Web Analytics
More
  Reklāma

  Alphabet Loon baloni palīdz zinātniekiem pētīt gravitācijas viļņus

  Jaunākie raksti

  Alphabet Loon baloni plašāk pazīstami kā risinājums, kas sniedz piekļuvi internetam tieši jaunattīstības valstīs, un dažkārt arī ir lielisks palīgs NLO meklēšanā. Tomēr šiem baloniem ir vēl kāds visai vērtīgs pielietojums, palīdzot izpētīt ko tādu kā gravitācijas viļņi.

  Stenfordas Universitātes profesores Aditi Šešadri vadītā pētnieku komanda nesen publicējusi ziņojumu par gravitācijas viļņiem. Šī ziņojuma tapšanā ļoti palīdzējuši Alphabet Loon baloni, kuri ievākuši datus par šiem viļņiem. Pētnieki izmantojuši datus, ko Loon baloni ieguvuši no 2014. līdz 2018. gadam 6811 atsevišķos 48 stundu ilgos periodos. Zīmīgi tas, ka iegūtā informācija par gravitācijas viļņiem iegūta visai nejauši, jo baloni speciāli šādus datus neievāc. Izrādās, ka Alphabet Loon nespeciāli izmēra gan gaisa spiedienu un temperatūru, gan ievāc arī citus vērtīgus datus.

  Gravitācijas viļņi var būtiski ietekmēt procesus uz Zemes. Piemēram, tie var izraisīt gaisa transportlīdzekļu turbulenci un ietekmēt vētru veidošanos. Gravitācijas viļņu labāka izpēte varētu būtiski uzlabot laikapstākļu prognozēšanas modeļu izveidi, kas ir būtiski laikā, kad klimats tik strauji mainās.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Asmodejs
  06.09.2020 17:05

  “Bērni mācieties fiziku” – gravitational wave nav tas pats kas gravity wave.

  Reklāma