Lai arī Singapūra ir visai maza valstiņa, tā tehnoloģiju izmantošanā ir krietni advancēta, ar lieliem plāniem tās integrēt svarīgās jomās. Singapūras valdība nupat nākusi klajā ar paziņojumu, ka tā būs pirmā valsts pasaulē, kas sejas atpazīšanu oficiāli izmantos kā pieeju identitātes apstiprināšanā un integrēs to savā nacionālās identitātes shēmā “SingPass“.

Norādīts, ka biometrisko datu izmantošana identitātes apstiprināšanā Singapūras iedzīvotājiem sniegs drošu un ātru piekļuvi gan valdības, gan privāto pakalpojumu sniedzējiem. Pie šādas iespējas varēs tikt jebkurš uzņēmums, kas vēlas un atbilst valdības prasībām, un tā būšot kritiski svarīga arī valsts digitālajai ekonomikai.

Reklāma

Sejas atpazīšanu identitātes apliecināšanai labu brīdi izmanto liela Singapūras banka “DBS”. Tas, pēc visa spriežot, bijis veiksmīgs solis, un tagad šī pieeja tiks izmēģināta jau visā valstī. Šādā veidā personu ne tikai identificēs, bet arī pārbaudīs tās klātesamību noteiktajā brīdī.

Par pionieriem biometrisko datu un sejas atpazīšanas tehnoloģiju izmantošanā tiek uzskatīti ASV un Ķīnas uzņēmumi. Piemēram, virkne banku lietotņu pārbaudei atbalsta Apple Face ID vai Google Face Unlock. Savukārt Ķīnas Alibaba izmanto lietotni “Smile to Pay”. Arī daudzas valdības jau lieto sejas atpazīšanas iespējas, taču maz ir tādu, kas nopietni apsvērušas ko tādu oficiāli ieviest pilsoņu identitātes pārbaudē.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
DMG

Te varētu Latvijas Pasts pamācīties. Citādāk izdomājuši te lepni rindā pieteikšanās aplikāciju. Kas nekaitētu, ja varētu aiziet, noskanēt ģīmi un dabūt paciņu? Un to visu automātiski un bez rindām.

weFF

Jācer, ka biometriskā sistēma nebūs no samsunga :/ Savādāk īpašnieki iespējams paciņas nesaņems.

ggggg

Identifikatoram ir jābūt nomaināmam ar laiku. Sejas “Atlējumu” centrālās datubāzes ir milzu kļūda.

Bob

Labi nodomi taču diemžēl var nojaust uz kurieni tas ved.Totālā kontrole un izsekošana,pa visu pasauli ar laiku ieviesisies.Negribētu dzīvot kā Ķīnā kur to jau mēģina dzīvē