Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi LMT un MikroTik kopīgi radījuši un uzsāk rūteru “MikroTik LMT LTE18” tirdzniecību. Rūteris pilnībā ir izstrādāts un ražots Latvijā. Tajā izmantotas jaunākās paaudzes tehnoloģijas, kas savienotajām iekārtām nodrošina ātrāku internetu.

“LMT kopā ar partneriem mērķtiecīgi strādā gan pie  5G tīkla attīstības, gan pie jaunu produktu un risinājumu izstrādes, kas nākotnē ļautu pilnvērtīgi izmantot 5G sniegtās priekšrocības un iespējas. Strādājot ciešā sazobē ar pašmāju IKT nozares milzi MikroTik, kopīgi esam izveidojuši inovāciju laboratoriju, kurā jau radīti 4G rūteri un 5G rūteru prototipi. Izstrādes stadijā ir vairāki citi risinājumi un kopīgi nupat izveidots lieljaudas datu pārraides tīkls Latvijas pētniecības iestādēm ar ātrumu 10 Gbps, kas atvieglo zinātnieku darbu.  Raugoties nākotnē, ir skaidrs, ka tieši inovāciju un tehnoloģiju uzņēmumi ir sabiedrības digitālās transformācijas virzītājspēks, tādēļ šī ir nebijusi iespēja Latvijas IKT uzņēmumiem izmantot savu zināšanu bāzi un tā neizmērojamo potenciālu, nostiprinot savu līderību ne tikai pašmāju, bet arī ārvalstu tirgos,” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

Latvijā ražotā rūtera “MikroTik LMT LTE18” darbībā tiek izmantota LTE jaunākās paaudzes tehnoloģija – LTE18, kas ļauj gan lejupielādēt, gan augšupielādēt datus ar lielāku ātrumu nekā līdz šim. Rūterī iebūvētais LTE Cat.18 modems sniedz iespēju lejupielādēt un vienlaicīgi izmantot līdz pat 5 frekvencēm,  bet augšupielādēt – līdz 2 frekvencēm. Rūtera nodrošinātais maksimālais lejupielādes ātrums – 1.2 Gbps, bet augšupielādes – 150 Mbps. Kā norāda ierīces izstrādātāji, LTE18 tehnoloģija atbalsta MIMO 4×4, tādēļ iekārtai ir četras antenas, kas veido savienojumu ar bāzes staciju, iegūstot stabilāku interneta savienojumu. Ņemot vērā, ka šis rūteris pilnībā ražots Latvijā, kas ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, un tas atbilst visaugstākajiem drošības standartiem, šim produktam tiek saskatīts liels eksporta potenciāls.

Kā skaidro rūtera “MikroTik LMT LTE18” izstrādātāji, tas ir paredzēts klientiem ar lielu datu patēriņu, kuri ikdienā interneta pieslēgumu izmanto ne tikai datorā vai telefonā, bet arī citās ierīcēs, piemēram, spēļu konsolēs, Viedtelevīzijā vai teritorijas novērošanas kamerās. Tāpat rūteris ir piemērots uzņēmējiem, kuri izmanto specifiskus virtuālā privātā tīkla (VPN) savienojumus, kā arī nodrošina publisku interneta piekļuvi saviem klientiem vai lokālā̄ tīkla lietotājiem, jo rūtera operētājsistēma nodrošina arī Hotspot funkcionalitāti un plašas iespējas veikt specifiskas konfigurācijas.

“Ikvienam ir skaidrs, ka 5G nesīs sev līdz ne tikai nebijuša ātruma datu pārraidi, bet arī miljoniem sensoru, viedierīču, iekārtu un automatizētu risinājumu, kas darbosies šajā tīklā. Tādēļ, radot šo rūteri, kopā ar LMT domājām ne tikai par interneta lietotāju šībrīža tehnoloģiskajām vajadzībām, bet arī to, kā tās mainīsies tuvākajā laikā – 5G iespējām kļūstot arvien pieejamākām jebkurā dzīves jomā. Šī iemesla dēļ rūterim “MikroTik LMT LTE18” ir paplašināta funkcionalitāte, kas apmierinās gan biznesa klientus, gan jebkuras mājsaimniecības prasības, turklāt ne tikai šobrīd, bet arī pārskatāmā nākotnē,” norāda Džons Tallijs, tehnoloģiju uzņēmuma MikroTik līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs.

No šodienas jaunie rūteri ir pieejami kopā ar LMT interneta pakalpojumiem un viedtelevīziju.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
48 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Artis Ābols

Nu ja šis viss tiešām ilgākā termiņā izdosies… stabilitāte un tādā garā… es jau daudz labprātāk ņemtu LMT + MT, nevis LMT + Huawei, kā tas ir šobrīd.

digitalk

ja tikai nebūs aizlokota vai apgraizīta firmwāre, kā LMT Huawei.

Artis Ābols

Puikas, tiešām? Nedomāju, ka ierindas pilsonim dos Mikrotiku ar pilnām pieejas tiesībām, lai kaut ko visu laiku nograutu. Noteikti varēs LMT/MT aparātam izslēgt Wi-Fi sadaļu un likt klāt ar vadu savu ūber trako rūteri ar miljons konfigurācijām.

