Reklāma

“Rivian” turpina sekmīgu finansējuma piesaisti

Jaunākie raksti

“Google Phone” lietotāji varēs automātiski ierakstīt zvanus no svešiem numuriem

Janvāra sākumā baumu līmenī klajā nāca informācija par to, ka lietotnes "Google Phone" izmantotāji kaut kad tuvā nākotnē varētu...

Programmatūras kļūdas dēļ “Mustang Mach-E” elektriskais krosovers var kļūt neiedarbināms

"Ford" elektriskais krosovers "Mustang Mach-E" programmatūras kļūmes dēļ var palikt ar tukšu 12V akumulatoru, kas savukārt var novest pie...

Izziņots OnePlus Nord LE – nopirkt to nevar, var tikai laimēt

OnePlus atkal atgriezies ar it kā jauna, bet jau kaut kur redzēta OnePlus Nord LE viedtālruņa izziņošanu. OnePlus Nord...

64-bitu Google Chrome Android versijai vajadzēs 8 GB RAM

Apple ar iOS 11 jau 2017. gadā pārlēca uz 64-bitu lietotnēm, tur izstrādātājiem nebija nekādas teikšanas - vai nu...

Pērtiķis ar implantētu “Neuralink” čipu tikai ar prātu spēj dzenāt bumbiņu (video)

Īlona Maska vadītais uzņēmums "Neuralink", kas koncentrējas uz mikroshēmu izstrādi, kuras spēj savienot smadzenes ar datoriem, nācis klajā ar...

Kompānija “Rivian”, kura plāno ražot elektroauto, spējusi piesaistīt vēl 2,5 miljardus ASV dolāru no investoriem, starp kuriem ir investoru kompānija “T.Rowe Price”, kas iepriekš investējusi “Tesla” attīstībā, bet tagad pārdevusi lielāko daļu sev piederošo akciju.

“Rivian” līdz ražošanai vēl nav nogādājuši nevienu mašīnu, taču investīciju piesaistē panākumi ir fantastiski. Pagājušā gada sākumā kompānija vispirms piesaistīja 700 miljonus dolāru, kam sekoja vēl 500 miljoni no “Ford”, kas kopīgi ar “Rivian” plāno izstrādāt elektroauto. 2019.gada otrajā pusē “Cox Automotive” investēja 350 miljonus, bet gada beigās izdevās piesaistīt vēl 1,3 miljardus dolāru.

Kompānija divu gadu laikā investīcijās savākusi vairāk nekā 5 miljardus, kam vajadzētu būt vairāk nekā pietiekoši, lai ražošanā ieviestu kādu no plānotajām mašīnām. Paredzēts, ka nākamgad ražošanā tik tiešām nonāks trīs “Rivian” mašīnas, tomēr nav zināms, kad tieši tās būs pieejamas klientiem.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
0959

t.i. raksts ir nevis par elektroauto, bet par investīciju piesaistīšanu. hm.

Kristaps Skutelis

Rivian haipa ziņā ir tā kā Tesla, bet vēl neko nav uzražojuši. Lielisks piemērs tam, ka mūsdienās liela nauda var lidināties ap plikām idejām.

0959

Kaut kā tā) Šorīt ziņās pavīdēja, ka Bezosa ex-sieva (tā pati, kura šķiroties attiesāja ciktur desmitus miljardu), pašūpojoties akcijām pēkšņi kļuvusi par 6 miljardiem turīgāka – jā, tā vien šķiet, ka pasaulē ir neprātīgs daudzums liekas naudas, kuru iegulda dažādos projektos. Jā, kāpēc ne elektriskajā auto vai gēnu inženierijā, kas varētu paspert soli tuvāk fundamentālu medicīnas problēmas risināšanā. To naudu tikai tā arī var izlietot – mēģinot risināt problēmas, kurām šobrīd nav efektīva risinājuma.

Krotow

No vienas puses viņi tur naudu taisa ne no kā. No otras – labāk lai liek to naudu zinātnes attīstībā, nevis izplakarē, pērkot villas un kuģujahtas.

Vērtība

Akciju vērtība ir paliels burbulis. Tas ka palika pa 6 miljardiem bagātāka, tas ir tikai uz papīra. Kontā tā nauda nestāv.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: