Elektronikas ražotājs Toshiba oficiāli izgājis no portatīvo un personālo datoru tirgus, vairs neražojot un nepārdodot tos zem sava vārda.

Jau 2018. gadā 80% savu daļu Toshiba pārdeva kompānijai Sharp ar iespēju laika gaitā iegādāties atlikušo daļu, kura tīri veiksmīgi sākusi apgūt Japānas tirgu ar Dynabook vārdu. Tā pēc diviem gadiem, 6. augustā oficiāli notikusi arī šo daļu pārdošana Sharp, kas pilnībā pārņēmis Toshiba datoru nodaļu.

Reklāma

Toshiba savu pirmo portatīvo datoru prezentēja 1985. gadā, un bija vieni no pirmajiem, kuri aizsāka mūsdienās saprotamu dizainu ar aizveramu ekrānu, līdz ar to viņus var dēvēt par pionieriem. Tiesa iešana līdzi laikam gan nav bijusi stiprā puse, jo, kamēr daudzi konkurenti nepārtraukti investēja attīstībā, Toshiba palika uz vietas un principā stagnēja, kas nozīmēja loģisku pieprasījuma kritumu un iziešanu no tirgus vai biznesa pārdošanu.

Šobrīd Toshiba koncentrējas dažādu enerģijas risinājumu radīšanā, cieto disku un pusvadītāju ražošanā, kā arī tīkla risinājumos.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars

Nu bet logiski, jo Toshiba nu neizcelas ar kvalitati un vairums izvelejas alternativu. Es gaidu kad piemekles Fujitsu kompaniju shads pats liktenis.

Skābene

Ir bijuši gan Fujitsu-Siemens, gan toshiba, lai nu ko, bet ar kvalitāti viss ir bijis ok, ko nevar teikt par HP.