Bieži pārbaudīt cukura līmeni asinīs un pēc vajadzības ievadīt insulīnu visas dienas garumā nav viegli, it īpaši, ja diabēta slimnieks ir mazs bērns, kurš to vēl nevar izdarīt pats. Taču tagad šo procesu iespējams krietni atvieglot. ASV pārtikas un zāļu pārvalde (The Food and Drug Administration – FDA) apstiprinājusi lietošanai kompānijas “Medtronic” MiniMed 770G automatizēto insulīna sistēmu, kas ir pirmais šāda veida risinājums, kas domāts tieši mazajiem pacientiem.

Medtronic radītā automatizētā insulīna sistēma domāta lietošanai bērniem vecumā no 2 līdz 6 gadiem ar 1. tipa cukura diabētu. Tas ir pirmais šāda veida produkts, ko var lietot pacienti šajā vecuma diapazonā.

Sistēmas darbība ir sekojoša – sensors, kas piestiprināts pie pacienta ķermeņa, ik pēc piecām minūtēm var izmērīt glikozes līmeni. Sistēmai līdzi nāk arī infūzijas plāksteris, kas savienots ar sūkni un katetru, lai ievadītu insulīnu. Ierīce automātiski ievadīs nepieciešamo insulīna devu, tādējādi regulējot pacienta cukura līmeni bez jebkādas aprūpes darbinieka iesaistes.

MiniMed 770G ir papildinātā versija MiniMed 670G – automatizētajai insulīna sistēmai, ko FDA apstiprināja lietošanai 2016. gadā. Tai ir vairāki uzlabojumi, ieskaitot savienojamību ar Bluetooth. Turklāt, ja MiniMed 670G varēja izmantot tikai 7 un vairāk gadus veci bērni, 770G versija domāta arī krietni jaunākiem slimniekiem.

Ierīces funkcijas arī iztestētas, sistēmu trīs mēnešus regulāri lietojot 46 bērniem ar 1. tipa cukura diabētu. Bērni valkāja ierīci gan mājās, gan ārpus tām, un pētījums atklāja, ka sistēma ir droša lietošanai. Darbs gan ar to vēl nav galā, jo vēl jāveic pēc-tirgus pētījums, novērtējot Medtronic MiniMed 770G veiktspēju reālajā vidē.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Nebaidzamā cīņa ar sekām…

Krotow

Likvidēt našķus un saldinātās suslas, protams nevar. Tā vietā jābūvē automatizētie spīdzināmie aparāti.

digitalk

sveiki, dīvāna interneta eksperti medicīnā. 1. tipa diabēts ir iedzimta autoimūna vai vīrusu izraisīta saslimšana, kurai nav sakara ar dažādu cukuru patērēšanu. ejiet pašizglītoties.

KKTK

Kā pats raksti, arī 1. tipa diabēts ir sekas. Kāpēc nevar fokusēt pūles uz tā izpēti? Ak pareizi, kaut ko notirgot vienmēr var vairāk, kad “cīnās” ar sekām. To investori labi zina.

Juris

un Tu domā, ka tie, kuriem jau gadiem ir diabēts, nav pelnījuši nekādus ērtākus insulīna ievadīšanas veidus?

Last edited 15 days ago by Juris
KKTK

Ir, protams, pelnījuši :| Taču diez vai tu savam 3 gadus vecajam bērnam tik svarīgu darbu uzticēsi Bluetooth savienojumam…