web analytics

Apple Watch kļūdainie pulsa mērījumi varētu izraisīt slimnīcu pārslodzi

Jaunākie raksti

“CD Projekt” atvainojas par Cyberpunk 2077 kvalitāti, sola uzlabojumus

Cyberpunk 2077 bija ilgi gaidīta un izteikti pārhaipota videospēle, tomēr uzreiz pēc tās izlaišanas pasauli pāršalca sašutumu vilnis par...

Veselības ministrija aicina pieteikties vakcinācijas procesa tehnoloģisko risinājumu ideju izstrādē

Veselības ministrija līdz rītdienai, 16. janvārim, plkst 14:00 aicina pieteikties IT nozares profesionāļus, lai piedalītos darba grupā, kas meklēs...

“Xiaomi MI 11” tālruņi pārtop unikālā pūķa figūrā (video)

"Xiaomi MI 11" viedtālrunis tika izziņots vien pērnā gada beigās, taču jau tagad tam atrasts krietni unikālāks pielietojums. "Xiaomi"...

ZTE Axon 20 5G ir pirmais reāli nopērkamais telefons ar pilnībā displejā paslēptu pašiņu kameru

Viedtālruņu ražotājs ZTE ir sācis piedāvāt savu jaunāko viedtālruni Axon 20 5G, kas tiek dēvēts par pirmo telefonu ar...

Eiropols slēdz pasaulē lielāko tumšā tīmekļa tirgu “DarkMarket”

Eiropas Policijas birojs jeb Eiropols sadarbībā ar Lielbritānijas Nacionālo noziedzības apkarošanas aģentūru un ierēdņiem no ASV, šķiet, noķēruši patiesi...Tehnoloģijas, lai arī cik rūpīgi izstrādātas būtu, dažkārt var ne tikai palīdzēt, bet arī pievilt. Un tas attiecas arī uz Apple produktiem, ko apstiprina Mayo klīnikas pētnieki, kuri ir noraizējušies, ka Apple Watch pulsa mērītāja uzrādītie viltus pozitīvie rezultāti varētu pārslogot medicīnisko pakalpojumu sniedzējus.

Runa ir par pulsa ātruma mērītāju, kas pieejams visiem Apple Watch modeļiem. Taču to nedrīkst sajaukt ar jaunāku EKG sirdsdarbības funkciju, kas pieejama svaigākās ierīcēs. Lai pārbaudītu Apple pulsa mērītāja funkcionalitāti, tika veikts pētījums, pārbaudot 264 pacientus. Visiem četru mēnešu laikā novērots pārmērīgi liels pulsa ātrums, ko reģistrēja Apple Watch.

Būtiski, ka no visiem šiem pacientiem tikai 11.4% tika diagnosticēta kāda sirds vai asinsvadu slimība. Pārējiem 88.6% pacientu Apple, acīmredzot, veicis kļūdainus mērījumus, kas ir augsts viltus pozitīvo rezultātu rādītājs. Tas, pēc pētnieku domām, laika gaitā varētu izraisīt pārmērīgu veselības aprūpes resursu izmantošanu, kā arī palielinātu slimnīcu noslodzi.

Situāciju sarežģī arī tas, ka tikai 15.5% no novērotajiem pacientiem Apple Watch nosūtījis paziņojumu, kas lietotāju brīdina par pārmērīgi ātru pulsu. Tikmēr visi pārējie, kuriem fiksēts neierasti augsts pulss, šādu paziņojumu nesaņēma. Iespējams, šie procenti saskan ar to pacientu skaitu, kuriem patiešām fiksēta sirds un asinsvadu saslimšana, taču tas nav pierādīts.

Vienlaikus citi pētījumi, kuros analizēta Apple Watch veselības monitoringa funkcija, īpaši EKG tehnoloģija, uzrādījuši diezgan pozitīvus rezultātus, ļaujot secināt, ka Apple Watch šajā jomā ir diezgan precīzs.

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Prusljix
aignasty

Apple varēja beidzot mūsu reģionam palaist EKG funkciju.
Par pulsa mērīšanu, biju uz velo trenažiera pārbaudīt sirdi pie slodzes. Ārstes komentārs bija, ka šie pulksteņi nerāda precīzi un jums spalvaina roka un nekas precīzs tur nebūs. Apple watch 5 rādīja tieši to pašu ko sakarinātie sensori uz ķermeņa – bija pārsteigta par precizitāti.

Janis Murnieks

Tur jau tas joks , ka šīs ierīces var būt precīzas un var arī tādas nebūt .
T.i. mērījumi nav uzticami . Tāpat šie pulksteņi nav medicīnas iekārtas
( regulāra kalibrācija , pārbaudes , sertifikāti ) ne arī pats lietotājs ir ārsts vai
mediķis .

ir redzēti visādi brīnumi : sākot no pulksteņa , ka mēra pulsu desai un beidzot ar klientu kurš valkā pulksteni virs apģērba un brīnās , ka nepareizi dati …

aignasty

Apple watch lietoju kopš 1 versijas, viss normāli darbojas – informatīvi protams.
Tagad pirmais ir nodots mātei, lai informatīvi skatītos savu pulsu, jo ir problēmas ar sirdi.
p.s. uz desas pulksteni nelieku

Aplams

pamēģini un uzliec vibro notifikacijas

Janis Liepins

Jā jā. Kopš izsaucu ātros, jo automātiskais spiediena mērītājs (turklāt specializētais!!!!) uzrādīja ka ir ziepes (turklāt vairākas reizes), kā rezultātā saņēmu no atbraukušajiem ārstiem nicīgu kritiku, vairs šos štruntus par pilnu neņemu. Blings un nekā vairāk.

Einis

Kas ir ziepes no spiediena? Man pa dzīvi 180. Nemaz nesatraucos un nekādus sūda bling blingus nenēsāju. Tas būtu tāpat kā ticēt laika ziņām. Vienu reizi uzminēs, otrā reizē šķērsām.

Krotow

Kad būs reālas problēmas ar sirdi, likt uz desas spiediena mērītāju vairs nebūs jēgas.

Pecis

Apple nevar EKG palaist, jo saņēmis atļauju no attiecīgām iestādēm.

trel

Būsim korekti. Apple nav jautājis atļauju :D

Skeptis

Būsim korekti. Apple neinteresē tik mazs tirgus kā pat Baltijas valstis jo kopējas Apple watch nēsētāju skaits maksimums būtu miljons..

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: