Līdztekus vadības grožu turēšanai “SpaceX” un “Tesla”, Īlons Masks darbojas arī līdzradītajā neirotehnoloģijas kompānijā “Neuralink” – startapā ar lieliem plāniem tuvākā vai nedaudz tālākā nākotnē izstrādāt datora-smadzeņu saskarnes, kas lietotājiem pat sniegtu iespēju straumēt mūziku tieši uz smadzenēm.

Protams, ka arī Neuralink plānus Masks mēdz apcilāt savā Twitter kontā. Kāds nesens, bet ieintriģējošs viņa tvīts liecina par to, ka nav ilgi jāgaida līdz uzzināsim nedaudz vairāk par vēl mistiskajiem čipiem, kas mainīs mūsu mūzikas klausīšanās pieredzi un ne tikai.

Kā liecina Maska paustais Twitter –  šī gada 28. augustā iespējams sagaidīt plašāku informāciju par Neuralink izstrādāto tehnoloģiju, kas ļaus datoru savienot ar smadzenēm, izmantojot smadzenēs iestrādātu čipu. Atbildot uz datorzinātnieka Osvalda Hovarda izteikumu, viņš apstiprinājis, ka risinājums sniegs iespēju straumēt mūziku tieši uz mūsu smadzenēm. Vienlaikus šai tehnoloģijai ir potenciāls arī medicīnā. Piemēram, hormonu līmeņa kontrolē vai sniegt atbalstu cilvēkiem, kas cieš no bojājumiem smadzenēs, piemēram, Parkinsona slimnieki. Taču primāri Neuralink mērķis ir dot iespēju parastajiem mirstīgajiem konkurēt ar mākslīgo intelektu.

Par to, ka Neuralink projekts ir progresā, liecina arī uzņēmuma mājaslapā publicētie 11 darba sludinājumi – tiek meklēti gan mehāniķi un robotikas programmatūras inženieri, gan arī tā sauktie “histoloģijas tehniķi”. Savukārt aizvadītās nedēļas nogalē Masks ar Twitter starpniecību centās sameklēt kādu, kam ir īpaši bagāta pieredze valkājamo ierīču lietošanā.

Uzstājoties 2019. gada pasākumā, Masks sacīja, ka firma strādā pie “šujmašīnai līdzīgas” ierīces, kas nodrošinātu tiešu savienojumu starp datoru un smadzenēs ievietotu mikroshēmu. Norādīts, ka čipa uzstādīšana smadzenēs īpaši neatšķiršoties no acu lāzeroperācijas. Bet to jau laiks rādīs. Līdz tam gaidīsim informācijas apdeitu 28. augustā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Pigors

Šāda ierīce būtu ok pilsētās, bez tualetēm. Sagribas atliet, nosūti impulsu – mīzienam nav pamatojuma – un vazājies apkārt kamēr pūslis pārplīst.

Krotow

Neiesaku. Būs sāpīgi (ļoti) un mirstīgi.

Krotow

Dzīve ir pārsteigumu pilna. AI apkarotājs Masks būs pirmais Infolink no Deus Ex radītājs :)

Uldis M.

Nez kā tad tur ir ar to mūzikas nogādāšanu pa tiešo smadzenēs? Mums liksies ka dzirdam, bet patiesībā tā būs dzirdes maņu imitācija? Tad jau citas maņas arī varēs imitēt… redzes, taustes maņas… padomājat ko ar tām varēs panākt!?

Krotow

Iesēdināt klausītāju burkā un simulēt apkārt notiekošo. Pa to laiku darīt ar burkā iesēdināto visu kas ienāk prātā. Matrix, 1997.

Arthurio Zandonus

Burka var nebūt caurspīdīga, bet gan kaujas robots.

digitalk

roboti ir sarežģīti, vienkāršāk kā «Black Mirror» Men Against Fire čips aizvieto nevēlamo izskatu ar izdomātu globālo pretinieku un tālāk jau zoldātiņš pats labprātīgi nošaus.

asd

neies tērēt neta trafiku, vienk. čips liks domāt, ka dzirdi to…

LAN

Vai arī iegremdēties virtuālajā realitātē. Ideāli piemērots, piemēram, cietumniekiem.
https://youtu.be/cSp1dM2Vj48

Rūdolfs Putniņš

Gan jau kā austiņu aizvietotājs der, bet tā – diez vai Īlons varēs straumēt to, kā plivinās bikšu gali un kuņģis rīb no spiediena.

Jurčiks

Tas nozīmē, ka stilīgie čaļi vairs nestaigās apkārt ar tiem plastmasas tamponiem ausīs, paldies Īlonam Maskam!

Krotow

Nu un ja viņi pie pārejas tāpat neskatīsies apkārt un tuvojošā auto vai vilciena vietā sev iekšā dzirdēs tikai ikdienas bumciku?

Edgars

Ja skaņu varu nosūtīt pa taisno uz smadzenēm, tad vēlāk arī reāla laika attēlu varētu.

Kurlie spēs beidzot dzirdēt!
Aklie spēs redzēt!
Cool

Skābene

Vovāns par to tikai sapņo, sūtīs info savam cērpjamo avju ganāmpulkam par ko jābalso! :D