Krotow

Ja klients gribēs MikroTik rūteri, viņam to pārdos. Nav jau kaut kādas ūberslepenās tehnoloģijas. Drīzāk interesē vai tur WiFi 6 atbalsts arī būs?

digitalk

[parausta plecus] es tādu apgraizītu neņemšu un arī klientiem neieteikšu.

N.R

Apgraizīts nebūs, vienkārši prekonfigurēts tā, ka neko nav jāmaina.

KKTK

Nu kurš Normis populārzinātniski izstāstīs ar ko LTE12 atšķiras no LTE18? Un kāpēc nupat izlaida hAP LTE6? Nu no LMT interneta lietotāja skatu punkta.

Pits

pavisam īsi – LTE18 ir divreiz lielāks download ātrums.

LTE18 = 1200 Mbps
LTE12 = 600 Mbps

Protams vēl citas fīčas, kas parastajam userim nav interesantas.

Uldis M.

Caur WinBox gan jau varēs visu sadarīt… Webiskais interfeiss varētu būt minimalizēts vienkārša lietotāja vajadzībām.

Kārlis

Ja to visu darbinās Mikrotika OS, tad parastam mājas lietotājiem tās būs papildus galvas sāpes.

Artis Ābols

Nu beidz, tur taču viss būs preinstalēts un konfigurēts. Ieliks SIM karti un max varbūt mainīs Wi-Fi paroli.

Arvis

Mikrotika ir sadaļa Quck setup… easy uzliekas pamatkonfiguācija (wifi pass, SSID u.t.t) tāka tā nav problēma

Krotow

MT rūterus Quick Setup režīmā konfigurēt nav sarežģītāk kā pie mums mājās izplatītajos TP-Link’os.

Modris

kurš izmanto QS???
Mikrū no rokas var stundas laikā nokonfigurēt ar visu FW, IPSEC L2tp, NAT un VLAN.
par wifi pat nerunāju.
nav jau caur termināli jāraksta, lai gan ir lietas, ko savādāk nevar, bet tās jau ir citas izvirtības.
Vēl jau var caurumaino DDWRT uzlikt, ja ROS ir parāk sarežģits :P

digitalk

tu par kuru profesiju tagad runā — par skolotāju, medmāsu, bārmeni vai sekretāri, kura tev stundas laikā sakonfigurēs MT rūteri?

Jānis Lāčaunieks

Hmmm… Kad LMT pārgāja no vecajiem huawei uz jaunākiem huawei LTE rūteriem, tad klienti bez maksas tos varēja samainīt.
Varbūt kāds var pateikt vai ‘jauno’ huawei varēs tāpat samainīt pret šo?

Rinalda

Mani arī tas interesē.

HMH

Pēc 2 nedēļām tik būs pieejams samainīt gan jau mainīs ja ne vienmēr var atteikties no pakalpojuma un noslēgt jaunu

John

Varēs samainīt bez maksas

Renārs Pētersons

Man samainīja.

Pits

Vai varēs nopirkt arī rūtera “pilno” versiju , bez piesaistes konkrētam operātoram ?

digitalk

protams, tur pat par EU un NATO rakstīts eksporta sakarā.

Boldriks

Varbūt tieši par Latvijas tirgu ir kaut kāda vienošanās. Varbūt nāksies braukt pie leišiem, lai varētu nopirkt “pilno” versiju

KKTK

Sen vairs nav tādas piesaistes. Es pāris populāru Latvijas operatoru rūterus esmu izmantojis ārzemēs ar tās zemes kartiņām.

Pits

Tev taisnība, bet cik saprotams tagad jāslēdz līgums uz 12 mēnešiem par LMT pakalpojumu izmantošanu. nevar vnk nopirkt iekārtu bez līguma ar LMT.

digitalk

iekārtas par pilnu cenu parasti var nopirkt arī ne pie operatora, līgums domāts nomaksas cienītājiem.

Uldis M.

Gribi bez LMT logo? Lūdzu! Router.lv: http://router.lv/product/563/lv/RBD53G-5HacD2HnD-TC&EG12-EA/

Last edited 1 month ago by Uldis M.
pitpnsxxl

Izlasi speceni, tas ir Cat12 ne Cat18. Šo nepirku tieši šī iemesla dēļ

hens

Vai jūs notestēsiet šo rūteri, kādus ātrumus sanāk dabūt?

Kaspars

Mani tikai interesē vai būs ātrāks pings un stabilāks savienojums priekš geimeriem? :D

Yaroslav

Where you can test or buy the MikroTik LTM LTE 18 router product for network testing …

Vārds

“Redzam, ka izmanto Huawei B715 rūteri. Pārklājuma kartē šis ir arī minēts, kā ieteicamais rūteris. Kvalitātes ziņā tas ir līdzvērtīgs MikroTik rūterim.”
Meh, atšuva mani! Laikam būs jāvelk līdz 5 gadiem (tagad 2,5 gadi jau pagājuši kopš dabūju B715 rūteri).
Kā pārējiem?

