Tesla un SpaceX boss Īlons Masks ļoti draudzējas ar Twitter un visai bieži ar lielākajiem paziņojumiem un jaunumiem dalās tieši tur. Šādā veidā Masks nupat aiznesis ziņu pasaulē par savu lolojumu “Starlink” – Starlink orbītā tuvāko mēnešu laikā būšot pietiekami daudz satelītu, lai atsevišķās teritorijās palaistu ātrgaitas interneta pakalpojuma publisko beta versiju.

Starlink mērķis ir pārraidīt ātrgaitas internetu uz attālām Zemes daļām, izmantojot orbītā esošos satelītus. Šķiet, ka šis projekts straujiem soļiem iegūst reālas aprises. SpaceX otrdien, 6.oktobrī, palaida 60 Starlink satelītu sēriju, tādējādi to kopējais skaits orbītā pārsniegs 700. Pēc Maska teiktā, ar to pietiekot, lai varētu palaist ātrgaitas interneta publisko beta versiju.

Masks norāda, ka tad, kad šie pēdējie 60 satelīti nonāks galamērķī, būs iespējams izvērst diezgan plašu publisko beta versiju ASV ziemeļdaļā un, iespējams, arī Kanādas dienvidos. Nav gan vēl īsti skaidrs, kad tieši šie satelīti sasniegs orbītu, tas varētu prasīt arī pāris mēnešus.

Kopumā orbītā plānots nogādāt 42 000 satelītu. Sākotnēji plānots, ka šī gada beigās pie ātrā interneta tiks gan ASV, gan Kanāda. Taču 2021. gadā ātrgaitas interneta pakalpojumus varētu saņemt lietotāji visā pasaulē.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Opis

Uz zemes vismaz tos vecos lūžņus savāc atpakaļ uz pārstrādi, bet kurš savāks tos krāmus no orbītas, kad tie būs novecojuši un nederīgi? Kas Maskam devis atļauju tos mēslus tur laist?

Last edited 17 days ago by Opis
Kropļotājs

Neskriesim visam pa priekšu.

Maisinsvaig

Sadeg atmosfērā lol

Krotow

Rīko sestdienas talku un salasi.