Reklāma

WSJ: Simtiem lietotnēs ir paslēpta izsekošanas programmatūra, ko izmanto ASV valdība

Jaunākie raksti

AOC Q27V4EA monitora apskats – beidzot kaut kas darbam un atpūtai budžeta klasē

Lai nebūtu tā, ka te apskatām tikai pašus trakākos un dārgākos gadžetus, speciāli palūdzu mums atsūtītu kaut ko jēdzīgu...

Corning jaunais Gorilla Glass sargās viedtālruņu kameru objektīvus

Corning izziņojis jauna tipa aizsargstiklus, kas paredzēti tieši viedtālruņu kameru sargāšanai no skrāpējumiem. Vienlaikus jaunie Gorilla Glass with DX...

Sākot no 2022. gada visi iPhone modeļi būs aprīkoti ar 5G savienojumu

Apple, kā ierasts, bija principā kā pēdējais lielais viedtālruņu ražotājs, kas savās ierīcēs sāka piedāvāt 5G savienojumu. Kā ziņo...

Plastiskās mikroshēmas varētu ļaut internetam pieslēgt jebkuru produktu

Mūsdienās mēs visu laiku ikdienā dzirdam terminu mikroshēmas, kas ir iebūvētas dažādās lielākās un mazākās elektronikas ierīcēs, taču tagad...

ASUS izziņojis bezvadu režģtīkla sistēmu Zen WiFi XD 6 / W

ASUS izziņojis bezvadu režģtīkla sistēmu Zen WiFi XD 6 / W, kas sastāv no diviem Wi-Fi 6 maršrutētājiem. ASUS...

Saskaņā ar jaunāko The Wall Street Journal ziņojumu – ASV uzņēmums “Anomaly Six LLC”, kas saistīts ar ASV aizsardzības un izlūkdienestu, ir ievietojis savu programmatūru daudzās mobilajās lietotnēs, ļaujot tai izsekot simtiem miljonu mobilo tālruņu visā pasaulē. Šo faktu The Wall Street Journal pierāda gan ar intervijām, gan pārskatītajiem dokumentiem.

Norādīts, ka Anomaly Six LLC, acīmredzot, lepojas ar to, ka tas, izmantojot īpašu programmatūru un ievietojot to vairāk nekā 500 mobilajās lietojumprogrammās, spēja iegūt datus par miljoniem cilvēku atrašanās vietu. Jāsaka, ka šī darbiņa veikšanā uzņēmumam palīdzējuši partneri, kas ar savām attiecīgajām metodēm ieguvuši vajadzīgos lietotāju datus.

Ziņojumā teikts, ka Anomaly Six LLC ir federāls darbuzņēmējs, kas sniedz globālās atrašanās vietas datus ASV valdības filiālēm un privātā sektora klientiem. Turklāt, daudzas ASV valdības aģentūras ir uzskatījušas šo shēmu par likumīgu. To apliecina arī tas, ka Anomaly Six LLC tiesības un pienākumi plaši aprakstīti militārajām personām paredzētajos dokumentos. Tikmēr intervijās ar vairākiem nozares darbiniekiem noskaidrojies, ka ASV nav pietiekami daudz noteikumu par atrašanās vietas datu pirkšanu un pārdošanu.

Tiek ziņots, ka dati, kas iegūti no lietotnēm, tiek anonimizēti ar burtu- ciparu identifikatoriem, kas nav saistīti ar lietotāju vārdiem, tomēr laika gaitā anonīmus datus šā vai tā iespējams ļoti viegli sasaistīt ar konkrētu personu. Kaut vai, piemēram, ja ikdienā jāmēro jau ar rutīnu apvītais ceļš no mājām uz darbu un otrādi.

Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Godīgie Amerikāņi.

Kā šāda situācija varēja izveidoties ? (c)

Viss kā parasti ar lielajām valstīm. Soda tos, kas dara to pašu, ko viņi. Amerikāņi soda par spiegošanu, lai arī dara to pašu. Krievi nosoda militāros konfliktus un spēka pielietojumu pret tautu, kad paši dara to pašu. Pieņemu, ka lietotnes ir pieejamas visiem. Tātad ASV noteikti izspiego arī ārpus savas valsts. Diez kad Eiropa par to uzliks viņiem kādu sodu?

Kaut kā divkosīgi sanāk, ķīnieši ar savu Huawei un krievi ar Kaspersky, nevar, bet amerikāņi var un vēl kādā mērogā! :D

Visas tās lielvaras viena par otru labākas! :) Katrā ziņā sliktajiem puišiem der atcerēties, ka vadāmā raķete vienmēr atradīs viņu viedtelefonu!

lai arī pats Kasperskis ir uz tu ar FSB (ja atceramies viņa dēla nolaupīšanu), tomēr neticu, ka kompānijas radītie produkti mērķtiecīgi nodarbojas ar spiegošanu. publiski izliktie “negadījumu” analīzes dati liecina par pretējo — ASV pati sevi fakapoja un pēc tam izveidoja apmelošanas kampaņu.

“Quod licet Iovi, non licet bovi” Vienīgais es nesaprotu šo “izmantojot īpašu programmatūru un ievietojot to vairāk nekā 500 mobilajās lietojumprogrammās” jebšu pareizāk liekas gaužām jocīgi.. (un tā kā WSJ ir aiz paywala slinkums tālāk meklēt) Ko nozīmē “ievietoja”? Paši izstrādāja 500 lietotnes ar konkrēto kodu? “Injectēja” tracking kodu citu izstrādātāju kompilētā kodā? Kā tas notika? Vienojās ar visiem developeriem jebšu kas ir tie “partneri”? Vai pēcāk jau caur Google vai Apple kas veic programmatūras verifikāciju (un tad vienkāršāk nav to visu uzzināt jau OS vai hardwares līmenī (uzspiest uz Qualcomm)? Proti, dekompilēt (mobilās) lietotnes kodu ir viens (ar domu… Read more »

izlasi oriģinālu, no kura tulkots, paliks neeedaudz skaidrāk. esot izmantots viņu SDK un citi bezmaksas appu rakstītāji par peso pārdevuši lokācijas datus. tiesa, šis žurnālistu garadarbs nāk no WSJ, kas būdams demokrāta īpašumā, šobrīd gatavs aplikt Trampu un federālo valdību par paldies — ticamības kredīts svārstās ap nulli.

Ja vēlēšanās uzvarētu tā otra, nevis Tramps, vai tad WSJ publicētu šo rakstu, jeb turētu muti?

Reklāma
Reklāma
Reklāma