web analytics

Facebook paziņo par pretvakcinācijas reklāmu aizliegumu

Jaunākie raksti

“SpaceX” raķetes “Starship” prototipa “SN10” izmēģinājums beidzas labi, bet tad…

Vakar, 3. martā, 18:15 pēc vietējā laika "SpaceX" no savas Teksasas bāzes Boca Chica veica Marsa raķetes "Starship" prototipa...

Japāņu miljardieris meklē astoņus līdzbraucējus ceļojumam uz Mēnesi

Japāņu miljardieris Yusaku Maezawa otrdien, 2. februārī, nācis klajā ar publisku paziņojumu, ka piedāvā astoņas bezmaksas vietas uz "SpaceX"...

Brave veido privātumu sargājošu meklēšanas dzini

Lietotāju privātumu sargājošais tīmekļa pārlūks Brave iegādājies atvērtā koda meklēšanas dzini Tailcat, lai veidotu paši savu tīmekļa satura meklētāju,...

OnePlus jaunākie viedtālruņi gaidāmi jau 8. martā

OnePlus grasās šogad startēt ar viedtālruņu izziņošanu agrāk, nekā tas ierasts. Bet tieši šo pašu taktiku šogad piekopj arī...

Bolt piesaista vēl 20 miljonu eiro finansējumu darbības paplašināšanai

Bolt uzsākusi sadarbību ar Pasaules Bankas Grupas biedru – IFC (International Finance Corporation), lai veicinātu mobilitātes pakalpojumu pieejamību valstīs...

Kompānija “Facebook” nupat nākusi klajā ar jaunu politiku, kas paredz aizliegt tās reklāmas, kuras attur no vakcīnu lietošanas. Sākoties gripas sezonai, primāri šis aizliegums attiecas uz gripas vakcīnām. Politika tiks vērsta gan uz dažādu Facebook grupu radītajām reklāmām, kas aicina nelietot vakcīnas, gan pieaugošo skepsi par gaidāmajām vakcīnām pret Covid-19.

Facebook norāda, ka jaunās politikas galvenais mērķis ir ierakstiem par vakcīnu drošību un efektivitāti palīdzēt sasniegt plašu cilvēku loku, vienlaikus aizliedzot reklāmas ar greizu informāciju par vakcināciju gan pret gripu, gan Covid-19.

Šobrīd Facebook fiksētas pāris grupas, kas nodarbojas ar aktīvu pretvakcinācijas reklāmu izplatīšanu. Taču Facebook sola jau tuvāko dienu laikā ieviest jauno politiku. Vienlaikus pašas pretvakcinācijas grupas arī turpmāk varēs darboties Facebook. Saskaņā ar Facebook noteikumiem joprojām ir atļauta neapmaksāta satura izplatīšana, kas mudina atturēties no vakcinācijas.

Tajā pašā laikā paralēli jaunajai reklāmu politikai Facebook aktīvi mudinās lietotāju vakcinēties, izmantojot sabiedrības informēšanas kampaņu, kā arī novirzīs lietotājus uz vakcinācijas vietnēm, izmantojot preventīvās veselības rīku.

AvotsVerge

51 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
51 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
spriidiic

Beigusies ,,nepareizu,, domu reklāma ģīmjugrāmatā . Tikai valdības atļauto drīkstēs reklamēt .

