Dažādojot lietotāju iespējas, Google nākusi klajā ar virkni jaunām funkcijām, un dažas no tām šķiet patiesi interesantas. Līdzīgi vakara naglai Google atrādījusi vienu funkciju, kas pārspēja visas citas – globāla mēroga zemestrīču atklāšanas sistēma un jauna zemestrīču brīdināšanas funkcija, kas Android tālruni būtībā pārvērtīs par seismometru, izveidojot pasaulē lielāko zemestrīču atklāšanas tīklu.

Google apgalvo, ka viedtālruņu akselerometri esot pietiekoši jūtīgi, lai izmērītu tā sauktos P viļņus – pirmos zemestrīces jeb seismiskos viļņus. Ikreiz, kad ierīce norādīs uz aizdomām par zemestrīci, tā iegūto informāciju nosūtīs uz centrālo serveri, kur pēc tam noteiks, vai fiksētie mērījumi patiešām bijuši saistīti ar zemestrīci. Pagaidām šos datus Google izmantos tikai informācijas parādīšanai, ja kāds meklēs vārdu “zemestrīce” vai līdzīgu atslēgvārdu. Tomēr laika gaitā plānots arī aktivizēt funkciju, kas ļaus viedtālrunim brīdināt lietotājus par iespējamu zemestrīci.

Avots: Google

Vienlaikus Kalifornijā tehnoloģiju gigants jau veicis ievērojamu izrāvienu zemestrīču fiksēšanas jomā. Sadarbībā ar ASV ģeoloģijas dienestu un Kalifornijas gubernatora ārkārtas situāciju biroju Google izmanto ShakeAlert tīklu, kas iegūst datus no visiem štatā esošajiem 700 seismometriem, lai sniegtu trauksmes signālus par zemestrīci.

Pašreiz izskatās, ka zemestrīču noteikšanas funkcija ir aktīva tikai Android lietotājiem ASV.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1016

Braucot pa bruģi vai lāpītu ceļu, nerādīs seismisko brīdinājumu?

Raķete

Latvijā nē.

Krotow

Nu nu. Rīgā, pa dažām ielām braucot, uzrādīs 4 ballu zemestrīci.

Astro

Nu takš raksta, ka datus sūtīs uz serveri. Tad analizēs.
Ja pusrīga vienlaikus brauks pa to bruģi, moš arī uzrādīs to trīci.

digitalk

braucot pa bruģi vai kratoties klubešņikā svārstības ir pilnīgi savādākas. zemestrīcei raksturīga horizontāla kustība.