Pētnieku grupa no Stenforda universitātes zinātnieka Yi Cui vadībā šobrīd strādā pie uzlabotām litija jonu baterijām, kurās izmantotie jaunie materiāli palīdzēs uzlabot gan to ietilpību, gan samazināt iespēju aizdegties.

Lielākā izmaiņa, pie kuras strādā zinātnieki, ir jauna polimēru materiālu izmantošana kolektoros, kas palielina baterijas efektivitāti. Šobrīd kolektori ir veidoti no vara, taču tagad ir rasts jauns risinājums, kura pamatā tiek izmantots šis pats materiāls pārklāts ar polimēriem.

Reklāma
Avots: Stenforda universitāte

Jaunais risinājums ļauj padarīt pašu kolektoru par 80% vieglāku, bet enerģijas blīvumu palielināt no 16% līdz 26%, kas ir salīdzinoši liels palielinājums, jo parasti gadu no gadu šī attīstība ir 5% apmērā. Tāpat jaunā kolektora iekšienē ir iestrādāti speciāli uguni slāpējoši līdzekļi, nezaudējot enerģijas blīvumu un mehānisko izturību. Tas nozīmē, ka baterija pati spētu sevi apdzēst.

Kā norāda zinātnieki, tad jaunā kolektoru materiāla izmaksas būs 1,3 USD par kvadrātmetru, kamēr iepriekš tie bija 1,4 USD. Sagaidāms, ka šo jauno materiālu varētu sākt izmantot tuvākajos gados.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Janis Murnieks

Dizains (jēdziens) Latvijas sabiedrībā pārsvarā tiek lietots atsaucoties uz priekšmetu dekoratīvo funkciju vai luksusa precēm. Lai gan tas var kalpot par cilvēku dzīves kvalitātes uzlabojošu instrumentu plašākā mērogā


Aigars Axx

Nu ja, es jau ar gribēju bilst – kāda starpība kāds tai baterijai dizains?