Mazumtirdzniecības gigants Walmart noslēdzis sadarbību ar uzņēmumu Zipline, lai sāktu testēt produktu piegādi ar dronu palīdzību, taču šie mums ierastie droni ar četriem motoriem, bet gan vairāk atgādina planējošas lidmašīnas, kuras tiek palaistas no speciālas katapultas.

Walmart turpina savu plānus, lai nodrošinātu pēc iespējas ātrāku, ērtāku un videi draudzīgāku piegādi, līdz ar to Zipline risinājums vismaz šobrīd ļaus piegādāt tieši veselības un skaistuma produktus 80 km rādiusā. Pirmais izmēģinājums notiks uzņēmuma galvenās mītnes tuvumā, kura atrodas Ārkanzasas štatā. Kā jau minēts iepriekš, tad Zipline risinājums atšķiras no ierastajiem droniem, jo tās ir mazas, planējošas lidmašīnas, kuras tiek palaistas no katapultas. To ir iespējams vadīt ar mazu motoru.

Zipline līdz šim sevi pieteicis salīdzinoši nesen, 2016. gadā uzsākot medicīnas produktu piegādi Ruandas pilsētā Austrumāfrikā. Šobrīd sasniegtas jau 200 000 piegādes vairākās pasaules valstīs. Walmart apgalvo, ka šis risinājums ļaus veikt piegādi pat vienas stundas laikā. Sadarbība ar Walmart uzņēmumam ļaus ienākt tieši ASV tirgū, kas ir bijis viens no mērķiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Droni – lidmašīnas ir daudz efektīvāki, piegādājot kaut ko lielā attālumā. Preces “nomešanas” precizitāte gan ir nu tāda. Taču savannā vai tuksnesī tas nevienu neinteresē.