ERR

Nav par vai pret vakcīnām, bet par to saturu, ietekmi īstenības, ilgtermiņā.
Bet karš sāk uzņemt apgriezienus.
Pareizāk būtu cilvēkiem veidot savas lapas, ar aktīvo chatu, un neizmantot Facebook Twitter, nedavinot savu laiku, viņu pelņai

Skabene

Interesanti, kāda būtu FB attieksme, ja antivakseri maksātu par reklāmu, tāpat, kā to dara Big Pharma!? :D

0931

Aizliegumi tikai nostiprinās sazvērnieku pārliecību, ka viņi ir uz pareizā ceļa) Man gan šķiet, ka problēma ir risināma no otra gala – atļaut nevakcinēties, vienlaicīgi atņemot vai būtiski samazinot piekļuvi bezmaksas medicīniskajiem pakalpojumiem. Par jūsu naudu – jebkādas kaprīzes! Tiesa, šajā gadījumā būtu jāparedz arī tajos teorētiskajos gadījumos, ja ir pierādītas blaknes, izmaksāt kompensāciju. Daļai cilvēku būs blaknes un tas ir normāli, jo visi nekad nav vienādi. Protams, Eiropā šāds variants diemžēl vairs nav iespējams, bet dzīve sabiedrībā nozīmē nevis to, ka katrs dara kā grib, bet tā, lai visiem ir vismazākais ļaunums. Ja būtu iespējams izdarīt labi visiem, tad… Read more »

otto

piekritu,laba doma bet masoni to neatlaus.vini grib visus piespiest vakcineties,tur jau ta sals,maskas tacu piespiez valkat pat gerevnas ar daziem vietejiem pensiem.es jau ta ka vairak sazvernieku puse saskatu logiku nevis oficialaja propoganda kura ir stulba un nelogiska.feisisa boss jau ari ir lozas biedrs,dabigi kad sava portala nevelas citu viedokli pielaut.ja jaiesaka kko tad pret gripu un kovid es neieteiktu poteties 100 punktu.blaknes strasnakas par pasam slimibam.

Rudolfs

Ieteiktu kādreiz izlasīt blaknes jebkurām zālēm, ko dzer. Tur tādas šausmas, ka identiski vakcīnām daži te tikai tējas dzertu.

digitalk

pie kam, priekš @otto, tās blakusparādības ir zinātniski pierādītās ar testiem uz cilvēkiem.

hmmm :)

Bet kur ir tā robeža, ko drīkst ‘un ko nedrīkst?
Daudzi Diktatori ir pie varas nonākuši demokrātiskā ceļā!

Krotow

Lai taču reģistrē tos kas nav vakcinējušies un aktīvi uzstājas pret to. Un saslimstot, pasūtīt viņus trīs mājas tālāk, pie reizes ieliekot kaut kādā iežogojumā, lai neaplaiž veselos.

otto

es pret gripu nepotejos un ari neslimoju,Krotow kapec esi tik nikns pret nevakcinetiem,tu zini kas taja vakcina ieksa?dzivoju Riga starpcitu kur ta ka vajadzetu saslimt bet ne ka ;)))

digitalk

nemuldi. pret gripu potēties ir ļoti individuāla izvēle, jo tā katru gadu mutē, un ne katrreiz farmācija uzmin, kurš štamms būs galvenais.
bet potēties pret poliomielītu, masalām vai garo klepu ir tikai saprātīgi, jo potes darbojas vairāk par 10 gadiem.

ps. par masalām ir īsti “smieklīgi”, jo saslimstot ar tām pilngadībā vīrieši var zaudēt auglību. Darela grāmatā par Korfu bija laba nodaļa :)

otto

digitalk nu ja,es to pasu kaut ari nezinu vai palidzes jo vakcina tikai mazina slimibas blaknes saslimstot,ta jau nav panaceja nesaslimt.bet ja farmacijas milzi pieliks jaunas klat piem pret kko nedzirdetu tad labak es izvairos no izmeginajumu trusisa amata

digitalk

protams, ka vakcīna tikai mazina, bet dažreiz tas ir dzīvības vai nāves jautājums. katrs pats tiesīgs izvēlēties, bet bērnu gadījumā ir akūtās slimības, kur antivakseri reāli ir gatavi nogalināt savus bērnus.

nē, nu ja ciniski paskatās, tad man ir pilnīgs “vienalga”, kā indivīds, kurš nespēj izvērtēt riskus, nogalina savus pēcnācējus. Darvina prēmija viņam pakaļā.

otto

digitalk,bērniem gripa nav mirstamā kaite .bet nevar mest visus antiwaxerus vienā maisā.Nevar apgalvot ka nevakcinēšana ir nogalināšana,nav 100% pierādīts,iespējams slimos smagāk tikai un tas arī viss.Tu taču nevari garantēt ka tavs bērns staigās burbulī uz ielas,viņš var nokrist pa kapnēm,viņu var nolaupīt,kā tu citos gadījumos vari garantēt drošību.Nekā,redz farmācijas milži mums ir ieborējuši ka veselības garants ir viņu ražotā produkcija,bet tas nebūt tā nav lai kā mēs to vēlētos.Viss ir Dieva rokās galu galā.

digitalk

tu laikam nezini tādu vecu persiešu parunu — «Uz Allahu paļaujies, bet kamieli piesien». nemirstamā kaite un tā saucamā dieveļa roka tev ir vadmotīvs, redz. kad tavs bērns ar 43+ grādiem mirs, tad arī parunāsim. nav runa par garantijām, bet par iespējamību izdzīvot — zīdaiņi agrāk mira, kā mušas no diklofosa.

otto

dieveļa?Nē tas varbūt ir pagānu es domāju Dievu kurš ir radījis debesis un zemi un pie kura mēs visi agrāk vai vēlāk aiziesim.Mani bērni nemirs ar nekādiem +43 grādiem,ja bērni ir kristīti viņiem Dievs palīdz un stāv klāt,mirst ja nav Dieva aizsardzības.Ja arī gadījumā mirst kristīti bērni tad viņu dvēsele nonāk labā vietā.Tu jau pats arī nezini kur un kad tu vari nomirt,viss ir un paliek Dieva ziņā vai ne.

digitalk

pasaku grāmatas mani interesē, bet ne par fantāzijām, kuras, redz, glābšot cilvēkus. diemžēl, Kursora tētis jau iebilda blakus tēmā par šāda veida netehnoloģiskām diskusijām, tāpēc es aizvēršos.
PĒRKONS DĀRD!

KKPC

Žēl ka digitalk vienīgo īsto grāmatu kur smelties gudrību uzskata par melu un pasaku grāmatu,tad jau nav vairs kur dabūt gudrību,atliek skatīties TV un medijus un ticēt viņiem visam ko tur saka.Tas kad zinātnieki ir dokumentāli pierādījuši un atraduši Noasa šķirstu minētajā vietā kur tas bijis,tas ka atrasti gigantiski pirmsplūdu cilvēku kauli arī nav nekas.Daudz piemēru šodien pārliecināties mums ir bet kaut kā laižam gar ausīm un neņemam vērā.

digitalk

“atraduši Noasa šķirstu minētajā vietā”

atbildi negūglējot — cik tas bija liels un kādas formas?

digitalk

man te dažus gadus atpakļam bija gadījums, no sērijas “užos nah”. daļēji īrēju dzīvokli, un tad viena ap 30+ sāk staigāt klepojot, it kā lentenis būtu no plaušas jādabū ārā. uzdevu likumsakarīgu jautājumu — tev ko, garais klepus? potes? izrādās nē, vecāki nav vakcinējuši un tas tiešām ir Bordetella pertussis. labi, ka es esmu potēts un mans sīkais, kas nāca ciemos, arī. debīlisms ar kuru saskaramies…

reāli, katru saslimušu antivakseri vajadzētu ārstniecības iestādē taksēt ar dubultu tarifu, bez iespējas izmaksas segt no apdrošinātāja.

otto

digitalk nu nez ,viena damite nav raditajs,moska narkomanka?es jau neesu nekads antivaxeris ar kategorisko nee,bet runajot ar specialistiem nonacu pie secinajuma ka labak gripas un toposo kovida poti labak nelietot.es neesu agresivs ne pret vaxeriem ne antivaxeriem,vajag tomer savu kermeni saudzet no liekas kimijas vai ne?

