Latvijas Pasts savam pakomātu tīklam piepulcējis pirmo āra pakomātu, kas izvietots Rīgā, pie tirdzniecības centra Rīga Plaza, Mūkusalas ielā 71. Paplašinot un modernizējot pakomātu tīklu, Latvijas Pasts izsludinājis iepirkumu 60 jaunu pakomātu iegādei un paralēli pakomātu iegādes līguma ietvaros ar riska kapitāla fondu Baltcap turpina esošā pakomātu tīkla ietilpības paplašināšanu un pakomātu nomaiņu ar jaunākas paaudzes modeļiem.

Augustā Latvijas Pasts izvietojis savu pirmo āra pakomātu – tas atrodas Rīgā, pie tirdzniecības centra Rīga Plaza, Mūkusalas ielā 71, un ir pieejams klientiem 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Tādējādi Latvijas Pasts sācis vērienīgu sev piederošā pakomātu tīkla paplašināšanu, paredzot to papildināt gan ar iekštelpu, gan āra pakomātiem un būtiski uzlabojot klientu izvēles iespējas sūtījumu saņemšanai un nosūtīšanai.

“Ar pirmo Latvijas Pasta āra pakomātu iezīmējam skaidru virzienu uz arvien dinamiskāku attīstību, nodrošinot aizvien labāku un kvalitatīvāku servisu mūsu klientiem. Pirms gada, iegādājoties pakomātu tīklu, solījām, ka tas ir tikai pirmais solis turpmākai tīkla paplašināšanai un jaunu pakalpojumu piedāvāšanai, un, lai gan Covid-19 mūsu plānus nedaudz sabremzēja, šobrīd mērķtiecīgi dodamies uz priekšu pa skaidri definētu modernizācijas un ilgtermiņa attīstības ceļu,”uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Latvijas Pasts izsludinājis iepirkumu 60 jaunu pakomātu iegādei, paredzot to pakāpenisku izvietošanu gan šogad, gan 2021.gadā. Paralēli Latvijas Pasts turpina esošā pakomātu tīkla paplašināšanu un modernizāciju, palielinot kopējo tīkla ietilpību un nomainot pakomātus ar jaunākas paaudzes modeļiem.

Šie darbi tiek īstenoti līguma ietvaros ar riska kapitāla fondu Baltcap, no kura Latvijas Pasts 2019.gada augustā iegādājās jau funkcionējošu pakomātu tīklu, – līgums paredz, ka pakomātu nomaiņu Baltcap īsteno par saviem līdzekļiem. Plānots, ka augusta laikā modernizācija būs pabeigta, pret ietilpīgākiem jaunākas paaudzes modeļiem nomainot vairāk nekā 30 pakomātu visā Latvijā.

Nepilna gada laikā kopš tīkla iegādes pieprasījums sūtījumu saņemšanai un nosūtīšanai Latvijas Pasta pakomātos ir būtiski pieaudzis, kopumā martā–jūnijā sūtījumu apgrozījumam Latvijas Pasta pakomātu tīklā palielinoties par vairāk nekā 40%.

Latvijas Pasts pakomātu tīklu iegādājās 2019.gada augustā, būtiski paplašinot sūtījumu izsniegšanas un nosūtīšanas iespējas, ko veido vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pastnieku un kurjeru serviss, Circle-K degvielas uzpildes staciju tīkls un vairāk nekā 60 pakomātu visā Latvijā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Toms

Va ta mana pasta stacija nebija laukā nekur?

Jānis Rišis

Atķeksē to sūtījuma veidu kuram zemāka cena.
Bet garantija nedarbojas citā pilsētā.

Astro

Vai tad nu tā bija jāsteidzas? Varēja vēl gadus 5 pagaidīt, vai mazums kas…
:-)

DMG

Sen jau prasās tur kaut ko modernizēt. Tik daudz tehnoloģiju un iespēju a pastā joprojām jāstāv stunda rindā, lai saņemtu savu paku.

Kristaps Skutelis

Nevajag stundu stāvēt rindā. Lietotnē laicīgi iestājies virtuālajā rindā un atnāc pēc pakas, kad pienāk tava kārta. Tāpēc nevajag teikt, ka Latvijas Pasts neko nedara tehnoloģiju jomā.

DMG

Nu 1. kārt tā lietotne arī vēl tā sev strādā un regulāri gļuko kaut kas. Citreiz viņu pat aizvērt nevar un tā arī paliek kārājoties paziņojums, ka drīz pienāks rinda. 2. kārt jāstāv tā vienalga rindā un nevari darīt, ko gribi tajā laikā. Tas ir tāpat kā maksimā, ja tev iedotu aplikāciju, kur pieteikties rindā. Gaidi tur vai šur, bet vienalga sēdi un regulāri pārbaudi savu kārtu un laiku. Tā vietā, lai sen jau ieviestu automatizētu izņemšanu. Bet jā kaut ko ir darījuši…

digitalk

tomēr jāņem vērā, ka daudzi sūtijumi ir ierakstīti un par to saņemšanu ir personīgi jāparakstās (ieskaitot tavas personības pārbaudi). tur būtu nepieciešama nestandarta un sarežģīta integrācija ar personas apliecību vai SmartID.

Skābene

Vispār jau var ar latvijas pasta lietotni mainīt saņemšanas vietu un novirzīt sūtījumu uz pakomātu! Nezinu vai tas darbojas ar ierakstītām vēstulēm, bet paciņas var.
Pasta lielākā problēma ir tā, ka jaunie darba laiki vairs neparedz lielākajā daļā nodaļu darbu brīvdienās! Pamēģini dabūt sūtījumu, ja pasts strādā tajā pat laikā kad tu strādā! :)

Imants

Nepagāja ne seši gadi, kā Pasts pamodās :) :) :)