Huawei laikam jau ir sapratis, ka Google Services tik drīz nebūs iespējams atgūt izmantošanai jaunajos viedtālruņos, tāpēc tiek sperti visai plaši soļi, lai tiktu vaļā ne tikai no Google servisiem, bet arī no Android operētājsistēmas.

Huawei Consumer Business Group prezidents Wang Chenglu paziņojis, ka jau 18. decembrī izstrādātājiem tiks izziņota Harmony OS beta versija, kas būs pieejama kopā ar Huawei viedtālruņiem. Faktiski izstrādātāju rokās Harmony OS beta versija nonāks ne ātrāk par 2021. gada janvāra beigām vai februāri.

Reklāma

Huawei jau vasarā paziņoja, ka no 2021. gada vairs nekrāmēsies ar Android AOSP versiju (Android Open Source Project jebšu Android bez Google servisiem un Play veikala), tā vietā viedtālruņos nonāks uzņēmuma pašu izlolotā HarmonyOS. No vienas puses, protams, šāds gājiens ir saprotams, jo Android bez Play veikala un bez Google servisiem ir mazvērtīgs produkts, šādas operētājsistēmas izmantošana tikai pagarina Huawei bezjēdzīgo cīņu pret ASV sankcijām. No otras puses – nez vai pat tādam gigantam kā Huawei ir pa spēkam kūrēt arī pašiem savu operētājsistēmu.

HarmonyOS tika izziņota pagājušajā gadā kā plāns B, ja tiešām sankcijas turpina liegt atjaunot Huawei sadarbību ar ASV bāzētiem uzņēmumiem. HarmonyOS šobrīd darbina tikai Honor Vision Smart TV, nekur citur HarmonyOS nav tikusi izvietota.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Ja hujavejam tagad atjaunos pieeju Android, diez kas notiks ar šo brīnumu. Varbūt CCP pavēlēs lietot kā obligātu visiem Ķīnā vietējai lietošanai domātajiem telefoniem.

digitalk

es gan vairāk vēlētos redzēt googles androīda monopola iegrauzienu. lai hujavejam veicas.

Arthurio Zandonus

Nākamais Google. Trejdeviņreiz noderīgāks. Tikai 3-reiz ļaunāks.

Bet patiesi, way of the WangOS ir nepieciešamība, kas var kļūt par pirmo starp daudziem, nebūt ne sliktākiem

digitalk

diez vai 3x, drīzāk turpat vien vienā gružkastē metami.
Google Removes ‘Don’t Be Evil’ Clause From Its Code of Conduct

Last edited 15 days ago by digitalk