digitalk

nedirs, zin. vecāku stulbums nav iemesls kādu saukāt par narkošu.

digitalk

“savu kermeni saudzet no liekas kimijas vai ne?”

no ķīmijas jā, vajag piesekot. bet vakcīnas nav ķīmija nekādā variantā. tā ir beigtu vīrusu vai baktēriju zupa, kas izraisa tev organismā aizsargreakciju un rezultātā izstrādā marķieri — ja šādu figņu noķersi vēlreiz, tad organisms uzreiz izdalīs pretlīdzekli, kas zarazņiku nogalēs un tu tikai pāris-trīs dienas pavāļāsies gultā ar paaugstinātu temperatūru.

protams, ir slimības pret kurām nevar sapotēties, tāpat kā pret lauztu kāju ;)

otto

digitalk,nu jā tā viņi mums saka bet vai tu zini 100% ka tā ir taisnība?Tad jau mums sen vajadzēja būt visiem veseliem ja jau farmācija tik laba.Bet ja visi būs veseli tad jau farmai vairs nebūs kas pirks zāles.Pazīstu tanti kurai pilns skapis ar zālēm un viņa dzer sauju tablešu bet ka slima tā slima,zinu otru tanti kura pat pie ārsta aiziet labi ja 20 gados reizi,tā savukārt nesūdzas ne par ko ,veselība laba

digitalk

pelnošā farma ir spiesta ievērot tik daudz likumus, ka nevar konkurēt ar pūšļotāju un gaišreģu cenām, tāpēc dārgāk. 100% taisnība medicīnā nav un nevar būt, jo katrs ir dažāds. citam rūpīgi izstrādātā tablete palīdzēs, citam kuņģis vēkšpēdus saleksies ar vemšanu un caureju vienlaicīgi.

es, piemēram, būdams klasisks alkoholiķis apzinos, ka man vajag rīt B grupas vitamīnus, magniju un vēl dažus nieciņus opcionāli. tu laikam neticēsi, bet farma palīdz (un tas nav placebo)! ;)

otto

Big farmu pēdējā laikā sāk izmantot ne tikai veselības glābšanai bet pabojāšanai un biznesam ar,pūšļotāji un līdzīgi nekādā gadījumā,tie sadarbojas ar ļaunajiem gariem.Big farma ražo labas un arī sliktas zāles,jāprot vākt info un atšķirt kas ir kas,viņi uz to arī spekulē.C vitamīnu labāk uzņemt ar produktiem nevis mākslīgos.Un ja tu nebūtu alkoholiķis kas ir netikums tad tev nevajadzētu farmas produktus

digitalk

lai arī es piekrītu tavai frāzei, ka jāšķiro “kas ir kas” un bigfarma ir gatava ražot da jebko, lai tik notirgotu (skatamies uz homeopātiju ar miljondaļām, kas izšķaidītas ūdenī), tomēr nevajag popularizēt mītus kā mākslīgais vitamīns. problēma ir tikai organisma uzņemšanas spējā un tavs pieminētais C tiek uzņemts gan produkta, gan sintezētā veidā bez problēmām. toties A ir kaprīzs, bez taukvielām negribēs. ne velti svaigi spiestu burkānu sulu parasti pasniedz ar iemaisītu nelielu devu saldā krējuma ja klients piekrīt, jo varbūt kāda tievē ;) “tad tev nevajadzētu farmas produktus” infarkta gadījumā grams acetilsalicilskābes (aspirīna. nē, es aktīvo vielu negūglēju, es… Read more »

KKTK

Viens no imunitētes pamattreniņiem ir ik palaikam radīt stresu savam ķermenim (precīzāk darbu imūnsistēmai). Ja dzīvo uz apsildāmā paklāja un saudzējoties, tad tādus pirmais puņķa vīruss norauj gar zemi + vēl klāt modernās alerģijas.

digitalk

jau diemžēl klasika — pārāk rūpīga māmiņa dezinficē māju tā, ka viņas atvasēm rodas pamatīgas alerģijas, jo organisms nesaprot pret ko jācīnas un kā.
un tad rodas ne pārāk ēstgribu rosinošas ārstniecības metodes, kā inficēt sevi ar cūkas parazītiem, lai imūnsistēma “pamostas”. bet tas strādā!

Fedja

Un ko darīsim ar tiem, kas potējās un tāpat saslima? Liksim vienā iežogojumā, vai taisīsim citu iežogojumu?

Infektologs

Ha, ha, ha, tāpat abi divi sēdēs vienā un tai pašā slimnīcas uzņemšanas nodaļas uzgaidāmajā zālē!

otto

baac tas ir baigi weird,feisitis trollo visus vakcineties,imunizeties.apskatijos to vinu lapu,fui creepy,tur tiesam liela politika zombee

otto

Koroče feisītis vairs nav demokrātisks ja realizē šādu politiku,tas nozīmē ka viņiem trūkst argumentu lai pierādītu gripas un kovida vakcīnu jēgu un vienīgā izeja ir bloķēt citu viedokli.Lielā farma grib pārdot nepārbaudītas,nejēdzīgas vakcīnas un pelnīt lielo piķi .

Kristaps Skutelis

Kādām konspirāciju teorijām vēl tici? :)

otto

Ka Bils Geits izmanto savu bagātību lai kontrolētu pasauli un agrāk vai vēlāk tas viss aizvedīs pie totalitāra valdnieka kurš liks sevi pielūgt kā Dievu.Prasīs pieņemt zīmi ja nē tad nāve.Ja atkal pieņemsi tad tiksi pieskaitīts pie antikristus kopējā pulka kuru metīs ellē.Bet tas nav teorijas,tas ir uzrakstīts viss Bībelē,tātad tā notiks.Antikristus zīme arī būs tā vispasaules saucamā ,,čipošana,,kā te daudzi min,es teiktu vienkāršāk zīmes pieņemšana.

Rudolfs

Kāds termiņš Geitsam savu pasaules iekarošanas plānu īstenošanai? Šobrīd viņam 64 gadi. Neizskatās, ka viņš būtu ļoti pietuvojies “Dieva” apzīmējumam.
Man reizēm sāk šķist, ka cilvēki savas īpašības cenšas pielīdzināt citiem, jo nesaprot kā kāds varētu vienkārši vēlēties pasauli padarīt par labāku vietu.

Mane

kur tās nepārbaudītās tirgo? Tieši gribu kādu kaudzīti sev

otto

Ej tad pēc gripas vakcīnas un prasi dubultdevu ja nebaidies,es gan nevēlētos

LOL

Pēc gripas vakcīnām nogribējušies, vispirms izglītojieties, vai Latvijā maz iespējāma gripas vīrusa pastāvēšana? Nav tie laiki, kad ārā aiz loga bija -30. Kam ir izdevīga cilvēku nezināšana?

Kristaps Skutelis

Kāds sakars gripai ar -30 grādu temperatūru?

digitalk

gandrīz nekādas, bet vai tad tas liedz komentēt (kā man, kas nav mediķis)? ;)

ps. vīrusveidīgajiem (kā gripa), kas izplatās gaisā pilienu veidā, patīk sauss gaiss. tiesa “optimālā” temperatūra ir ap/nedaudz zem nulli, kad dabīgais mitrums jau lielākoties kondensējies.

Kristaps Skutelis

Gluži mana doma, ka šāda veida vīrusiem tomēr vislabāk patīk krietni siltāki apstākļi. Pie -30 izsalst daudzi draņķi.

digitalk

šitajiem (he-he, Bīviss, viņš teica “šit-ajiem” :) draņķiem jau nav svarīga ārgaisa temperatūra. vīruss dzīvojas cilvēka ķermenī un temperatūrā. vismaz es tā saprotu, ka svarīgs ir samazināts gaisa mitrums. tas, protams, notiek arī telpās, un tad cilvēki var vieglāk viens otram uzšķaudīt.

Fāters

No pieredzes varu teikt, ka vienu bērnu nebiju vakcinējis pret rota vīrusu, jo tobrīd vakcīna bija jāpērk par savu naudu un 350Ls šim pasākumam nožilīju. Vēlāk bērniem vakcīnu pret rota vīrusu jau apmaksāja valsts, tāpēc otrs bērns jau dabūja vakcīnu un viņam vajadzēja būt pasargātam pret šo kaiti. Kāda tad ir atšķirība starp potēto un nepotēto. Ar abiem diviem bērniem aptuveni 2 gadu vecumā uz nedēļu nonācām Bērnu slimnīcas infektoloģijas nodaļā un slimības gaita abiem bērniem bija identiska, nenormāla organisma atūdeņošanās, kā rezultātā abus bērnus slēdza pie sistēmas. Es neesmu antivakseris un ja valsts dod par brīvu vakcīnas bērniem, noteikti… Read more »

Bruno

Neviena vakcīna nepasargā no saslimšanas vai no nāves. Teorija ir tāda ka ja esi vakcinējies “varbūt” nesaslimsi, un ja tomēr saslimsi tad “varbūt” pārslimosi vieglāk un “varbūt” nenomirsi. Viss ir – VARBŪT! Tas ir tikai un vienīgi ticības jautājums.   Neviens līdz šim nav pierādījis, to ka antivielas (vielas kas rodas pēc tam kad organisms uzvarējis slimību kas atrodas vakcīnā) pēc vakcīnas pāsargā cilvēku no atkārtotas saslimšanas. Bet tas ka šobrīd ir ļoti daudz alerģiski bērni, autismu un citu slimību slimu bērnu ir fakts. Bet vakcinīnu atbalstītāji to noliedz. Panorāmā nekad šāda informācija neparādīsies. Es runāju ar savu ģimenes ārsti. Viņa… Read more »

digitalk

cik daudz izdomājumu četros paragrāfos, rakstītos labā latviešu valodā, tātad esi skolā gājis un vismaz valodu mācījies. diemžēl, bioloģija un loģika gan gājusi garām. virspusēji braucam pa paragrāfiem: 1) “varbūt nenomirs” ir pierādīts statistiski — vairāk par minimums 50% nenomirs, patiesībā tuvāk 90%. ticības nav, jo tā nav reliģija vai pūšļošana, tā ir pierādījumu medicīna. NEMELO! 2) ir pierādīts, ka antivielu marķieri ļauj organismam mobilizēties un apkarot slimību daudz ātrāk. tāpēc NEMELO! daudzie slimie bērni ir modernās civilizācijas problēma, bet ar tādu antivakseri kā tevi, man reāls slinkums tērēt savu laiku, lai aprakstītu pat problēmas būtību, jo tu tāpat to… Read more »

wils

Kursors sāk pārvērsties par Delfi līmeni. Skumji.

Kristaps Skutelis

Komentāru sadaļa? Jā, pie šī raksta kaut kā padaudz fufļa. Būs aktīvāk jāpamoderē diskusijas un jādzēš laukā tos komentārus, kas ir pavisam ne pa tēmu.

Jurčiks

vai kursors ar sāks aizliegt nepareizos komentārus un reklāmas? :D

digitalk

var aizliegt mani. uzreiz būs nost kādi 20% delfidebīlisma ;) bet melīgās reklāmas diemžēl ir ar gūgles adworks palīdzību iesniegtas.

Krotow

Iesākumam pietiktu ar kādu mākslīgo intelektu, kas atsijātu no pirksta izzīstu un pavisam ezotērisku tuftu.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: