Reklāma

Ziemeļos vistālāk esošais sabiedriskā transporta operators pasūtījis “Volvo” elektriskos autobusus

Jaunākie raksti

Apple HomePod mini viedā skaļruņa apskats – ierīce, kas pagaidām buksē

Mana pirmā pieredze ar viedajiem balss asistentiem sākās 2020. gada sākumā, neilgi pēc tam, kad biju pievienojies Kursors komandai....

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #416 (06.05.2021)

6. maija radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Samsung Galaxy S8 turpmāk vairs nesaņems atjauninājumus

Samsung Galaxy S8 sērijas viedtālruņi ir vieni no pirmajiem Android modeļiem, kas varēja paļauties uz ilgiem drošības ielāpiem, bet...

Dienasgaismu ieraudzījusi Donalda Trampa “sociālo mediju platforma”

Marta beigās ziņojām, ka Donaldam Trampam varētu būt pašam sava sociālo mediju platforma, kas tiktu palaista tuvāko pāris mēnešu...

ASUS Zenfone 8 izziņošana gaidāma 12. maijā

Sagaidāms, ka jau 12. maijā ASUS izziņos Zenfone 8 sērijas viedtālruņus. Pagaidām vēl nav zināms, vai tiešām ASUS nodēvēs...

Zviedru autoražotāja “Volvo” autobusu divīzija lepojas ar to, ka tā piegādās elektriskos autobusus vistālāk ziemeļos esošajam sabiedriskā transporta operatoram. Pasūtījums nācis no Būdes (Bodø) pilsētas Norvēģijā, kas atrodas aiz polārā loka.

Pilsētā dzīvo vairāk nekā 50 tūkstoši iedzīvotāju un sabiedriskā transporta operators pasūtījis kopumā 31 “Volvo” elektrisko autobusu – septiņpadsmit 12 metrus garie “Volvo 7900” autobusi un 14 lielas ietilpības autobusi. Vienlaicīgi ar transportlīdzekļiem pasūtīta arī nepieciešamā uzlādes infrastruktūra.

Šie autobusi, kuri ekspluatācijā nonāks nākamgad, būs pirmie elektriskie autobusi, kuri tiek lietoti aiz polārā loka. Nav zināms, cik lielas baterijas ir konkrētajiem autobusiem, taču, ņemot vērā vēso klimatu visa gada garumā, domājams, ka bateriju ietilpība ir gana liela. Laikapstākļi šajā Norvēģijas pilsētā gan nav tik auksti, kā varētu iedomāties, pateicoties Atlantijas okeāna tuvumam, taču šie autobusi sniegs labu ieskatu tajā, kā elektriskie autobusi darbojas ziemeļu klimatā. Lai autobusi varētu nodrošināt regulārus pārvadājumus, plānots uzstādīt ātrās lādēšanās punktus maršrutos.

Norvēģija ir viena no pasaules pirmrindniecēm, kad runa ir par transporta elektrifikāciju. Iepriekšējos gados vairāk nekā puse jauno auto, kas iegādāti Norvēģijā, bija elektriski. Paredzēts, ka līdz 2025. gadam visi pilsētās lietotie autobusi būs elektriski.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
0937

Labi, ka pieminēta klimata īpatnība, jo arktiskais kliemats Norvēģijā būtiski atšķiras no arktiskajiem apgabaliem Kanādas vai Krievijas ziemeļos.

Arčiņš

Zviedrijas pilsēta Piteå atrodas gandrīz pie polārā loka ,bet laikapstākļi tur ir pat skarbāki kā Bodo. Viņi lieto ķīniešu BYD busus un ir ļoti apmierināti.Tā kā elektrība rullē arī ziemeļos.

Krotow

Ir dzirdēti šādi apgalvojumi. Taču netiek minēti dienā nobraucamais attālums, cik bieži busi brauc lādēties un kā tiek galā ar trūkstošajiem busiem, kamēr esošie lādējas.

Arčiņš

Un kur ir ziņas par Lucis Air? Neguļam!

Kristaps Skutelis

Kuras tieši ziņas?

Arčiņš

Šodien ir izziņotas reālākā Teslas killera Lucid Air Dream Edition specifikācijas, cenas ,nobraukums, interjers un daudz kas vēl. Šis ir ražotājs kam ir vērts pievērsties īpaši.

Arčiņš

Kaut kādas druskas bija arī pirms tam ,bet šobrīd ir pieejama pilnā informācija.

Kristaps Skutelis

Paskatīšos, varbūt tur sanāks informācija kādai ziņai. Es gan personīgi esmu diezgan skeptisks par visiem šiem elektroauto ražotājiem, kas neko vēl nav īsti uzražojuši.

Arčiņš

Skepses mazināšanai piebildīšu ,ka Kasa Grandē top rūpnīca ,galvenais cilvēks radīja Tesla S un formula E visi lieto Lucid bateriju sistēmas. Bet skepsei ir jābūt ,jo pat ļoti cerīgais Bītons šobrīd vairs neizskatās ļoti cerīgs.

Kristaps Skutelis

Tieši tā, kad tās mašīnas sāks laist masveida ražošanā un pirmie cilvēki sāks saņemt, tad būs skaidrs, ka tas ir reāls autoražotājs. Ir viena lieta uzbūvēt kaut kādus konceptus, ko vadāt pa izstādēm un ap kuriem štancēt preses relīzes, bet kas pavisam cits izveidot masveidā ražojamu auto un to arī reāli novest līdz auto, ko var saņemt pircējs.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: