Kornela universitātes pētnieki izveidojuši austiņas, kas var izsekot lietotāja sejas izteiksmei arī tad, ja uzvilkta maska. Risinājums, kam dots nosaukums “C-Face“, var analizēt vaigu kontūras un pārvērst lietotāja sejas izteiksmi emocijzīmē. Šāda funkcija lietotājam ļautu, piemēram, dalīties ar tā brīža emocijām, neieslēdzot savu tīmekļa kameru.

Viens no C-Face autoriem Čens Džans (Cheng Zhang) stāsta, ka šī ierīce esot vienkāršāka, mazāk uzbāzīga un spējīgāka nekā jebkurš esošais ausīs ieliekamais risinājums sejas izteiksmju izsekošanai un nolasīšanai. C-Face izmantotas divas RGB kameras, kas atradīsies zem katras auss. Tās reģistrēs izmaiņas vaigu kontūrās, kad kustas sejas muskuļi. Kad izveidoti 2D formāta attēli, neironu tīkli tos analizē, izmantojot datorredzi un dziļo mācīšanās modeli. Tehnoloģija šos attēlus tālāk var iztulkot 42 punktiņu formātā, kas atspoguļo lietotāja mutes, acu un uzacu stāvokli un formu. Attiecīgi šādi iespējams noteikt, kāda ir lietotāja sejas izteiksme un emocijas. C-Face austiņas var pārtulkot lietotāja sejas izteiksmi astoņās dažādās emocijzīmēs.

Šādā veidā uzzinot lietotāja emocijas, iespējams, piemēram, kontrolēt atskaņošanas opcijas mūzikas lietotnē. Savukārt skolotāji varētu izsekot tam, cik viņu skolēni ir iesaistīti attālinātajās nodarbībās.

Eksperimentā, kurā praktiski tika izmēģināta C-Face austiņu veiktspēja, Covid-19 dēļ varēja piedalīties tikai deviņi dalībnieki, taču iegūtie rezultāti ļāva secināt, ka ierīce ir diezgan precīza. Risinājums lietotāju emocijas atpazina 88% gadījumu, kamēr sejas izteiksmes noteikšanā tā precizitāte sasniedza 85%. Izmēģinājuma laikā pētnieki arī atklāja, ka C-Face darbību ierobežo akumulatora jauda, tāpēc tālākie plāni ietver attīstīt mazāk enerģijas prasošu sensoru tehnoloģiju.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments