Jaunākā interneta pārlūkprogrammas Google Chrome versija piedāvās iespēju, kura lietotāju informēs par to, ja viņa pierakstīšanās informācija varētu būt noplūdusi vai uzlauzta. Papildus tam uzreiz būs ērti iespējams atjaunot šos datus.

Tas gan nenozīmē, ka Google tagad tiek klāt lietotāju parolēm un lietototājvārdiem, jo savos serveros tā izmanto speciālu datu šifrēšanu. Tātad, ja Chrome būs pieejama informācija, ka lietotāja dati, iespējams ir noplūduši, uzreiz tiks saņemts paziņojums. Pēc tam ar speciālu interneta adresi, ja to atbalstīs noteiktā mājaslapa, būs iespēja doties uz informācijas atjaunošanas logu.

Jaunie uzlabojumi arī brīdinās lietotāju par to, ja apmeklētā lapa izmanto nedrošas un nešifrētas lejupielādes, kā arī aizpildāmās formas nav šifrētas. Ar šādu mērķi Google vēlas izskaust nedrošu lejupielāžu iespēju jau pašā saknē, un mudināt tīmekļa lapu izstrādātājus izmantot drošās prakses risinājumus. Chrome mobilajā lietotnē atgriezīsies informācija par to, vai nepieciešams atjaunināt esošo versiju uz jaunāku.

Chrome 86.0.4240.77 versijai iOS operētājsistēmā jau bija pieejama iespēja ieslēgt uzstādījumu par šāda veida informācijas paziņojumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Diezgan noderīgs jaunievedums. Uzzināju ka dažas savas paroles esot aizpeldējušas pie radiem un draugiem un ir padaudz nedrošo paroļu, par kurām jau sen aizmirsts vai slinkums mainīt. Beigās gandrīz visas tika nomainītas uz drošām un 2FA. Nedaudz kretinē ka lamājas arī par lokāli izmantotajām parolēm darba testa serveriem, kur uz āru un atpakaļ nekas neiet. Varbūt nākotnē ļaus izmantot izņēmumus.

Last edited 14 days ago by Jānis Baumanis
Krotow

Tiem “radiem” un “draugiem”, kuriem nomiruši prezidenti atstājuši miljonus, kuri reklamē internetveikalu akcijas utt.

no name

man nesen laikaziņu aplikācija pieprasīja piekļuvi albūmiem

no name

iespējams ka laika ziņas tie būvētas uz jūsu bildītēm?

no name

esat pārāk traks – būs vējains un lietaina laiciņš

capsx

Takš šitas jau sen iekš Chromes ir …

KasparsB

pāris versijas toč..

Einis

Toč gribēju šo teikt. Parasti jau kursors ir acīgs, bet šis ir stipri iekavēts raksts.

Un personīgi es gribu atteikties no šitās figņas. Man pilnīgi pie vienas vietas, ka kāds grib ielīst manā e-pastā, jo tur tāpat nekas interesants nenotiek.

Bet, lai deaktivētu šito *uiņu tur vis kaut kādas darbības jāveic.