web analytics

Par 99 dolāriem mēnesī vari izmantot SpaceX Starlink satelītu internetu

Jaunākie raksti

“Twitter” vadītājs Džeks Dorsijs savu pirmo tvītu radījis kā NFT un izlicis izsolē

Laiks skrien straujiem soļiem, un 21. martā apritēs veseli 15 gadi kopš "Twitter" izpilddirektors Džeks Dorsijs (Jack Dorsey) uzrakstīja...

Samsung un Mastercard kopā izstrādā biometrisko bankas karti

Tehnoloģiju uzņēmums Samsung ir paziņojis par sadarbības noslēgšanu ar maksājuma karšu uzņēmumu Mastercard, lai veidotu speciālu karti ar tajā...

“Porsche” prezentē elektrisko “Taycan Cross Tourismo” modeli

"Porsche" oficiāli prezentējis ražošanas versiju "Taycan Cross Tourismo" modelim - runājot vienkāršāk, tā ir praktiskāka un lielāka izmēra versija...

ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti OC videokartes apskats

Jaunās GeForce 30 Series videokartes Nvidia prezentēja vēl pagājušā gada septembra pašā sākumā, pagājis pusgads, un jaunumi joprojām nav...

Vai saules paneļi uz jumta atmaksājas? Pieredzē dalās Jānis Kronbergs

Klāt pavasaris un daudzi jau labprāt tīksmīgi pasildās saulītē, pirms sākusies īstā sauļošanās sezona. Taču daži saules gaismu izbauda...

Pēdējo mēnešu laikā gandrīz katru vai katru otro nedēļu Īlona Maska radītais uzņēmums SpaceX Zemes atmosfērā nogādā speciālos Starlink satelītus, kuri nākotnē visā pasaulē nodrošinās ātru interneta savienojumu. Beidzot šis serviss arī nonāks pie klientiem, kuri izrādījuši interesi to testēt.

Lai iegūtu šo iespēju, būs nepieciešams veikt vienreizējo 499 USD priekšapmaksu, kas iekļaus Starlink tehnisko komplektu – lietotāja termināli, turētāju, kā arī bezvadu interneta maršrutētāju. Pats serviss šobrīd maksās 99 USD mēnesī, un SpaceX jau šobrīd brīdina lietotājus par to, ka savienojums var nebūt visai stabils, brīžiem neesot pieejamam pavisam. Kompānija lieliski izmanto teicienu angļu valodā “better than nothing” -latviski “labāk kā nekas”.

Prognozētais lejupielādes ātrums ir no 50 līdz 150Mbps ar tīkla latentumu 20 līdz 40ms. Apple AppStore jau ir pieejama arī speciālā Starlink lietotne, kura palīdzēs uzstādīt interneta savienojumu mājās.

Līdz šim interesi par testa režīma servisu jau bija izrādījuši 700 000 interesentu, un tam joprojām pieejams pieteikties Starlink mājaslapā. Uzņēmums prognozē, ka stabils serviss varētu būt pieejams līdz 2021. gada beigām, un jau šobrīd virs mūsu galvām riņķo vairāk nekā 900 Starlink satelīti.

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
edza

Izlaista pēdējā rindkopa – šobrīd pieejams tikai ASV ziemeļos un pie globāli būs pieejams nākamā gada laikā. :)

Arčiņš

Latvijas mērogiem cena ļoti liela , bet Eiropā ,kur par briesmīgu internetu jāmaksā gandrīz tikpat ,gribētāju būs rindām. Protams tad kad viņi spēs nodrošināt stabilu internetu bez pārtraukumiem.

Krotow

Varētu precīzāk – kurā Eiropā. Jo arī Latvija atrodas Eiropā un šobrīd mājās sēžu pie 520 Mbps trubas.

London

Kur ir tādas cenas?
Esmu Londonā un par stabilu/konstantu 50mbit/s maksāju ap 25€

digitalk

pamēģini Alpos.

Arčiņš

Izbrauc ārpus megapolēm un aprunājies ar cilvēkiem kas dzīvo tur kāds viņiem ātrums un cik viņi par to maksā. Līdzīgi jau ir Latvijā ,tikai kurš privātām vajadzībām vēlēsies maksāt 100 dolārus.

Jānis Vanags

Kad nez tas būs arī pie mums?

1049

priekš kam?
šis nets ir aktuāls lielajām valstīm, kur ir milzu mazapdzīvotas teritorijas, kur nav nedz vidu interneta, nedz arī mob. operatoriem ir interese sliet augšā torņus.

OK, teorētiski varbūt arī mums ir kāds nostūris, kur apvienojumā ar attālumu no torņa un reljefa īpatnībām mob.nets ir pārāk švaks/nestabils.

baltkrieviem šis gan noderētu, nu vispār visās valstīs, kur piekļuvi netam regulē aizsēdējies menedžeris.

Jurčiks

kaut vai romantika, internets caur satelītu tak ir katra kārtīga ’90. gadu datoravīzes lasītāja sapnis!

1049

uzlabotais radiolinks!

Krotow

Izklausās romantiski. Taču realitātē būs problēmas ievest valstī attiecīgo aparatūru. Jo aizsēdējušies menedžeri tomēr nav tik dumji, lai nesaprastu, ka noteikta tipa aparatūra var nozāģēt zaru, uz kura viņi sēž. Attiecīgi viss aizdomīgais uz robežas tiks konfiscēts. Atliek kontrabanda un pašmāju meistari.

gunča

Ka tik nav tā ka to vēlāk varēs lietot tikai tie kuri ir vakcinējušies pret kovid-19 :DDD pieeja būs ievadot savas vakcīnas quār kodu,ekstravagantais ilumināts uz ne to vien ir spējīgs

Gatis Rumbens

Nu labi…downloads būs pieņemams, bet kas ar uploadu? Cik saprotu diezgan asimetrisks tas viss ir!

Diga

Ir pamats uzskatīt,ka Zemes orbītas piesārņošana ar pavadoņiem un citiem objektiem,nopietni jau tuvā nakotnē apdraudēs Zemes klimatu.

digitalk

tāda pamata nav. uzvelc folija cepurīti ciešāk uz ausīm un saņemies iedot kādas ticamas teorijas, te tukšrunām pārāk netic.

Remarx

Krievijā kādi 5 operatori nodarbojjas ar to. Piemēram ir Rosstelecom operators kuru izmanto paziņa. Šim līdz tuvējai apdzīvotai vietai ir nieka 80km un ir mājā šāda parikte. Antena ar satelītu interneta modēmu + Pārējā iekārta mājā. Jāsaka ka nav no lētajiem priekiem bet dzīvojot attāli no civilizācijas tīri noderīga manta. Iekārtas cena ap 50 štukām, vienreizēja maksā + ustādīšanas izdevumi ja negribi ķēpāties un protams abonēšana atkarībā no izvēlētā tarifa plāna no 5 tūksoši līdz 14 tūkstoši rubļu mēnesī, ātrums nav diez ko spožais kādi 20-40mb/s bet der sērfot internetā. Satelīts no kura šo var dabūt Rosstelekomam ir 3 šis… Read more »

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: