Tokijā bāzētā dizaina un inovāciju kompānija “Vanguard Industries” pagājušajā nedēļā nāca klajā ar jaunāko veikumu – mākslīgā intelekta darbinātu, visai mīlīga paskata mājdzīvnieku – robotu Moflinu. Pēc izskata tas atgādina kāmi, jūrascūciņu vai tamlīdzīgu dzīvnieku, tikmēr funkciju ziņā varētu būt pielīdzināms kompānijas “Sony” robotsunim Aibo. Tomēr šis dzīvnieciņš mākslīgo intelektu neizmanto vis mājas sargāšanai un saimnieka sagaidīšanai, bet gan prasmēm, kas ļauj atdarināt īstus mājdzīvniekus un pat potenciāli kalpot kā terapeitisks līdzeklis cīņā pret stresu un sliktu garastāvokli.

Vanguard Industries norāda, ka radījis Emotional AI tehnoloģiju, kas ļauj Moflinam laika gaitā reaģēt un pilnveidoties, balstoties uz kontaktu ar cilvēkiem. Interesanti, ka gluži kā īsti mājdzīvnieki, arī Moflini var būt unikāli savā uzvedībā – viņi iemācās reaģēt atšķirīgi, balstoties uz savu saimnieku darbībām.

Moflina pūkainā apvalka iekšpusē atrodams pavisam vienkāršs korpuss ar galveno savienojumu, kas ļauj tam saliekt un pagriezt galvu. Šis robots aprīkots ar virkni dažādu sensoru, piemēram, mikrofonu, akselerometru, žiroskopu un citiem, kā arī rīku, kas rada bezgalīgu skaitu skaņu, ļaujot Moflinam labāk komunicēt un izrādīt savas sajūtas. Šim mājdzīvniekam ir arī īpašas pabarošanas jeb uzlādes iespējas, kas izskatās kā neliela gultiņa ar bezvadu uzlādes funkcijām.

Avots: Vanguard Industries

Moflinu var savienot ar citām ierīcēm, izmantojot Bluetooth, un to iespējams kontrolēt ar speciālas lietotnes palīdzību, kas saderīga gan ar Android, gan iOS ierīcēm. Vanguard Industries pārstāvji informējuši, ka nākotnē cer uzlabot Moflinu, aprīkojot to ar jaunu programmatūru, kas paildzinās robo-dzīvnieka kalpošanas laiku un uzlabos tā funkcijas kopumā.

Pašreiz šis jaukais mīlulis vēl nav iegādājams un tirgū varētu parādīties vien 2021. gada martā. Tā aptuvenā cena būs 360 ASV dolāri jeb 305 eiro, kas, kā norādīts, esot salīdzinoši visai dārgs prieks.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

tiešām nerada stresu. nocirtuši nabadziņam kājiņas, un tas nevar aizbrist sazin kur, kā parasts kāmis. kur noliki, tur arī atradīsi ;)

Oskars

Seit nebus par temu mans komentars, bet gan par reklamu, kas ir kursors lapa. Es saprotu, ka loti kursors.lv ir padevies Asus verdziibaa. Bet tomer, vai nu reklama ir pilniba Latviski, vai Angliski. Bet ne abas valodas vienlaicigi. No kompanijas puses, nepieklajiga attieksme pret tas valsts pateretajiem, kura tiek piedavats.

Kristaps Skutelis

Par kuru tieši reklāmu ir runa?

Oskars

Ja komentara no tel., varetu ievietot bildi, tad varetu paradit.
Reklama ir Asus Vivobook S14/S15
Visas acis uz mani.
Ar pogu: “BUY NOW”

Kristaps Skutelis

Paldies, sapratu. Jā, tas baneris man arī nepatīk un cenšos ar klientiem cīnīties par to, lai baneru teksti tomēr ir latviski. Parasti sanāk. Katrā ziņā svarīgi, lai zini, ka mēs par tādām lietām domājam un rūpējamies, lai saturs ir latvisks arī baneros, ko varam tiešā veidā ietekmēt.

Jurčiks

Gaidu kad šis čalis Mofliniem vadus pakaļā ielodēs un uztaisīs mūzikas instrumentu..
https://www.youtube.com/watch?v=GYLBjScgb7o