Telefonu ražotājs ZTE paziņojis, ka būs pirmais pasaulē, kurš tirgū piedāvās telefonu, kuram kameru būs iebūvēta zem displeja, atrisinot problēmu ar dažādiem ekrāna izgriezumiem to vajadzībām.

Iepriekš tika baumots, ka pirmie šo tehnoloģiju līdz patērētājiem nogādās Oppo vai Huawei, taču ZTE ir apsteidzis viņus, paziņojot, ka ierīce ar nosaukumu A20 5G varētu būt tas telefons, kuram visu ekrānu klās pilnvērtīgs attēls bez izgriezumiem. Tiesa šīs pagaidām ir baumas, jo nav minēts kāds konkrēts izlaišanas datums, taču tie ir nozīmīgi jaunumi, kamēr tiek gaidīti pirmie pionieri šādam risinājumam.

Īpašās tehnoloģijas piegādātāji visdrīzāk ir uzņēmums Visionox, un darbības princips varētu būt kāda īpaša impulsa padošana brīdī, kad nepieciešams izmantot kameru, tādējādi atsedzot noteikto slāni, bet pēc tam atkal to “aptumšojot” un integrējot kopējā attēlā. Tas ļaus mūsdienu flagmaņiem sasniegt ekrānu, kurš pilnībā sniedzas no malas līdz malai (angliski edge-to-edge), ko jau dažos modeļos esam piemirsuši.

Kādus līdzīgus aizmetņus piedāvājā telefonu ražotājs OnePlus izstādē CES 2020 ar modeli Concept One, nodemostrējot kā aptumšojas stikls, kurš sedz tieši aizmugurējās kameras, un varētu līdzīgi darboties arī priekšējā displejā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jurčiks

Un kā es tādu kameru aizlīmēšu ar izolācijas lenti??