More
  Reklāma

  “5G Techritory” forumā vērtēs pirmā gada pieredzi 5G paaudzes tehnoloģiju ieviešanā

  Jaunākie raksti

  No 2020. gada 11. līdz 12. novembrim Rīgā jau trešo reizi notiks viens no nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – Baltijas jūras reģiona ekosistēmas forums “5G Techritory”, pulcējot vadošus jomas ekspertus no visas pasaules. Šī gada foruma nosaukums “Gads pēc 5G ieviešanas: pirmā pieredze un mācība nākotnei”. Pielāgojoties situācijai pasaulē, pirmo reizi pasākums notiks virtuāli, konferences saturu straumējot no centrālās norises vietas “Vefresh” inovāciju kvartālā Rīgā.

  Foruma diskusijās meklēs atbildes, kā samazināt 5G ieviešanas izmaksas un uzņēmumiem sākt ar to pelnīt, kā vairot 5G sniegto pienesumu sabiedrībai un pārvarēt sabiedrībā valdošo tehnofobiju, kāpēc 5G nav veicinājis tik strauju nozares attīstību, kā iepriekš tika prognozēts u.c.

  Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: ” Pirms gada, valdībai aktīvi līdzdarbojoties, Latvija bija viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas atklāja piektās paaudzes komunikācijas tīklu, nodrošinot Latvijas uzņēmējiem un pētniekiem vēl nebijušas iespējas. Esam ielēkuši strauji braucošajā 5G vilcienā, un redzam, ka šis lēmums bija pareizs – šobrīd jebkurā jomā nepieciešami jauni digitāli risinājumi. Mums ir jāsaglabā uzņemtais kurss, lai arī turpmāk esam vieni no pirmajiem, kas pilnvērtīgi izmanto jaunās tehnoloģijas inovatīvu produktu un pakalpojumu attīstīšanā. Esam apņēmības pilni turpināt darbu un būt vieni no  pasaules līderiem šajā jomā.”

  Konference tiks pārraidīta īpaši izveidotā platformā vairākos kanālos, katrā no tiem piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem.

  “5G Techritory” direktors Neils Kalniņš: “Ņemot vērā neskaidro situāciju pasaulē saistībā ar COVID-19, esam pieņēmuši izaicinājumu noorganizēt augsta līmeņa pasākumu virtuālā formātā, nodrošinot dalībniekiem klātbūtnes sajūtu un iespēju iesaistīties foruma norisē. Ar vadošiem 5G jomas ekspertiem no visas pasaules, vērtēsim jau sasniegto un iezīmēsim 5G ceļa karti nākamajam periodam. Piektās paaudzes tehnoloģiju ieviešana ir kolektīvs darbs, tāpēc sadarbībai starp valdībām, mobilo sakaru kompānijām, nozares organizācijām ir kritiska nozīme. Forums ir vieta, kur satikties publiskajam un privātajam sektoram, zināšanām un pieredzei, lai stiprinātu sadarbību un virzību uz kopīgu mērķi.”

  Pasākums būs bezmaksas un notiks angļu valodā. Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija www.5GTechritory.com

  Forums pulcēs 5G politikas veidotājus, nozares organizāciju, korporāciju un biznesa līderus no visas pasaules. Konferencē uzstāsies “Nokia”, “Qualcomm”, “AT&T”, “DOCOMO” pārstāvji, Starptautiskās telekomunikāciju savienības (ITU), Globālās mobilo sakaru piegādātāju asociācijas (GSA), 5G infrastruktūras asociācijas (5G-IA) eksperti, kā arī Eiropas Komisijas un Ziemeļvalstu Ministru padomes vadošās amatpersonas.

  2 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  digitalk
  14.08.2020 14:53

  vai ugunsdzēsējus arī piesaistīs, ņemot vērā UK pieredzi?

  Jurčiks
  18.08.2020 10:20

  Vai dravnieki ar piedalīsies un atskaitīsies cik daudz bišu saimes izmirušas un par cik smazinājies iegūtas medus?

  Reklāma