 6G varētu būt pat simts reizes ātrāks nekā 5G. Tieši šis terahercu spektrs būs Ķīnas satelīta uzmanības centrā, konkrētāk, tas pārbaudīs teraherca spektra darbību kosmosā.

Pasaulē šobrīd ir vairākas iniciatīvas, kas vērstas uz 6G attīstību. Bez Ķīnas arī Somijā jau uzsākta 251 miljona eiro vērtā programma “6Genesis”. Vienlaikus arī lielās tehnoloģiju kompānijas, piemēram, Samsung, jau steidz gatavoties tam, kad jaunās paaudzes tīkls pārklās pasauli. Un tas viss nav nemaz tik ļoti aiz kalniem. Sagaidāms, ka 6G tehnoloģija sāks parādīties ap 2028. gadu, savukārt komerciālām vajadzībām tā varētu būt pieejama pēc desmit gadiem – 2030. gadā.

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kārlis

tāks.
būtu forši, ja vismaz baumu līmenī uzrakstītu par kādām joslām iet runa.
protams, ka ar 6G nekas nav skaidrs. bet īsti neticas, ka no satelīta vien ātrums pieaugs simtiem reižu un latentums samazināsies līdz “absolūtajai nullei”.
kautkur jau pienāks šīs tehnoloģijas tehnoloģiskā robeža. tālāk sāksies mārketings.

domāju, ka ar 6G “made in china” sāk lēcienu citā līmenī.

trel

5G pretinieks Ciekurs be like: Am I a joke to you?

Janis Murnieks

“Ķīna palaidusi teraherca radioviļņu spektra izpētes satelītu”

Krotow

Man mājās arī ir vairākas iekārtas ar 6G atbalstu. Televizors, medijcentrs, putekļu sūcējs utt. Ķīnas zinātnieki beidzot atklājuši infrasarkano starojumu. Drīz angļu zinātnieki nervozi pīpēs stūrī.

Prusljix

Terahercu frekvence? Šis gan jau ir interesanti.
Mikroviļu krāsnij bija ~300Ghz.

Elektriķis

Mikroviļņu krāsnij ir tie paši 2,4GHz, kas WiFi.

Susurs

Noprotams ka 6G ir nākošais solis un nākotnē pasaule var gaidīt ka ieviesīs pat 30G.

Juris

3….2…..1……6G mūs visus noindēs…aaaaa

Tas tā, drīzumā sāks dzimt 6G pretinieki :D

Krotow

Jāpasludina 100G kā galvenais kaitnieks un jānovirza viss 5G nīdēju niknums tur ;)

Andis

Sat TV 10GHz neiet cauri pat kārtīgākam lietus mākonim, kur nu vēl THz.

digitalk

varēsi ar spļāvienu nobloķēt jaunos sakarus :D

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: