WhatsApp lietotājiem vairākās valstīs pieejams jauns rīks, kas ļaus ātri pārbaudīt pārsūtīto ziņu (forward) patiesumu. Kad WhatsApp lietotājs saņem pārsūtītu ziņu, pie tās parādās palielināmā stikla ikona, kas ļauj ziņas saturu pārbaudīt tīmekļa meklētājā. Tiek uzsvērts, ka WhatsApp nekādā veidā ziņas nefiltrē, šo iespēju jādarbina pašam WhatsApp lietotājam.

Lietotāju privātums tiek saglabāts ar tā saucamo end-to-end šifrēšanu, WhatsApp nekādi neiejaucas lietotāju dzīvēs [vismaz tas tā tiek oficiāli pasniegts]. Jaunā faktu pārbaudes iespēja šobrīd pieejama ASV, Īrijā, Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā, Brazīlijā un Meksikā. Visticamāk, WhatsApp faktu pārbaudes un meklēšanas rīks nonāks arī citās valstīs, jo faktiski tas ir tika iespēja ērtāk veikt meklēšanu tīmeklī.

WhatsApp par pārsūtītām ziņām sāka ziņot jau 2018. gadā, pēcāk tika vairākkārt ierobežots ziņu pārsūtīšanu skaits. Tas viss tiek darīts, lai ierobežotu viltus ziņu izplatības tempus. WhatsApp tiek uzskatīts par vienu no vismazāk kontrolētajiem viltus ziņu (tai skaitā viltus ziņu par COVID-19) pārsūtīšanas resursiem. Twitter, YouTube un daudzi citi sociālie tīmekļi jau ierobežojuši šādu viltus ziņu izplatību.

WhatsApp šī gada aprīlī izziņoja jaunumu, kas palīdz ierobežot viltus ziņu pārsūtīšanu – lietotājiem būs iespēja ziņu pārsūtīt vienā reizē tikai vienam lietotājam vai vienai grupai. Iepriekš jau bija samazināta šī iespēja vienu ziņu pārsūtīt 20 reizes.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments