Baumas norāda, ka jau 9. septembrī Nvidia grasās visu pasauli iepazīstināt ar jaunajām un ilgi aprunātajām GeForce RTX 30XX Ampere sērijas videokartēm. Protams, tas nozīmē tikai to, ka jāpārtrauc veco videokaršu ražošanu, lai tās nekonkurētu ar jaunajām.

Nvidia jau šobrīd paziņojusi, ka tiek pārtraukta vairāku augstvērtīgo GeForce RTX 20XX videokaršu ražošana. Šis paziņojums nāk straujāk par to, ko tirgus eksperti bija gaidījuši no Nvidia.

Pavisam drīz noliktavās izbeigsies šādas videokartes:

GeForce RTX 2070 SUPER

Var uzskatīt, ka Nvidia nokāvusi visas augstāko plauktu esošās videokartes, paliek vien standarta RTX 2080 modelis, kas jau tāpat vairs nav iekārojamākā videokarte no RTX 20XX. Vismaz šobrīd GTX un lētās RTX 2060 sērijas videokartes ir drošībā.

Protams, šāds solis nozīmē ne tikai jauno Ampere videokaršu atnākšanu, bet visu augstākminēto RTX 20XX sērijas modeļu cenu lēcienu. Tuvākās pāris nedēļas varētu būt pēdējā iespēja tikt pie šobrīd aktuālajām RTX 20XX sērijas modeļu videokartēm.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

RTX 20XX sērijas modeļu videokartes būs pieejamas arī vēlāk. Vēl jau vecie krājumi nav iztirgoti. Vēl jo vairāk kad esošo RTX 20XX īpašnieki gribēs tikt pie kaut kā jaunāka :) Interesanti, kas pēc septembra notiks ar RTX 20XX karšu cenām. Minu – nekas.

aignasty

Baumo 30XX 30% pieaugumu pret 2080ti, kā arī ka lētākas par 20XX sēriju.
Gribot negribot 20XX kļūs lētāka.

Krotow

Kam nu es neticu – ka 30xx sērija būs lētāka par 20xx. Kaut kā taču R&D ieliktā nauda jāatgūst. Var cerēt tikai uz otrreizējo tirgu.

aignasty

Jau 20XX sērija bija nereāli dārga, ja nvidia pacels vēl cenas, geimeri vienkārši pāries uz AMD.

Kristaps Skutelis

Parādi man kaut vienu gadžetu, kam cena samazinās? :) Kas attiecas uz AMD, tad pagaidām jaudīgajā galā AMD nav alternatīvas, viss beidzas ar Radeon RX 5700 XT, kas ir GeForce RTX2070 SUPER līmenī. Jāgaida, kad AMD prezentēs savu atbildi jaudīgajā galā.

digitalk

AMD/ATI draiveri bija drausmīgi, ir drausmīgi un gaismu tuneļa galā neredz. kaut kā strādā nav normāls līmenis.

aignasty

Personīgi bija Asus 290x ar ūdens dzesi gadus 4, nebija nekādas problēmas, katrs draiveru updeits paaugstinājā FPS spēlēs.

digitalk

pie manis nonāk tikai problēmas, kuras man ir jāatrisina. AMD joprojām “uzvar” Nvidia, tāpēc nevienam manis apkalpotajam klientam nepiedāvāju AMD videokartes un pats sēžu uz Nvidia.

Kristaps Skutelis

Tagad ir labāk, bet nu vēl nav tās Intel/Nvidia stabilitātes pie kuras esam pieraduši. Man pašam ar aktuālajām AMD videokartēm ir bijusi dažāda pieredze. Un no videokartes es nesagaidu dažādu pieredzi, man vajag, lai tā vienkārši strādā :)

Fungry

Tagad ar pēdējiem 2 apdeitiem viss iet čotka. Tikai vienā no visām spēlēm uzmetās melnais ekrāns, bet tagad videokarte māk savākties un pēc 1 sekundes viss ir kārtībā. Šāds gļuks notiek reti. Pašlaik esmu apmierināts ar kartes darbību

Krotow

AMD kaut ko nākamgad taisās atrādīt. Kamēr neredzēšu, neticēšu. Līdz šim kaut kā nesaistīja ne video kodēšanas artefakti ne draiveru (ne)atbalsts Linux.

Jurčiks

Ko uz Linukša ar gameru video karti darīt?

Krotow

Kā ko? Spēlēt spēles un kodēt video. Pašrocīgi zem Linux Mint 19 un 20 ieti GTA V, Bioshock Infinite, visa Borderlands sērija, Doom 2016, visa Wolfenstein sērija, Saints Row III un IV, Halo MCC, Just Cause 2 un 3, Beyond The Steel Sky, Far Cry 5 (vēl nav pabeigts) plus kaudzīte citu nosaukumu. Kartes – Radeon R9 280 un RTX 2060 Super. Ja spēles izstrādātājs nav galīgs kretīns (Bethesda ar savu Denuvo malwari u.tml.), tad vismaz zem Wine/Proton viss notiek.