KKTK

Interesanti, kādi tev RSRQ, RSRP, SINR, RSSI rādītāji?

Vārds

RSRQ:   -12dB
RSRP:   -76dBm
RSSI:   >=-51dBm
SINR:   -2dB
Bezvadu pārraides jauda:   PPusch:-14dBm PPucch:-16dBm PSrs:-3dBm PPrach:-8dBm
Josla:   FDD 2600

KKTK

Man spēka rādītāji sliktāki – RSRP: -105dBm, RSII: -77dBm

Renārs Pētersons

Man tieši tāpat atbildēja mans.lmt.lv, bet tad aizgāju uz LMT klientu apkalpošanas centru un tur laipni samainīja.

Armands Bozs

Sveiki kādam ir sanācis viņu pačamdīt :) ?

KKTK

Tā sanāk ;)     _____     ____    ____  _________      |_   _|   |_   \  /   _||  _   _  |       | |       |   \/   |  |_/ | | \_|       | |   _   | |\  /| |      | |          _| |__/ | _| |_\/_| |_    _| |_        |________||_____||_____|  |_____|      LMT RouterOS 7.0 (c) 1999-2020        [?]             Gives the list of available commands command… Read more »

Last edited 1 month ago by KKTK
Armands Bozs

MikroTik LMT LTE18 (FIX)Galā parādījies aizdomīgs FIX

Renārs Pētersons

Iemainīju veco HUAWEI pret šo “SPRIDZEKLI” pie LMT, nu baigi labs! Ātrums dubultojās, ar HUAWEI tas bija vidēji ap 20 Mbps, tad ar šo rūteri visi 55 mbps! Bet nav saprotams, kāpēc LMT TV ar visu lielo ātrumu caur WI-FI raustās, bet ar vadu strādā nevainojami.

Last edited 1 month ago by Renārs Pētersons
digitalk

varbūt tev apkārt piesārņots ēters ar nn-desmit lietotājiem? videostrīmiem jau ļoti patīk sakaru stabilitāte, nevis ātrums palecienā.

Renārs Pētersons

Tā gan ir, aktīvu lietotāju tuvumā ir gana daudz.

niklav

Kurā vieta dzivo, kā ar atrumiem vakara, pa dienu? ir kadas bildes?

Renārs Pētersons

Dzīvoju Jūrmalā, Lielupes rajonā. Ar ātrumiem viss ir labi, švakāk ir karstās brīvdienās, tad droši, ka tīkls ir noslogots ar aktīviem atpūtniekiem. Katrā ziņā viss ir daudz labāk, kā ar veco HUAWEI.

Last edited 1 month ago by Renārs Pētersons
Modris

Wifi noslogo multicast trafiks. Vai papildus paka ir uzlikta?

Jānis

Šodien sanāca arī iemainīt veco Huawei pret šo te Mikrotik. Par ātrumu tiešām sūdzēties nevar – Āgenskalna sirdī, netālu no Āgenskalna tirgus uz leju 150Mbps. Upload gan šiem vispār tāds švaks pēdējā laikā, bet nu neko darīt.
Rūterim virsū RouterOS v7.0, ir iespējams pārslēgties starp vienkāršotu interfeisu (kur parasts lietotājs var wifi nosaukumu un paroli samainīt) un pilno.
Padzīvošu ilgāk, tad jau manīs, bet pirmie iespaidi pozitīvi. Korpuss arī stingrs, nevar salīdzināt ar Huawei plastmasu, kas locījās bišk piespiežot. :D

digitalk

superīgi, ka Mikrotīkls ir ieturējis savu kursu un, kopā ar LMT, nav neko lieki sarežģījuši. tagad tik atliek notestēt kā ir izmantotas reseta iespējas. ideāli būtu, ja parastais resets nometas uz LMT uzstādījumiem un rūpnieciskais nones visu (parastā uzvedība).

tas, starp citu, parāda hujaveja attieksmi — lokotas un modificētas firmwāres, kuras pēc tam nevar atjaunot un ja ir atjauninājums, tad jācer, ka tu būsi tajā minimālajā procentā lietotāju, kuriem tas strādās :-E

Ivars

Rūteris nobaudīts. Manam draugam iedava bez maksas, iemanija, jo vecais HUAWEI – nu galīgi vārgs un nekam nederīgs “mēsls”. Visas “fīčas” atvērtas. Beidzot tiku vaļā no liekās VPN kastes (fortinet) visu smuki saliku uz MikroTik. Man patīk kā tas darbojas un kādas Enterprise fīčas tas piedāvā mājas klientiem. Kā jau MikroTik ir divas konfigurācijas iespējas atvieglotais un “advanced” gan WEB UI, gan arī WinBOX GUI. CPU ARMv7 4 kodoli 716MHz, RAM 256MB un kā vienmēr Flash Disk pace – tik mazs – 15MiB. Es nesaprotu kapēc nav 5GB Flash drive vai 32GB – tagad tas izmaksā neko.