Laikā, kad videozvani un tiešsaistes konferences sāk kļūt par ikdienu, tas automātiski rada vajadzību pēc kāda svarīga sīkuma – labi izskatīties otrpus ekrānam. Kolēģi droši vien novērtēs to, ja varēs tevi redzēt ne kā miglainu un neskaidru tēlu, kas kaut kur fonā runā. Taču tam ir nepieciešams aprīkojums. Covid-19 pandēmijas laikā jau vairāki kameru ražotāji piedāvā risinājumus kvalitatīvākiem videozvaniem. Jau esam rakstījuši, piemēram, par Sony un Canon un nu arī Nikon beidzot izlaidis savu programmatūru, kas pārvērtīs tavu Nikon kameru par kvalitatīvu tīmekļa kameru.

Webcam Utility programmatūra šobrīd bezmaksas ir pieejama beta versijā gan Windows 10, gan macOS lietotājiem. Lai arī klīst baumas, ka ir pieejama kādas trešās puses programmatūra, kas dažas Nikon kameras ļauj pārvērst par labām tīmekļa kamerām, Webcam Utility atbalsta krietni plašāku ierīču klāstu. Starp tiem ietilpst tādi Nikon kameru modeļi kā: Z 7II, Z 7, Z 6II, Z 6, Z 5, Z 50, D6, D5, D850, D810, D780, D750, D500, D7500, D7200, D5600, D5500, D5300 un D3500.

Reklāma

Ražotājs sola, ka Webcam Utility programmatūra izveidos veiksmīgu sadarbību arī ar nākamajiem Nikon modeļiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

ja nav iebūvēta kvalitatīva mikrofona, tad kam tāda mērkaķošanās? vieglāk izmantot viedlāpstu, tur pat sevi uz ekrāna var kontrolei redzēt.

0922

Tur drīzāk tas, ka viedlāpstu laikmetā kompaktu ražotāji izmisīgi mēģina tiem atrast vēl kādu pielietojumu. Modernais bildētājs, kas gatavs atdot 500+ par telefonu ar “labāku kameru”, nav gatavs par tādu pat summu nopirkt kompaktkameru, kas foto ziņā ir divas galaktikas priekšā vislabākajam telefonam.

Krotow

Kompakti vienalga zaudēs. Jo tie ir atsevišķas iekārtas, kas atsevišķi jālādē un jāatceras paņemt līdz. Tāpēc pat WiFi tur ir kā kruķis mironim. Jo telefonā ar labu kameru tas viss jau ir vienā ierīcē. Vienīgais kur kompakti vēl var paspīdēt – nedaudz labāks optiskais palielinājums. Citādi šis produkts jau ir kļuvis nevajadzīgs.

0922

Nu nezinu…ja laptops nav vecāks par, nezinu, 5-7 gadiem, webkameras ir pilnīgi OK savam uzdevumam – attēlot cilvēku, es pat negribu redzēt tik daudz detaļu ja sarunu biedrs nav praties aizmiglot fonu. Varbūt rakstā minētās problēmas ir dēļ veciem vai defaultajiem windows draiveriem specifiskas kameras gadījumā?

Video kādā no satura servisiem ir cita lieta, īpaši ja saturs nav tikai runājošā galva un skatītājus interesē apkārtne vai tas, ko demonstrē, t.sk. sīkākas detaļas.

Krotow

Kopš daudzi kovida dēļ strādā mājās, parādījusies kāreiz pretējā problēma – kā nerādīt to, kas atrodas kamerā runātājam aiz muguras. Jo ne jau visiem tur ir ideāla kārtība. Un dažs nemaz negrib ka citi redz viņa vēl joprojām nenomainīto pussabrukušo padomju laika interjeru ar mantām apputējušos maisos tālākajā stūrī.

0922

Aizmiglo fonu vai uzliec fonu ar smalku interjeru un skatu uz Centrālparku aiz loga)

Einis

Kā to var izdarīt?

0922

Teams var. Zoom, šķiet, ka nē. Skype…kurš gan to izmanto. Duo var uzvilkt skafandru.

Artis

Vari mēģināt paniekoties ar ChromaCam, ja netraucē bezmaksas versijā esošā ūdenszīme.

LAN

Vēl var atvērumu padarīt pēc iespējas plašāku un sēsties pēc iespējas tuvāk kamerai ar manuālo fokusu.