Netflix nācis klajā ar paziņojumu, ka daļu no sava satura piedāvā noskatīties par brīvu, bez abonementa nepieciešamības. “Stranger Things”, “Birdbox”, “Murder Mystery”, “Elite”, “Bird Box”, “When They See Us”, “The Two Popes”, “Our Planet”, “Grace and Frankie” – tā ir tikai daļa no filmām un seriāliem, kas pieejami bez maksas. Diezgan likumsakarīgi, ka šāds piedāvājums nenāk aiz tīras labsirdības, turklāt ne visi šo iespēju varēs arī izmantot.

Savā paziņojumā Netflix norādījis, ka meklē un vēlas izmēģināt dažādas mārketinga aktivitātes, lai piesaistītu jaunus klientus un sniegtu tiem lielisku pakalpojuma lietošanas pieredzi. Lai arī bezmaksas satura piedāvājums šķiet lielisks un izdevīgs, ir vairāki BET.

Pirmkārt, vienīgi filmas būs iespējams no sākuma līdz beigām noskatīties par brīvu. Kas attiecas uz seriāliem – tiem tikai pirmās epizodes būs bez maksas, turklāt pirms katras no tām paredzēta 30 sekunžu gara reklāma, ko toties gan varēs izlaist. Otrkārt, konkrēto bezmaksas saturu varēs baudīt tikai datorā vai kādā Android ierīcē – iPhone un iPad pārlūkprogrammas netiek atbalstītas. Tas nozīmē, ka šajā visā apieti tiek gan daļa Apple lietotāju, gan arī visi tie, kuriem filmu baudīšanas pieredze nav iedomājama bez lielajiem ekrāniem.

Visā visumā tā nav pirmā reize, kad Netflix šādi cer piesaistīt jaunus klientus. Tomēr kas cits atliek, kad konkurenti elpo pakausī un skatītāju skaits nebūt nav tāds kā cerēts. Pagājušajā gadā Netflix pameta liela daļa abonentu ASV, savukārt globāli to izvēlējušies 2.7 miljoni jaunu klientu, kas ir aptuveni puse no prognozētā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
jankkelis

Uz Apple iPad darbojas arī. Varbūt vēl nav ierobežots?

Juris

Netiek atbalstītas iPhone un iPad pārlūkprogrammas – ar šo domāts Safari? Uzinstalējot citu alternatīvu, visam tad būtu jāstrādā…

Last edited 23 days ago by Juris
digitalk

tad jau jālabo virsraksts, jo visticamāk arī no kompja ar Safari neko nevar skatīties.

Juris

Jā, un tādā gadījumā arī apgalvojums “izņemot iPhone lietotāji” īsti neatbilst patiesībai.
edit: palasīju citus avotus un netflix support page, tur rakstīts iOS browsers (daudzskaitlī), kas varētu nozīmēt, ka uz iOS nestrādās no neviena pārlūka.

Last edited 22 days ago by Juris
Jurčiks

Vai Apple pievienosiem klubiņā kurā jau ir Atari, Comodore, Compaq, Nokia.

Kristaps K.

Sanāk, ka tie, kam nav nedz Android, nedz iPhone, vispār nav nekādi cilvēki?

digitalk

“tie, kam nav”, t.i., bez viedlāpstas tu neesi cilvēks.

Juris

Datorā taču varēs skatīties. Vai arī Tu domā, ja Tu dzīvo alā, tad viņiem jānodrošina Tev kāds saturs, ko attēlot akmenī?