web analytics

Boeing 747 lidmašīna atjauninājumus joprojām saņem ar disketēm

Jaunākie raksti

Izziņoti Kursors.lv lasītāju iecienītākie tehnoloģiju ražotāji (2020)

Uh, 2020. gads bija ļoti interesants! Pavasarī viss apstājās, bet atsevišķas nozares jau dažu turpmāko mēnešu laikā bija ne...

“Alphabet” pieliek punktu ambiciozajam interneta balonu projektam “Loon”

"Google māteskompānija "Alphabet" paziņojusi, ka pēc deviņu gadu darbības nolemj likvidēt projektu "Loon". Tas savu atpazīstamību ieguvis, pateicoties milzīgiem,...

Mobilā lietotne “Bodyguard” lietotāju pasargās no naida runas sociālajos tīklos

Uz sevi tēmēti naidīgi komentāri vai kāds cits līdzīgs saturs nav tā patīkamākā lieta, ko lasīt sociālajos tīklos. Taču...

“Volkswagen” vadītājs izziņo “Trinity” projektu, kas revolucionizēs kompāniju

"Volkswagen" vadītājs Herberts Dīzs paziņojis, ka autoražotājs strādās pie projekta "Trinity", kura gala rezultāts būs jauns "Volkswagen" elektroauto piedāvājuma...

Aicina interesentus uz “Ceļvedis tava viedā biznesa izveidei” bezmaksas meistarklasēm tiešsaistē

Attīstot Latvijas dziļo tehnoloģiju jeb “deep tech” jomu, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), zinātnes komercializācijas platforma “Commercialization Reactor”...Drošības inženieriem pandēmijas laiks sniedzis lielisku iespēju izpētīt lidmašīnas Boeing 747-400 iekšieni un sistēmas, kamēr nenotiek aktīva lidošana, kas sniedzis ieskatu tajā, ka dažādu navigācijas datu atjaunošanai tiek izmantotas vecās labās disketes.

Lielā Boeing lidmašīna sevi pieteica jau 1988. gadā, un šobrīd gaisā jau ir vairāk nekā 30 gadus, tāpēc vēl jo interesantāk ir ieskatīties šāda nosacīti vēsturiska objekta elektronikas un vadības uzbūvē. Šī informācija, kura sevī iekļauj datus par skrejceļiem, lidostām, lidošanas ceļiem u.c., paliek arvien ietilpīgāka un ietilpīgāka.

Speciālo atjaunošanu nepieciešams veikt katras 28 dienas, kad atbildīgais cilvēks apmeklē lidmašīnu un dodas uz speciālo nolasītāju, lai atjaunotu informāciju pilotiem. Šobrīd diskešu skaits sasniedz astoņus gabalus, protams, šī jau ir novecojusi tehnoloģija, tomēr lidmašīnu aprīkojumu tā vienkārši pēc vajadzības nemaina.

Īpaši pēdējā laikā drošības inženieri pauduši interesi par lidmašīnu programmatūru un vadību, jo gaisa kuģi paliek arvien modernāki, saņemot bezvadu atjauninājumus, kā arī kā lidmašīnas tiek aizsargātas pret nelabvēļu uzbrukumiem, jo līdz šim tas varbūt nav bijis tik aktuāls temats.

Viens no interesantajiem piemēriem ir pasažiera pieslēgšanās pilotu datoram, uz kura viņš pamanījies uzrakstīt kādu tekstu, atrodoties iekšā lidaparātā. Tāpat gan jau būsiet dzirdējuši, ka jaunajām 737 Max lidmašīnām tika aizliegts lidot programmatūras nepilnību dēļ, kuras it kā esot novērstas.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
m&m

Tā nu gan nav taisnība, twitter čalis kas veic atjauninājumus rādija ka izmanto USB floppy disku un emulatoru.

1012

Nav jau nekā šausmīga tajā, ka kritiska aparatūra neatrodas atvērtā internetā. Cik reizes tās kartes jāatjauno, ne jau reizi dienā. Un visam pārējam ir domāts dispečeru dienests, nav jau tā ka lidmašīnas lido pēc guglkartēm kas tiek atjaunotas lidojuma laikā.

Andrejs

Šīs kartes un punkti ir priekš FMC un tās jāatjauno katras 28 dienas. Protams, ka arī jaunākām lidmašīnām to procedūru gaisā neviens neveic, turklāt b747 tiek laists pensijā.

Krotow

Neizskatās ka šim datoram varētu pieslēgties no ārpuses.

Astro

Neviens nepieslēdzās.
Rakstā teikts, ka pasažieri pieslēdza pie datora. Iespējams ar piekaramo atslēgu vai roku dzelžiem. Tad nu šis aiz neko darīt uz datora uzrakstīja tekstu. Ar kādu flomīti vai vaska krītiņiem, jo, acīmredzot, viena roka bija brīva. ;-)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: