web analytics

Kompānija Japānā paziņojusi par veiksmīgu lidojošā auto izmēģinājumu (video)

Jaunākie raksti

Samsung Galaxy Buds Pro bezvadu austiņu apskats

Gads tikko tikai sācies, bet Samsung bijis jau gana ražens savā jaunizlaisto ierīču apjomā. Jau jūsmoju par Samsung Galaxy...

Nvidia iepriekšējā ceturksnī ieņēmusi 5 miljardus dolāru, neskatoties uz piegādes problēmām

Vēl viens no lielajiem tehnoloģiju gigantiem Nvidia ir paziņojis par saviem 2020. gada ceturtā ceturkšņa finanšu datiem. Par pārsteigumiem...

Pavasarī no Lenovo gaidāms jauns Legion spēļu viedtālrunis

Lenovo jau pēc neilga laika grasās papildināt spēlēm paredzēto viedtālruņu ražotāju mazo pulciņu ar vēl vienu Legion zīmola viedtālruni....

“Volkswagen ID.Buzz” konceptauto nākotnē kļūs par pirmo koncerna pilnībā autonomi braucošo auto

"Volkswagen ID.Buzz" koncepts pirmoreiz tika demonstrēts vēl 2017. gadā, bet nu autoražotājs paziņojis, ka elektriskais pasažieru busiņš ražošanā nonāks...

200 000 budistu pulcējas “Zoom”, lai virtuāli sekotu līdzi savu nozīmīgāko svētku norisei

Pandēmijas dēļ šobrīd stingri jāierobežo visi publiskie pasākumi, izņēmums nav arī budistu vieni no nozīmīgākajiem svētkiem Makha Bucha diena,...

Japānā bāzētais uzņēmums Sky Drive Inc. vēl vasaras izskaņā, 25. augustā, priecēja ar zīmīgu panākumu lidojošo auto sfērā. Kompānija veica lidojošās automašīnas “SD-03” prezentāciju Japānas vienā no lielākajām spēkratu izmēģinājuma vietām “Toyota Test Field”.

Šis, acīmredzot, bijis ļoti zīmīgs notikums ne tikai pašai SkyDrive kompānijai, bet arī visai Japānai. Tā bija pirmā publiskā lidojošās automašīnas demonstrācija Japānas vēsturē. Tās laikā pilots rādīja lidojošā auto spējas, paceļoties no zemes un kādas četras minūtes riņķojot gaisā. Būtiski, ka “SD-03” ir pasaulē mazākais elektriskais vertikālās pacelšanās un nolaišanās transportlīdzeklis, un tas aizņem apmēram divu automašīnu vietu. Tam ir astoņi motori, kas sniedz drošību, tā teikt, “ārkārtas situācijās”.

SkyDrive izpilddirektors Tomohiro Fukavava neslēpa prieku par to, ka divu gadu laikā kopš kompānija dibināta, izdevies sasniegt ko tādu kā debesīs pacelt automašīnu, kas Japānā notika pirmo reizi. Viņš uzsvēra, ka SkyDrive vēlas panākt to, lai lidojošas automašīnas ir pieejams un ērts transportlīdzeklis, sniedzot tā pasažieriem drošu un patīkamu mobilitāti.

Uzņēmums nākotnē cer padarīt lidojošo automašīnu par ikdienas dzīves sastāvdaļu, nevis tikai preci. Pašreiz gan kompānija plāno veikt vairāk testa lidojumu ar dažādiem nosacījumiem, lai pārliecinātos, ka transportlīdzekļa drošība un tehnoloģija atbilst nozares standartiem. Šī lidojuma panākumi nozīmē, ka, visticamāk, līdz gada beigām “SD-03” tiks testēta ārpus Toyota testa lauka. Tāpat SkyDrive norāda, ka turpinās attīstīt tehnoloģijas, lai 2023. gadā varētu izlaist savas pirmās lidojošās automašīnas. Tiesa gan, tas, kāda varētu būt šāda spēkrata aptuvenā cena, vēl netiek atklāts.

AvotsCNN

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
DMG

no gaisa krītošu autmašīnu nākotne jau tuvu

pajolis

te nekas neizskatas tuvu, ja viņiem šitik ilgi ir jacinas, lai to aparatu paceltu tik knapi no zemes un ar milzīgu raustīšanos veiktu manervus, tad es domaju, ka kaut ko vinji dara nepareizi

AgnisR

Helikoptera izmēra samazināšana nepadara to par automašīnu un autovadītāju ar B kategoriju nepadara par sertificētu pilotu.

Mārtiņš

Reāli nesaprotu šo vēlmi pēc lidojošām automašīnām. Nu kur vēl briesmīgāka nākotne tā būtu, ja debesis būtu pilnas ar lidojošiem bleķa gabaliem? Un tie varētu nokrist kādam uz galvas? Viņi tiešām cer, ka nākotnē visi privāto auto lietotāji lidos? Kāda ir tā skaistās, progresējošās nākotnes vīzija?

Reinis Rozitis

Nu visiem privāto auto lietotājiem nav jālido, bet ņemot vērā, ka cilvēki ir iemanījušies būvēt kilometru augstas mājas (lasi Burj Khalifa) un no tā izrietošā apdzīvotība pilsētās uz kvadrātmetru, tad arī vairāku līmeņu satiksme neliekas nekas nereāls vairs..
Ja trūkst vīzija var paskatīties kaut vai 5-to elementu https://www.youtube.com/watch?v=q4V6T0kDB2Y :)

p.s. konkrētais “keiss” gan protams tālu no visa, jo, manuprāt, mūsu pašu tautieši pat karājās pie industriālā drona, ko par “auto” nenosauksi ..

Krotow

Multikopters nav automašīna. Pie kam aprakstītajam verķim pat riteņu nav. Un lai pamēģina ar šo noparkoties lielveikala stāvvietā, neapskādējot tuvumā esošos auto un tos, kuri nav passpējuši aizmukt tālāk.

Guntis

Tie,kas staigās valkās ne tikai sejas maskas,bet arī ķiveres…drošībai

Krotow

Pret citu ķermeņa daļu amputāciju kaska nelīdzēs.

Aivars Lauzis

Video švaks, neizskatās pēc gatava produkta, drīzāk ar šo video varētu caur crowdfunding izvilkt piķi no vientiešiem.

Bet mediķiem, poličiem tādi noderētu… ja viņi varētu lidot ātrāk / tālāk nekā video demonstrācijā…..

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: